ارزانی که با خودش رکود را به بازار قلاویز دستی آورد!

مشکل اقتصادی و اصلی امروز صنعت تراشکاری در برخی از محصولات مثل خرید قلاویز دستی، قیمت آن ها نیست! بلکه مشکل از جای بالای تری آب میخورد. امروز در مورد وضعیت بازار تراشکاری و محصولاتی مثل قلاویز دستی صحبت خواهیم کرد!
کد خبر : 147120
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مرداد 1401 - 15:21

امروز کشور ما در مرحله بسیار تاثیر گذاری قرار دارد. توافقاتی که میتواند مسیر اقتصاد کشور را، شاید عوض کند! البته شاید و هیچ چیز مشخص نیست. اما در عمل حال این روز های بازار کشورمان وخیم تر از هر زمان دیگری است. به گفته کارشناسان اقتصادی بازار تهران، وضعیت اقتصادی کشور در هیچ سالی به اندازه سال 1401 عجیب نبوده است. امروز ما در تراش ابزار جم این مقاله را برای حرف های نگفته و دغدغه بسیاری از همکارانمان در بازار و صنعت تدارک دیده ایم. وضعیت صنعت تراشکاری کشور عجیب و غیر قابل باور است. به طور مثال محصولاتی مثل قلاویز دستی که امروز بیشتر راجب آن حرف میزنیم یکی از محصولات پر استفاده در صنعت تراشکاری به شمار میروند. میزان خرید این محصول در کشور، نرخ نزولی 40 درصد را داشته است! البته اگر با این محصول آشنایی ندارید، پیشنهاد میکنیم روی لینک قلاویز دستی کلیک کنید.

افت قیمت قلاویز دستی

اتفاق عجیب در صنعت تراشکاری قلاویز دستی کشور!

اتفاق بسیار عجیبی که امروز در صنعت تراشکاری کشور رخ داده است، نرخ نزولی خرید و متقاضیان در این صنعت برای محصولی مثل قلاویز دستی بوده است. محصولات تراشکاری همه مانند این محصول بسیار عجیب و غیر قابل باور تحت تاثیر آن قرار گرفته اند. شاید برخی ها فکر کنند این عدم خرید در بازار به علت افزایش قیمت و عدم توانایی خرید در تراشکاران در سال جاری بوده است. اما این مسئله کاملا غلط و اشتباه است. در این صنعت نه تنها افزایش قیمتی وجود نداشته است، بلکه طی سال جاری بلکه ماه های اخیر، افت قیمت در محصولاتی مثل قلاویز دستی وجود داشته است. اما حال سوال اینجاست که پس با توجه به افت قیمت محصولات تراشکاری علت عدم خرید مردم و آفتی که به جان این صنعت افتاده است، چیست؟ جواب این سوال بسیار ساده است و در خود سوال نهفته شده است.

علت عدم خرید محصولات تراشکاری توسط مردم

به گزارش تراش ابزار جم-در واقع علت کاهش و عدم تمایل مردم به خرید انواع تجهیزات تراشکاری، همین افت قیمت ها است. افت قیمت در این بازار باعث شده است تا مردم ترس از خرید و ضرر را داشته باشند. حتی در محصولاتی که مصرفی هستند، مانند قلاویز دستی مردم دیگر تمایلی به خرید با ترس از ضرر ندارند. این امکان تا حدی پیش رفته است که تا زمانی که مجبور به خرید نشوند، دیگر خرید نمیکنند. اما این فرض در این بازار تا چه حدی درست و قابل اعتماد است؟ در واقع جواب سوال شما بسیار ساده است. تهیه کنندگان و تولید کنندگان انواع ابزار آلات تراشکاری و همچنین صنعتی که بسیاری از این کالا ها وارداتی هستند، این محصولات را با دلار 30 هزار تومانی وارد کرده اند. این در صورتی است که حتی اگر قیمت دلار به زیر 10 هزار تومان هم برسد، افت قیمتی در بسیاری از این محصولات بسیار محدود خواهد بود.

به هر حال حتی با کاهش قیمت، تامین کنندگان در این صنعت این محصولات را با قیمت های بالای خریداری کرده اند و ضمن آن هزینه های مثل هزینه های گمرک و مالیات را با دلار 30 هزار تومانی پرداخت نموده اند. پس این تصور که با ریزش قیمت دلار، افت شدیدی در انتظار صنعت تراشکاری و یا هر صنعت دیگری خواهد بود اشتباه است. کارشناسان اقتصادی تراش ابزار جم بر این باور هستند که حتی با حصول توافق برجام و حتی کاهش قیمت دلار باز هم افت شدید قیمتی در بازار و صنعت رخ نخواهد داد و بیشتر ممکن است بازار را به رکود مقطعی فرو ببرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و میزان اعتبار خبر روی لینک تراش ابزار جم کلیک کنید!خرید قلاویز دستی

قلاویز دستی:

محصولات قلاویز دستی در ست سه تایی موجود هستند. هر مجموعه دریل دستی دارای 3 دریل با ابعاد میلی متر، MM، دنده معمولی می باشد. قلاویز دستی دارای دندانه های مارپیچ با زاویه 55 یا 60 درجه است. چندین کانال موازی با محور تیغه برای هدایت تراشه در نظر گرفته شده است. این پیچ ها در واقع پیچ هایی هستند که دارای چهار شیار برای ایجاد یک لبه برش هستند. استفاده از پیچ و مهره به صنایع یا اندازه های خاصی محدود نمی شود. دم های آن استوانه ای بلند است. دارای یک یا دو ضلع مربع با زبانه هایی در انتهای آن است. طراحی و تولید اولین قلاویز به صورت مخروطی بوده است. هر دو دستگاه باید بر اساس یک سبک ساخته شوند، که آن سبک را به عنوان یک استاندارد جهانی تعریف می کند. رزوه ها به داخل سوراخ مارپیچ می روند تا زمانی که پیچ مناسب داخل آن بسته شود.

انواع قلاویز های سه شیار قوی تر هستند زیرا مواد بیشتری در کانال های آنها وجود دارد. قلاویز دستی شامل سه دسته محصول قلاویز پیشرو، وسط رو و پس رو است. قلاویز دستی یا سه مرحله ای کار را در سه مرحله انجام می دهد. چند دنده اول در لبه جلویی مخروطی است و آخرین دنده ها کامل است. پیچ های شفت پیوسته نیستند. زیرا 3 یا 4 شیار در طول ریل ها به شکل فرم با دستگاه های فرز حک می شود. در نتیجه این محصولات نیز دیده می شوند.

قلاویز دستی

قلاویز دستی چیست؟

قلاویز دستی یکی از نمونه های قلاویز تراشکاری است. این قلاویز ویژگی های خاص خود را دارد، که با توجه به این ویژگی ها برای کاربردهای خاص استفاده می شود. برخلاف محصولات قلاویز ماشینی، این قلاویز با دست کار می کند. بنابراین اولین تفاوت قلاویز ماشینی و دستی در نیروی محرکه آنهاست. گشتاور مورد نیاز برای حرکت قلاویز دستی با نیروی دست تامین می شود. به همین دلیل سرعت کار در قلاویز دستی کمتر از نوع ماشینی آن است. قلاویز یک دستگاه تخصصی در زمینه تکنولوژی تراش است. از قلاویز برای ایجاد رزوه بر روی سطوح خارجی اجسام مختلف استفاده می شود.

قلاویز دستی، دارای سه لبه برش یا شیار است. یا به عبارتی یک سری سه تایی وجود دارد. کار با این محصول شامل سه مرحله است. یعنی کار با این محصول در سه مرحله صورت می گیرد. به همین دلیل به این قلاویز، قلاویز سه گانه نیز می گویند. شکل ساختاری اولین مخروط مخروطی است. نیمی از براده برداری توسط قلاویز پیشرو انجام می شود. نوع میانی یا وسط رو برای عمق دنده و شیار استفاده می شود. مرحله نهایی نیز توسط قلاویز آخر رو انجام میشود.

برند های معتبر انواع قلاویز دستی

برند های بسیار معتبری هستند که در این حوزه در حال فعالیت هستند. یکی از این برند ها برند معروف ادولان است. بسیاری از محصولات قلاویز دستی و ماشینی که در بازار تراشکاری مشاهده میکنید در این برند در بازار عرضه میشود. این برند یک برند ایرانی بسیار معتبر است که همیشه محصولات خود را با کمترین قیمت و کیفیتی حتی یک سر و گردن بالا تر از نوع خارجی خود را ارائه میدهد. از برند های دیگر میتوان به برند تازه وارد اینان اشاره کرد. این برند شاید به صورت تخصصی 3 سال است که کار خود را در این بازار آغاز کرده است. این برند به صورت تخصصی خدمات و محصولات قلاویز دستی را به کاربران ارائه میکند. از کیفیت آن میتوان به نوع استثنایی و بینظیر آن نیز اشاره کرد.

برند های قلاویز دستی

جمع بندی:

امروز در این بخش همراه تراش ابزار جم دغدغه های اقتصادی بازار تراشکاری را شنیدیم. اما واقعا چه زمانی وقت آن میرسد تا نه تنها در این بازار بلکه در تمام بازار ها و صنعد کشور اتفاق مثبتی رخ دهد. آیا زمان آن نرسیده است تا بتوان با پشتوانه اقتصادی به سرمایه های داخلی کشور که کم هم نیستند، فرجی را برای این وضعیت نابسمان حاصل کرد! ما موافق توافقات هسته ای و برجام نیستیم، بلکه از آن در جهت رشد بین المللی جایگاه کشور و وضعیت اقتصادی میتوان استفاده کرد. اما آیا فقط راهکار جامعه امروز ما برجام و توافق هسته ای و قیمت دلار است؟! به نظر میرسد که اینگونه نیست و ما بیش از هر زمانی نیاز به تغییرات اساسی در ساختار اقتصاد کشور و همچنین آرامش اقتصادی داریم. این مقاله توسط تیم متخصصین تراش ابزار جم برای شما عزیزان تهیه و تدوین شده است. شما نیز میتوانید با مراجعه به نشانی اینترنتی: https://tarashabzarjam.com از مقالات ما بیشتر مطلع شوید.

همچنین ما در تراش ابزار جم و رسانه میهن نوین، خوشحال میشویم تا نظرات شما را در این زمینه بشنویم.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست