از عصبانی کردن دشمنان ملت ایران خوشحال می‌شوم

رییس جمهور با تاکید بر اینکه آنانی که خیلی علیه ایران تلاش کردند باید یک‌بار دیگر آنچه می‌گویم را بشنوند، اظهار کرد: زیرا هر وقت آن را شنیدند عصبانی شدند و من خوشحال می‌شوم وقتی دشمنان ملت ایران را عصبانی می‌کنیم. کاری که دولت امسال انجام داد و آب، برق و گاز را برای اقشار محروم مجانی کرد، همان کار است.
کد خبر : 83908
تاریخ انتشار : شنبه 29 آذر 1399 - 13:17
از عصبانی کردن دشمنان ملت ایران خوشحال می‌شوم

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: اینکه در شش‌ ماهه اول امسال رشد اقتصادی ما با نفت و بی‌نفت مثبت شد برای ملت ما افتخار است. هرچند که در بعضی از مشاغل این رشد انجام نشد اما در کشاورزی و صنعت این اتفاق رخ داد.

وی افزود: امیدواریم شش‌ ماهه دوم سال هم این رشد اقتصادی بماند. همچنین پیش‌بینی ما این است که رشد اقتصادی ما در سال بعد هم مثبت باشد. امیدوارم بتوانیم تورم را هم مهار کنیم و شرایط را برای رشد اقتصادی در بخش خدمات هم فراهم سازیم.

روحانی با اشاره به شب یلدا اظهار کرد: از مردم می‌خواهیم در شب یلدا به خاطر مصادف بودن با روز پرستار، برای حمایت از پرستاران و حمایت از سلامت مردم جامعه در مراسم یلدایی که همیشه بوده و اساس آن نیز احترام به بزرگ خانواده و صله رحم است، برای سلامتی بزرگان خانواده دید و بازدیدها متوقف شود و از طریق تلفن و فضای مجازی این مراسم را بدون حضور انجام دهند.

رییس جمهور با یادآوری اینکه در دو ماه اخیر مردم، کسبه، اصناف، حمل و نقل عمومی و خانواده‌ها برای کاهش شیوع کرونا بسیار همکاری کردند، گفت: اول آذر خیلی نگران بودیم و ۱۶۰ شهر ما قرمز بود ولی الان تعداد شهرهای قرمز ما صفر است و شهر قرمزی نداریم این به دلیل همت و بزرگواری مردم عزیز است.

وی ادامه داد: مردم در شرایط کرونا، دولت و کادر درمان و همه نیروهایی که بار مسئولیت را بر دوش کشیدند، دست به دست هم دادند و این اتحاد و همدلی و اعتماد مردم به تخصص بهداشتی کشور بود که ما را از این موج سهمگین نجات دهد.

رییس جمهور تاکید کرد: وقتی آمارها و نمودارها را نگاه می‌کردیم تقریبا همه جا موج سوم از موج قبلی بیشتر بوده است. هم ویروس قوی‌تر شده بود و هم به سمت سرما رفته بودیم.

روحانی با بیان اینکه در یلدا جمع نشویم تا کم نشویم، ادامه داد: سرمای هوا تاثیرگذار است به‌دلیل اینکه درها و پنجره‌ها بسته می‌شود و همه در یک محیط محدود جمع می‌شوند و  محیط سرایت آماده‌تر می‌شود و مشکلات بیشتر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه رشد اقتصادی ما بدون نفت  ۱.۴ و با نفت ۱.۳ درصد است، اظهار کرد: بخشی از کسب و کارها تعطیل شده و یا نتوانستند فعالیت کنند خصوصا  در بخش گردشگری و خدمات، اما در شرایطی که اکثر کشورها با رشد منفی اقتصادی منهای ۷ و منهای ۹ و منهای ۵ مواجه هستند، کشورهایی که رشد اقتصادی‌شان مثبت است محدود هستند و ما جزو کشورهایی هستیم که برخلاف مشکلات تحریم و جنگ اقتصادی و همچنین کرونا، رشد اقتصادی ۶ ماه اول ما مثبت بوده است.

چطور وام ۶۰۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن بگیریم؟

رییس جمهور همچنین با اشاره به آموزش دانش‌آموزان از طریق صداوسیما و فضای مجازی اظهار کرد: در پایه اول و دوم دبستان، وقتی که آموزش حضوری نیست با مشکل مواجه هستند و امروز یکی از مواردی که در این جلسه بحث شد این بود که اقداماتی برای پایه اول و دوم دبستان انجام دهیم که این موضوع به دو هفته آینده موکول و مقرر شد قرارگاه در این زمینه بررسی بیشتری انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی باید کمک مومنانه مردم توسعه پیدا کند، گفت: ان شاءالله کمک‌ها از طرف خیران و مردم مومن افزایش یابد و برای عزاداری در ایام فاطمیه نیز مقرر شد که قرارگاه مقابله با کرونا جلسات لازم را برگزار کرده تا این مراسم در فاطمیه اول و در فاطمیه دوم در چارچوب و مقررات پروتکل‌ها برگزار شود.

روحانی همچنین گفت: برای این که ۱۰۰ هزار نفر از عزیزان ما بتوانند در آزمون استخدامی شرکت کنند، امروز چگونگی انجام این آزمون استخدامی با انجام همه مقررات و پروتکل‌های بهداشتی مصوب شد.

وی با تاکید بر اینکه آنانی که خیلی علیه ایران تلاش کردند باید یک‌بار دیگر آنچه می‌گویم را بشنوند، اظهار کرد: زیرا هر وقت آن را شنیدند عصبانی شدند و من خوشحال می‌شوم وقتی دشمنان ملت ایران را عصبانی می‌کنیم. کاری که دولت امسال انجام داد و آب، برق و گاز را برای اقشار محروم مجانی کرد، همان کار است.

روحانی تاکید کرد: این موضوع در ۴۲ سال اخیر جزو آرزوهای ما بود  که شرایطی در کشور پیش بیاوریم که نخست در صنعت برق دولت دوازدهم دست برتر داشته باشد و  ما تا پایان این دولت ۲۰ هزار مگاوات به برق اضافه خواهیم کرد و تاکنون نیز سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات در برق افزوده شده است.

رییس جمهوری یادآور شد: این در حالی است که همیشه به طور متوسط ۱.۷ درصد به برق کشور اضافه شده است ولی ما ۲.۵ برابر به صنعت برق اضافه کردیم که کار بزرگی است و  دست ما پر است و می‌توانیم بگویم که امروز برای افرادی که شرایط زندگی مناسبی ندارند و مقدار مصرف شان زیاد نیست برق برای آنها مجانی باشد.

بن‌سلمان از تلاش‌های چین برای دستیابی به توافق با ایران قدردانی کرد

وی با یادآوری اینکه ۳۰ میلیون نفر در کشور از این ماه برق مجانی و گاز مجانی خواهند داشت، گفت: همچنین شرایط ما در صنعت گاز به گونه‌ای است که دست دولت پر است. زیرا هیچوقت در کشور تولید گاز به یک میلیارد متر مکعب نرسیده بود. در حالی که در ابتدای دولت تولید گاز بیش از ۶۰۰ میلیون مترمکعب بوده و امروز به یک میلیارد متر مکعب در روز رسیده است.

روحانی ادامه داد: در موضوع آب هم قدم‌های استثنایی در این دولت برداشته شد و آب خلیج فارس و دریای عمان را داریم به فلات مرکزی می‌بریم که اولین بخش آن افتتاح شد و فازهای بعدی این طرح بسیار عظیم در ماههای بعد افتتاح می‌شود.

رییس جمهور با اشاره به اقدامات دولت در زمینه سدسازی و بی‌نظیر توصیف کردن آن، گفت: در این دولت هر ۵۰ روز یک سد افتتاح کردیم و این کار عظیم تا پایان این دولت همچنان ادامه خواهد داشت. همچنین در هر سه زمینه برق، گاز و آب در این دولت بیش از همه دولت‌های گذشته در طول ۴۰ سال، رشد کافی داشتیم و شرایط را آماده کردیم و امروز به جایی رسیدیم که برای افرادی که مصرف کم دارند و جزو اقشار آسیب پذیرند، آب و برق و گاز مجانی شد که این از افتخارات بزرگ دولت دوازدهم است.

روحانی با اشاره به عصبانیت عده‌ای از این طرح دولت، گفت: می‌دانم آنانی که ضدایران هستند و تبلیغات می‌کنند، چقدر از طرح آب، برق و گاز مجانی عصبانی هستند و دیدم با چه حرص و عصبانیت می‌گویند که چرا دولت این کار را کرده و چرا اینها مجانی شده است. دشمنان نمی‌خواهند پیشرفت‌های کشور را باور کنند.

وی در پایان یادآور شد: اگر در کرونا و تولید واکسن هم به خودکفایی‌های بزرگ نائل شویم باز هم باورشان نمی‌شود که ما در بسیاری از زمینه‌ها در مسیر خودکفایی و توسعه حرکت می‌کنیم؛ به ویژه امسال که سال جهش تولید است و کار بسیار خوب و بزرگی در زمینه تولید انجام شده و انجام خواهد شد.

منبع : ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست