اشتباهات مالی جوانان که مانع پیشرفت شان می شود

  جوانان اغلب بدون این که مشاوره مالی مفیدی دریافت کنند، به سن بلوغ می رسند چندین مشکل وجود دارد که می تواند یک جوان را به دام اندازد. بزرگترین اشتباهات مالی افراد جوان و تازه کار در زندگی رایج ترین اشتباهات مالی جوانان سرمایه گذاری بیش از حد در یک خانه یا آپارتمان: در

کد خبر : 30257
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 بهمن 1398 - 10:48
اشتباهات مالی جوانان که مانع پیشرفت شان می شود

 

جوانان اغلب بدون این که مشاوره مالی مفیدی دریافت کنند، به سن بلوغ می رسند چندین مشکل وجود دارد که می تواند یک جوان را به دام اندازد.

اشتباهات مالی

بزرگترین اشتباهات مالی افراد جوان و تازه کار در زندگی

رایج ترین اشتباهات مالی جوانان

سرمایه گذاری بیش از حد در یک خانه یا آپارتمان:

در هنگام خرید یک خانه ابتدا وسوسه بزرگی به وجود می آید تا بتوانید بهترین خانه ها را با بالاترین مبلغ پرداختی که هر ماه می توانید تهیه کنید، خریداری کنید ، اگر یک جوان، موفق به انجام کارهای کوچکی شده باشد، نباید همه آنها را برای پرداخت اولیه استفاده کند.

بیش از حد سرمایه گذاری کردن روی خانه و صرف هزینه ی زیاد گاها برا رهن و اجاره می تواند مقابله با شرایطی که ممکن است بوجود آید، مانند نیاز به جابه جایی به منطقه دیگر، یا یک کار غیرمنتظره و یا بیماری خانوادگی، را بسیار سخت کند.

پس انداز جوانان

اشتباهات مالی پر تعداد در افراد جوان

نادیده گرفتن نیاز به بیمه برای بازنشستگی:

برای جوانان عادی است که فکر می کنند که بازنشستگی بسیار دور است و آن را به عنوان چیزی که بعدا می تواند مورد توجه قرار دهد، می پندارند ،برعکس، مهم آن است که به طور مرتب حداقل مقدار کمی را برایش اختصاص دهید. جوانان باید از برنامه های پس انداز ارائه شده توسط کارفرمای خود، به طور کامل استفاده کنند.

عدم داشتن بودجه:

اگر شما سیسم بودجه ندارید، قطعا در انتهای ماه، کمبود حسابتان دوباره و دوباره شما را متعجب خواهد کرد. راه اندازی یک سیستم بودجه واقعا کمک می کند تا برنامه ریزی کنید که چقدر برای مقاصد مختلف هزینه نیاز دارید. شما ایده بسیار خوبی خواهید داشت که چقدر می توانید برای هزینه های جدید، مانند وام مسکن یا پرداخت ماشین، هزینه کنید.

پول تو جیبی جوانان

اشتباهات مالی در سنین جوانی

اشتباهات مالی جوانان چه تاثیری در زندگی آن ها دارد؟

استفاده آزادانه و بیخیال از کارت های اعتباری :

مدارس استان های تهران و البرز شنبه و یکشنبه غیرحضوری شد

کارت های اعتباری آزادی های زیادی را به شما می دهند ، توسط آنها، ممکن است شروع به صرف هزینه های قسطی با یک یا چند کارت دیگر کنید، ” پولش را می دهم وقتی حقوقم را بگیرم.” این می تواند یک شیب لغزنده به بدهی های عظیم با نرخ بهره بالا باشد و باید از آن اجتناب شود. کارت اعتباری خود را به عنوان یک روش پرداخت مناسب بدانید و هر ماه مبلغ توافق کلی را برایش بپردازید و از این اشتباهات اجتناب کنید.

تلاش بدون بیمه درمانی:

جوانان احساس می کنند که هیچ چیز بدی برای آنها رخ نخواهد داد برخی از وسوسه های هزینه ها برای از بین بردن هر نوع بیمه درمانی وجود دارد که این یک شرط بندی وحشتناک و خطرناک است. جوانان هم می توانند بیمار شوند و دچار حوادث جدی شوند، بدهی های بزرگ به بیمارستان ها و پزشکان می تواند طی یک دهه، زندگی شخص را خراب کند.

حساب کتاب روزانه

اشتباهات مالی و زیاد جوانان در سنین کم

جوانان چه اشتباهات مالی انجام می دهند؟

عدم داشتن صندوق پول یا همان قلک:

صرف هزینه تا حد امکان، یک انتخاب غلط است که تعداد زیادی از جوانان را انجام می دهند. بدون صندوق اوراق قرضه نقدی، یک جوان ممکن است در بحران هایی قرار گیرد که پولی با نرخ بهره بالا از بانک ها یا شرکت های وام های کوتاه مدت قرض بگیرد.

غرق شدن در بدهی برای هزینه های دانشگاه:

در حالی که به نظر می رسد می توان برای رفتن به دانشگاه بدهکار شد، اما این طرح عملی عاقلانه نیست. جوانان ممکن است فارغ التحصیل شوند و به سختی کاری را پیدا کنند تا وام های دانشگاهشان را بازپرداخت کنند. دانش آموزان باید مبلغ بدهی تحصیلی را که متحمل می شوند، به حداقل برسانند.

دل‌خراش‌ترین عکس از شکار بی‌رحمانه یک پلنگ

پس انداز جوانی

اشتباهات مالی جوانان و بدهی به دانشگاه

پرداخت های بالای ماهانه اجاره برای آپارتمان :

طبیعی است که می خواهید در بهترین مکان زندگی کنید که هر ماه می توانید پرداخت کنید. جوانان اشتباه می کنند که درآمد خود را کامل بابت پرداخت اجاره خانه می دهند، و هیچ پولی برای هر چیز دیگری در هر ماه نگه نمی دارند ؛

آنها نمی توانند به اندازه کافی برای خرید یک خانه یا مقابله با کارهای اضطراری مالی صرفه جویی کنند و آنها ممکن است در یک الگوی مالی متمرکز قرار گیرند که در آن هرگز قادر به حرکت به سمت بالا نیستند.

اجاره خانه

اشتباهات مالی در پرداخت اجاره ماهیانه

اشتباهات مالی جوانان در چیست؟

صرفه جویی نداشتن در پول هر ماه:

اگر شما هر ماه ماهانه پولی را صرفه جویی کنید، واقعا باید تغییرات اساسی را در هزینه های خود انجام دهید.به محض اینکه هزینه های خود را کاهش دادید یا چند ساعت اضافی برای دستمزد بیشتر کار کردید، میزان پولی را هر ماه به حساب پس انداز خود بریزید.

اشتباهات دوران جوانی

اشتباهات مالی و پس انداز کردن پول

داشتن بازپرداخت وام خودرو با اقساط سنگین:

بازپرداخت وام خودرو باعث می شود بسیاری از جوانان نتوانند سر خود را بالا بیاورند ، یک ماشین دارایی است که ارزش آن از روز خریدش پایین می آید. جوانان برای بازپرداخت های ماشین های جدید و یا تقریبا جدید، اغلب چند سال کار می کنند و بعد با ماشین هایی که ارزش کمی دارند و نیاز به تعمیرات گرانبها دارند، روبرو می شوند. معادله بدی برایشان وجود دارد و جوانان باید همه چیز را برای جلوگیری از وام خودرو و خرید یک خودروی متعلق به ماشین برای پول نقد انجام دهند.

منبع : نمناک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست