«چهارفصل تئاتر ایران» فراخوان داد  - میهن نوین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
false
true
«چهارفصل تئاتر ایران» فراخوان داد 

فراخوان دومین فصل از دور نوین پروژه‌ی «چهارفصل تئاتر ایران» منتشر شد.

به گزارش ایسنا طبق خبر رسیده، دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ی هنری در دومین گام از مسیر تازه‌ی این پروژه‌ی جامع ملی آموزش نمایش‌نامه‌نویسی از کلیه علاقه‌مندان به نمایش‌نامه‌نویسیونمایش‌نامه‌نویسان مقیم شهرستان‌ها دعوت می‌کند ایده‌های اولیه‌ی خود را با محوریت «کمدی» حداکثر تا هفتماسفندسال جاری از طریق پست الکترونیکی، به آدرس a.aghakhani@hotmail.comدبیرخانه‌ی پروژه، یعنی دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ی هنری برسانند.

در راستای هرچه همسو عمل‌کردن این دفتر وهنرجویان شرکت‌کننده توجه به نکات ذیل ضروری است:

۱. توجه به تاریخ‌های مقرر در فرایند برگزاری از طرف هنرجویان الزامی است و بی‌توجهی به آن مبین انصراف شرکت‌کننده خواهد بود.

۲. ایده‌های اولیه می‌تواند ناظر بر انواع زیرژانرهای کمدی باشد و شامل تنها یک شکل از کمدی نمی‌شود. در راستای هدف‌گذاری تولید محتوا، اولویت بر کمدی موقعیت خواهد بود اما در این فراخوان از انواع دیگر آن نیز استقبال می‌شود.

۳. دفتر مطالعات و پژوهش‌ها و دبیرخانه‌ی این پروژه تأکید دارد زمینه‌های امتحان‌نشده و نامکشوف موضوعی در کمدی از توجه شرکت‌کنندگان دور نماند. موقعیت‌هایی که در حدود چارچوب‌های تعیین‌شده‌ی فرهنگی قرار می‌گیرند اما تاکنون کمتر به آن‌ها پرداخت شده نظیر کمدی‌هایی در فضاهای وابسته به جنگ، خرافه‌های عامیانه در فضاهای دینی و نظایر آن مورد استقبال این دفتر قرار خواهد گرفت.

۴. مطابق روند همیشگی تعریف‌شده ایده‌ها از طرف اعضای هیئت‌علمی فصل که متعاقباً اعلام خواهند شد ارزیابی و برگزیدگان آن معرفی خواهند شد تا در زمان تعیین‌شده نسخه‌های کامل‌شده‌ی نمایش‌نامه‌های خود را بر مبنای ایده‌های مصوب آماده و ارسال کنند. کارگاه‌های فصلی در بهار ۱۳۹۸ بر مبنای نمایش‌نامه‌های تکمیل‌شده شکل خواهد گرفت و پس از اتمام مهلت بازنویسی و تأیید آخرین نسخه از نمایش‌نامه‌ها از سوی اعضای هیئت‌علمی آثار به انتشارات سوره‌ی مهر جهت چاپ در قالب مجموعه معرفی خواهند شد.

تکمله: دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ی هنری با انتشار این فراخوان از پروژه‌ی جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران، برآن است تا به توصیه‌ی مقام معظم رهبری و در راستای عمل به یک رسالت ملی، از زبان تئاتر و از زاویه‌ی مقدس قلم به افزایش نشاط در کشور یاری رساند. امید است تولید متون سنجیده‌ی کمیک بتواند بخشی از این مسئولیت مهم را به دوش بکشد و از علاقه‌مندان نمایش‌نامه‌نویسی و شرکت‌کنندگان تقاضا دارد که از این زاویه به تأمین هدف غایی و نهایی این فصل یاری رسانند.

انتهای پیام

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false