سرانجام طرح پرحاشیه کاهش سطوح معاونت‌ها در شهرداری/ چگونه ورق به نفع مخالفان برگشت - میهن نوین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
false
true
سرانجام طرح پرحاشیه کاهش سطوح معاونت‌ها در شهرداری/ چگونه ورق به نفع مخالفان برگشت

یکی از جلسات پرحاشیه شورای شهر تهران رسیدگی به طرح کاهش سطوح معاونت ها در شهرداری تهران بود . طرحی که درجریان بررسی‌اش هم رییس شورای شهر تهران صحن را با دلخوری ترک کرد و هم حسن رسولی رییس کمیته ساختار و منابع انسانی شورای شهر تهران.

طرحی که قرار بود کلیاتش هم به تصویب نرسد اما با تغییر رای ،دقیقه نودی دو عضو شورا کلیاتش با ۱۱ رای به تصویب می رسد .

مخالفان طرح اما در جریان بررسی آن با یک پیشنهاد بازی را دوباره به نفع خود تغییر می دهند . اتفاقی که سبب دلخوری برخی از اعضای شورای شهر تهران شد .

در جریان بررسی جزئیات این طرح ، الزام شهرداری تهران به اصلاح ساختار سازمانی و کاهش حوزه‌های معاونت شهرداری و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و ساماندهی مجدد مناطق مطرح شد که اعضا به آن رای دادند ؛ موضوعی که به اعتقاد برخی از اعضای شورا، با کلیات طرح مغایرت داشت.

محمد سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی یکی از موافقان این پیشنهاد به اسکان نیوز می‌گوید: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت شهری، اصلاح ساختار سازمانی است. ما معتقدیم اصلاح ساختاری باید منجر به چابک‌سازی شود و اینکه معاونت‌های شهرداری از ۹ سطح به ۶ سطح کاهش پیدا کند و جانشین مشاوران حذف شوند، چابک‌سازی نیست زیرا نیرویی از شهرداری خارج نمی‌شود.

سالاری معتقد است: باید سطوح تصمیم‌گیری‌ در شهرداری مورد بازنگری قرار گیرد. در شهرداری چند سطح تصمیم‌گیری وجود دارد. یکی از سطوح تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در شهرداری، دفتر شهردار است که هم در خصوص موضوعات صف تصمیم‌گیری می‌کند و هم ستاد. اینکه چه پروژه‌ای آغاز شود و چه پروژه‌ای آغاز نشود .

سطح دیگر تصمیم‌گیری ها در معاونت‌ها،شهرداری مناطق، نواحی و شورایاری‌ها است بنابراین سطوح تصمیم‌گیری که هم در حوزه صف و هم در حوزه ستاد تصمیم‌گیری می‌کند، بسیار است درحالی‌که باید این موضوع تدقیق و شفاف‌سازی شود. در غیر این صورت همین وضعیت بلاتکلیف و بروکراسی پیچیده در تصمیم‌گیری‌ها وجود خواهد داشت.

سالاری با بیان اینکه طی این مدت به دلیل انتخاب شهردار، شاهد تغییرات زیادی در معاونت‌ها بودیم و در حال حاضر باید آرامش را به بدنه شهرداری بازگردانیم، می گوید: اگر موضوع ساماندهی ساختار شهرداری به همین شکل اجرایی شود، اصلاحی ناقص است و این نگرانی وجود دارد که بیشتر سبب تشویش بدنه شهرداری شود درحالی‌که این موضوع به نفع مدیریت شهری که نیازمند آرامش است، نیست. ما معتقدیم این موضوع کار مهمی است و باید با مطالعات دقیق‌تری انجام شود./اسکان نیوز

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false