‘ابلیس سیاه ‘و همدستانش به جرم قتل بازداشت شدند

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مجرمی سابقه‌دار ملقب به ‘ابلیس سیاه’ خبر داد که تنها پس از گذشت چهار ماه از زمان آزادی‌اش از زندان مرتکب قتل شد. به گزارش تسنیم، ساعت ۰۱:۳۰ مورخه ۲۱ بهمن ۹۷ وقوع یک فقره جنایت در طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی در بلوار دریا به کلانتری ۱۳۴

کد خبر : 14690
تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 بهمن 1397 - 20:28
‘ابلیس سیاه ‘و همدستانش به جرم قتل بازداشت شدند

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مجرمی سابقه‌دار ملقب به ‘ابلیس سیاه’ خبر داد که تنها پس از گذشت چهار ماه از زمان آزادی‌اش از زندان مرتکب قتل شد.

به گزارش تسنیم، ساعت ۰۱:۳۰ مورخه ۲۱ بهمن ۹۷ وقوع یک فقره جنایت در طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی در بلوار دریا به کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و تأیید خبر اولیه فوت پیرمردی ۶۸ ساله، بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی و قاضی کشیک دادسرای امور جنایی اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” و هماهنگی با بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، تحقیقات در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پسر مقتول که طی تماس تلفنی با ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع داده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز گذشته (مورخ ۲۰ بهمن ۹۷) از ساعت ۱۴ الی ۱۷ به همراه اعضای خانواده‌ام در منزل پدرم حضور داشتیم و پس از آن به منزلمان در کرج رفتیم، ساعت ۱۹ به پدرم زنگ زدم تا به او اطلاع دهم که به خانه رسیدیم اما او پاسخگو نبود، موضوع را با برادر بزرگترم مطرح کردم و از او خواستم که به پدر سرکشی کند اما او گفت که در تهران حضور ندارد.

وی افزود: نهایتاً ساعت ۱۲ شب به همراه یکی از اقوام همسرم به تهران و خانه پدرم مراجعه کردیم، زمانیکه در آپارتمان را باز کردم، با بهم‌ریختگی اثاثیه داخل خانه روبه‌رو شدم و نهایتاً با جسد پدرم در اتاق‌خواب درحالیکه دست، پا و دهانش با پارچه بسته شده بود روبه‌رو شدم که بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع دادیم.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که پسر مقتول به نام “حمید” (۳۰ ساله) نتیجه ازدواج دوم مقتول است، برابر اظهارات سایر اعضای خانواده مقتول مشخص شد که حمید از چندی پیش با پدرش اختلاف پیدا کرده و ارتباط آنها طی این مدت به گونه‌ای نبوده که رابطه نزدیکی با یکدیگر داشته باشند.

با توجه به تحقیقات میدانی و دیگر اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی اقدام به دستگیری پسر مقتول کردند.

حمید در اظهارات اولیه منکر هرگونه دخالت در مرگ پدر خود بود اما در ادامه و با ارائه مستندات پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان عنوان داشت که قتل پدرش توسط یکی از اراذل و اوباش منطقه ستارخان به نام علی.الف (۳۵ ساله) انجام شده است.

حمید درباره نحوه مشارکت خود در قتل پدرش به کارآگاهان گفت: روز حادثه (جنایت) برابر قراری که با علی گذاشته بودم، به همراه اعضای خانواده و به بهانه میهمانی به خانه پدرم رفته بودیم، در زمان حضور در منزل پدرم، از طریق آیفون اقدام به باز کردن در ورودی مجتمع کرده و علی به همراه دوستانش به پشت‌بام خانه رفته و آنجا مخفی شدند، آنها منتظر ماندند تا من و خانواده‌ام محل را ترک کنیم.

عدم استقبال مردم اصفهان از طرح واکسیناسیون

با شناسایی “علی.الف”، کارآگاهان در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف سرقت، زورگیری، ضرب و جرح، تهدید شهروندان و آزار و اذیت است که آخرین بار در سال ۱۳۹۱ به اتهام آزار و اذیت پسری ۲۱ ساله دستگیر و در آن پرونده به “ابلیس سیاه” معروف شده و حدود چهار ماه پیش از زندان آزاد شده است.

برابر اطلاعات پرونده سال ۱۳۹۱ “علی . الف” در سال ۱۳۸۹ پسری ۲۱ ساله را با تهدید مورد آزار و اذیت قرار داده و پس از آن به مدت دو سال این جوان و خانواده‌اش را به مرگ تهدید می‌کرد تا نهایتاً در سال ۱۳۹۱ و ادامه تهدیدات، با طرح شکایت خانواده این پسر توسط پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر، تصویر وی در آن پرونده و برابر دستور قضایی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی منتشر و پس از تکمیل پرونده روانه زندان شده است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در تحقیقات از پسر مقتول اطلاع پیدا کردند که علی.الف پس از آزادی از زندان در منطقه ستارخان تردد دارد که با شناسایی دقیق محل تردد وی، این متهم در یک عملیات پلیسی و قبل از هرگونه اقدام به فرار در مورخه ۲۳ بهمن ۹۷ بازداشت و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

علی پس از مواجه حضوری با پسر مقتول به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی دو همدست خود، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش با حمید (پسر مقتول) آشنا شدم، حمید در صحبتهایش می‌گفت پدرش رفتار مناسبی با او ندارد تا اینکه یک روز مدعی شد پدرش در خانه گاوصندوقی پر از پول، طلا و اسناد مالکیت دارد، حمید از من خواسته بود در پوشش سارق به خانه پدرش رفته و محتویات داخل گاوصندوق را سرقت کنم، قرار بود اسناد مالکیت به حمید و طلا و جواهرات داخل گاوصندوق نیز به من برسد لذا موضوع را با دو دوستم در میان گذاشته و آنها نیز برای سرقت اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: روز حادثه برابر نقشه طراحی شده توسط من، حمید به همراه خانواده‌اش و به بهانه میهمانی به خانه پدرش رفت، حمید ار طریق آیفون در مجتمع را باز کرد و من به همراه دو دوستم، مستقیم به پشت‌بام رفته و منتظر ماندیم حمید و خانواده‌اش از خانه خارج شوند، پس از رفتن حمید و خانواده‌اش، به نام همسایه زنگ واحد مقتول را زدیم، به محض باز شدن در خانه، به زور وارد خانه شده و مقتول را مستقیم به اتاق‌خواب برده و پس از بستن دست، پا و دهانش، به دنبال گاوصندوق گشتیم اما گاوصندوقی در خانه وجود نداشت، مقتول را مورد ضرب و شتم قرار دادیم اما مشخص شد که گاوصندوقی در خانه ندارد، نهایتاً محل نگهداری پول و طلاجات را در یکی از اتاقها پیدا کرده و با سرقت پول و طلاجات (در حالیکه دست و پا و دهان مقتول محکم بسته شده بود) از خانه خارج شدیم.

وزیر بهداشت: فایزر برای افراد عادی تزریق نمی‌شود

با معرفی دو متهم دیگر پرونده به نامهای فرهاد (۲۹ ساله) و امیر (۳۰ ساله)، آنها نیز در منطقه پارک‌وی و ستارخان شناسایی شده و تنها با گذشت چند ساعت از زمان دستگیری سرکرده گروه، دستگیر و صراحتاً به مشرکت در سرقت منجر به جنایت اعتراف کردند.

در همان تحقیقات مقدماتی صورت گرفته از این گروه از سارقان و در بازرسی از مخفیگاه‌های آنها، مقادیری از طلاجات سرقت شده از خانه مقتول کشف شد.

علاوه بر طلاجات سرقت شده از خانه مقتول، اموال با ارزش دیگری از قبیل فرش و طلاجات نیز کشف شد که با ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد این گروه از متهمان با شناسایی منازل متعلق به زنان و مردان سالخورده اقدام به سرقتهای به عنف از منازل می‌کنند که در ادامه با بررسی پرونده‌های مشابه، تعدادی از محلهای سرقت به عنف منازل در شهر تهران شناسایی و مالباختگان به پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که این گروه از سارقان به عنف قصد داشتند با شناسایی تعدادی از محل سرقت در شهرستانهای تبریز و اصفهان، سرقتهای مشابه دیگری را انجام دهند که پیش از هرگونه اقدامی دستگیر شدند.

سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح پسر مقتول به مشارکت در جنایت و اعتراف متهمان به ویژه سرکرده گروه سارقان، به سرقت به عنف منجر به جنایت، قرار بازداشت موقت توسط مقام قضایی صادر و هر چهار متهم در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

وی از تمامی شهروندان و مالباختگانی که به این شیوه مورد سرقت به عنف منازل خود قرار گرفتند خواست تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

بازدیدها: 1

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست