برپایی پردیس بزرگ فرهنگی «شمیم روح الله» در حرم مطهر

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ویژه برنامه‌های بزرگداشت سی‌امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در قالب پردیس‌های فرهنگی، نمایشگاه‌های عکس، اجرای هنرهای نمایشی در محورهای ۱۰گانه در حرم مطهر، مناطق ۲۲گانه و محله‌های جماران و شهر ری را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، ابوالفضل رفیع – مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به

کد خبر : 18835
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 خرداد 1398 - 11:51
برپایی پردیس بزرگ فرهنگی «شمیم روح الله» در حرم مطهر

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ویژه برنامه‌های بزرگداشت سی‌امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در قالب پردیس‌های فرهنگی، نمایشگاه‌های عکس، اجرای هنرهای نمایشی در محورهای ۱۰گانه در حرم مطهر، مناطق ۲۲گانه و محله‌های جماران و شهر ری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل رفیع – مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران همزمان با سی‌امین سالگرد بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی و آیینی را برای بهره‌مندی شهروندان تهرانی و زائرین مرقد امام راحل(ره) پیش‌بینی و تدارک دیده است.

وی با اشاره به برنامه‌های اجرایی در دو قالب گفت: برنامه‌های عمومی روزهای سیزدهم و چهاردهم خردادماه ۱۳۹۸ و ویژه برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر روز چهاردهم خردادماه از ساعت ۱۱ الی ۱۸ اجرا می‌شود.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، اجرای سلسله نشست هایی با عنوان «امام(ره)، احیاگر اسلام ناب محمدی» را از جمله برنامه های عمومی عنوان کرد و گفت: نشست های معرفتی و سخنرانی با محوریت گفتمان و ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) در مساجد سطح تهران پذیرای شهروندان است.

برپایی نمایشگاه عکس و پوستر «امام در قاب دلها» در مناطق ۲۲گانه

وی از برپایی نمایشگاه عکس و پوستر در مناطق ۲۲گانه با عنوان “امام در قاب دلها” در سراهای محلات و مراکز فرهنگی تابعه خبر داد و افزود: همچنین هویت بخشی با استفاده از ظرفیت تبلیغی موجود در مناطق و با پیام‌های فرهنگی متناسب با ایام ارتحال امام (ره) به صورت عمومی در مناطق ۲۲گانه اجرا می‌شود.

رفیع با اشاره به ویژه برنامه‌های حرم مطهر، از برپایی پردیس فرهنگی شمیم روح الله (ره) خبر داد و گفت: این پردیس در ۱۰ بخش مجزا به همت ۱۲ منطقه پایتخت و با همکاری اداره کل فرهنگی شهرداری تهران برپا و ویژه برنامه‌هایی را برای زائرین اجرا می‌کند.

برپایی گذر فرهنگ و هنر در پردیس فرهنگی شمیم روح الله (ره)

وی از برپایی گذر فرهنگ و هنر در پردیس فرهنگی شمیم روح الله (ره) خبر داد و گفت: این گذر با حضور نقاشان، خطاطان و هنرمندان با تأکید بر موضوع بزرگداشت ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)، ماه مبارک رمضان، عید سعید فطر، برپا می شود.

رفیع اجرای برنامه های متنوع ویژه کودکان و نوجوانان از قبیل بازی های فکری و حرکتی، قصه گویی، اوریگامی، بازی با گل و … را از جمله برنامه های این پردیس یاد کرد و افزود: همچنین نمایشگاه هایی از  تصاویر برگزیده با موضوعاتی از قبیل بزرگداشت ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)، شهدای انقلاب، شهدای مدافع دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، ماه مبارک رمضان، عید سعید فطر و همچنین ارائه محصولات فرهنگی و هنری کتاب و … با موضوع امام، انقلاب و  قرآن از دیگر خدمات پردیس فرهنگی حرم مطهر به شمار می رود.

راه‌اندازی پاتوق کتاب در حرم امام (ره)

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به بخش شعر و ادب پردیس فرهنگی شمیم روح الله گفت: راه‌اندازی پاتوق کتاب و ارائه آثار و مکتوبات منتشر شده امام راحل (ره) جهت استفاده مخاطبان و بازدیدکنندگان و همچنین آثار امام خمینی (ره) با تأکید بر دیوان اشعار امام به نمایش در می آید.

وی، همچنین برپایی کارگاه های هنری و مهارتی شامل برپایی کارگاه ها و ورک شاپ‌های هنرهای صنایع دستی از قبیل صنایع دستی، تابلوهای هنری، معرق و…، آماده سازی فضای مناسب برای جمع خوانی و ترتیل خوانی قرآن با حضور قاریان قرآنی، پخش فیلم و مستندات تاریخی از وقایع انقلاب و مبارزات امام خمینی از سال ۱۳۴۲ تا خرداد ۱۳۶۸ و پوشش رادیویی برنامه‌های پاسداشت سالگرد ملکوتی امام راحل (ره) را از دیگر برنامه‌های این پردیس فرهنگی برشمرد.

اجرای هنرهای نمایشی با موضوع «امام و انقلاب»

رفیع با اشاره به برنامه های میدانی در پردیس فرهنگی گفت: از جمله این برنامه ها برپایی استیج فرهنگی- هنری شامل سرود و تواشیح، اجرای نمایش های کوتاه، بخش کودکان و نوجوانان، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، اجرای موسیقی های حماسی، ملی و خاطره انگیز است.

وی از اجرای هنرهای نمایشی در حرم امام (ره) خبر داد و گفت: گروه های هنری، پرفورمنس ها و همچنین گروه های نمایشی و میدانی با موضوع امام و انقلاب در روز چهاردهم خرداد به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

وی از دیگر ویژه برنامه های فرهنگی زیرمجموعه های معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به ارائه خدمات رایگان اولیه پزشکی به عموم زائران حرم مطهر، طراحی و ارائه برنامه های اطلاع رسانی در مورد بهداشت و سلامت شهروندی در پردیس فرهنگی و استقرار اتوبوس های دیابت در رینگ اصلی حرم مطهر به منظور ارائه خدمات به عموم زائران توسط اداره کل سلامت، برنامه ریزی جهت حضور ورزشکاران به همراه مراسم ویژه در حرم مطهر امام (ره) توسط سازمان ورزش و اتخاذ تمهیدات لازم برای برپایی نماز جماعت مغرب و عشا و استقرار روحانیون در پردیس فرهنگی توسط مرکز فعالیت‌های دینی اشاره کرد.

ویژه برنامه‌های اختصاصی در جماران و شهر ری

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران اذعان داشت: شهرداری منطقه یک نیز  برنامه‌های اختصاصی را در محله جماران در قالب فضاسازی محیطی مسیرهای منتهی به حسینیه جماران، برنامه های فرهنگی و قرآنی از تاریخ ۱۲ تا ۱۵ خرداد در محله جماران و برپایی نمایشگاه عکس، کتاب، پوستر و فیلم مستند با محوریت زندگی حضرت امام(ره) اجرا می‌کند.

وی افزود: همچنین منطقه ۲۰ نیز به صورت اختصاصی با فضاسازی محیطی مسیرهای منتهی به حرم امام خمینی(ره)، برپایی پردیس فرهنگی قرآنی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از تاریخ ۱۲تا ۱۵ خرداد و برپایی نمایشگاه عکس، کتاب، پوستر و فیلم مستند با محوریت زندگی حضرت امام(ره) در ایام ارتحال امام همکاری دارد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، رفیع با اشاره به محورهای ۱۰گانه این برنامه ها اذعان داشت: برنامه های سی امین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در محورهایی چون «امام (ره) و امید به آینده»، «امام خمینی(ره) و احیای هویت اسلامی»، »امام خمینی(ره)   و عدالت اجتماعی»، «امام (ره) و مردم»، «رفتارشناسی سیاسی امام (ره)»، «اخلاق و کرامت انسانی از منظر امام خمینی(ره)»، «اخلاق و رفتار فردی امام(ره)»، «امام(ره)؛ خودسازی و عبادت»، «امام (ره)، خانواده و سبک زندگی» و «امام (ره) و ساده زیستی» اجرا می شود.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، گسترش و اشاعه سیره علمی و عملی امام خمینی (ره) به ویژه در میان جوانان و نوجوانان، معرفی و تبیین شخصیت سیاسی و الهی حضرت امام خمینی (ره)، بازخوانی و تبیین آرمانها، اندیشه ها، دیدگاه ها و آثار علمی و فقهی امام خمینی(ره)  و معرفی ابعاد معنوی و سبک زندگی امام خمینی(ره) را از اهداف اجرای این برنامه‌ها برشمرد.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi