خیابان محلی برای زندگی است نه صرفاً برای تردد - میهن نوین % %
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ اسفند - ۱۳۹۷  
false
true
خیابان محلی برای زندگی است نه صرفاً برای تردد

شهردار منطقه۲۲ گفت: ما در مجموعه مدیریت شهری بر این باورهستیم که بدون همراهی مردم اداره شهر امری ناممکن است و تلاش خواهیم کرد تا هر اقدامی که در منطقه ۲۲ انجام می شود، در راستای احصای مسائل و مشکلات شهروندان و پاسخگو به نیازهای مردم باشد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ در جمع صمیمانه نمازگزاران مسجد چهارده معصوم(ع)، اهالی محله هوانیروز واقع در منطقه۲۲، گفت : شهرداری یک نهاد مردم نهاد است و ما خود را خدمتگزار مردم می‌دانیم و در حد بودجه‌ها و منابع موجود با تمام قواء در خدمت شهروندان هستیم.
نوذرپور در ادامه این نشست گفت: ما در به ثمر رسیدن وظایف خود، نیازمند حضور و مشارکت حداکثری شهروندان هستیم تا با احصای صحیح مشکلات به مدیریت شهری در جهت رفع آن‌ها همکاری‌های لازم صورت گیرد. صرف بیان مشکل بدون همراهی مردم چاره‌ساز نخواهد بود.
نوذرپور با تنفس‌گاه دانستن منطقه ۲۲ برای شهر تهران اظهار داشت: با وجود اینکه مساحت قابل توجهی از این منطقه به فضای سبز اختصاص داده شده اما به واسطه نقش و کارکرد فرامنطقه‌ای منطقه ۲۲، این منطقه تفرجگاهی برای کل شهر تهران تعریف شده است و در همین راستا هدف‌گذاری ما این است که سطح فضای سبز کمتر از ۵۰ درصد مساحت کل منطقه نشود که در حال حاضر ۲۸۵۰ هکتار فضای سبز داریم و در تلاشیم که این مقدار افزایش یابد.
وی با بیان اینکه تفکیک پسماند خشک از مبدأ را از ۳ درصد به ۱۲ درصد رسانده ایم و با مشارکت شما شهروندان تا پایان سال به ۲۰درصد خواهیم رساند، افزود: در حوزه شهرسازی اجازه نخواهیم داد تا ساخت و سازهای بدون مجوز و ناموزون در منطقه شکل گیرد.
شهردار منطقه ۲۲ با بیان اینکه کارگروه ایمنی با حضور نمایندگان حوزه شهرسازی، مدیریت بحران، خدمات شهری، اجرائیات و سازمان آتش نشانی به صورت مداوم و برگزار می‌شود، افزود: ضعف‌ها و نقصان‌های برج های واقع در منطقه، طی نامه‌ای رسمی به مدیریت این مجموعه‌ها ابلاغ می‌شود و آنها مکلف به رفع موارد نا ایمن هستند.
وی به وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی منطقه ۲۲ نیز اشاره کرد و گفت: کمبود وسایل حمل و نقل عمومی از مشکلات این منطقه است. همچنین کمبود اتوبوس در کل تهران وجود دارد و اقداماتی در خصوص نوسازی این ناوگان انجام نشده است به طوری که حدود ۷۵ درصد ناوگان اتوبوسرانی به سن فرسودگی رسیده است و به همان میزان نیز منطقه ۲۲ از این موضوع متاثر است.
شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: در حوزه مترو هم علی‌رغم اقدامات انجام شده؛ اما منطقه ۲۲ نیازمند به حداقل یک خط مترو است و این از موضوعاتی است که آن را دنبال می‌کنیم و حداقل یک خط مترو از منطقه۲۲ خواهد گذشت.
در پایان نوذرپور به برنامه‌های اجتماعی در نظر گرفته شده توسط شهرداری منطقه۲۲ برای مردم ساکن در این منطقه اشاره کرد و گفت: با شکل‌دهی طرحی به نام «خیابان محلی برای زندگی است نه صرفاً برای تردد» قرار است خیابان‌هایی که مستعد هستند در اختیار خانواده‌ها قرار دهیم تا بچه‌ها و خانواده‌ها بتوانند در محل حضور داشته باشند و به تعامل بپردازند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false