افزایش قیمت خودرو در فروردین؛ ٢٠6 نزدیک به ١5 میلیون تومان گران شد

با در نظر گرفتن سبدی از خودرو‌های داخلی و استخراج میانگین قیمت آنها، مشخص می‌شود منحنی قیمت در این بازار حدودا ۵/ ۷ درصد در انتهای فروردین و نسبت به اواخر اسفند صعود کرده است؛ بنابراین در رده‌بندی بازدهی بازار‌ها، خودرو صدرنشین بازدهی به شمار می‌رود.
کد خبر : 108152
تاریخ انتشار : پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400 - 11:10
افزایش قیمت خودرو در فروردین؛ ٢٠6 نزدیک به ١5 میلیون تومان گران شد
قیمت خودرو های داخلی در ماه اول ۱۴۰۰ از بازدهی مثبت این بازار حکایت دارد. با اینکه بازدهی بازار هایی همچون سکه، ارز و بورس در فروردین منفی شد، اما بازار خودرو با توجه به نبض بسیار پایین معاملات به دلیل تعطیلات نوروزی و همه گیری دوباره کرونا بار دیگر عرصه را برای فعالیت واسطه گران فراهم کرد. برای اردیبهشت پیش بینی کاهشی مطرح است.

دنیای اقتصاد در ادامه نوشت: بررسی منحنی قیمت خودرو های داخلی در انتهای فروردین و مقایسه آن با اواخر اسفند، حکایت از صعود دارد، آن هم در حالی که دیگر بازار های مهم به خصوص ارز، روندی نزولی در این بازه زمانی داشته اند. این موضوع نشان می دهد حباب بازار خودرو با سرعت کمتری در حال تخلیه است.

طبق محاسبات، در نخستین ماه امسال بازار سهام با بازدهی منفی ۷/ ۶ درصدی مواجه بوده و قیمت سکه نیز ۵/ ۸ درصد عقب نشسته است. همچنین از بازار ارز نیز به عنوان عاملی اثرگذار بر قیمت خودرو خبر می رسد ۵/ ۳ درصد کاهش قیمت در انتهای فروردین و نسبت به اسفند ۹۹ نصیب این بازار شده است. این در حالی است که با در نظر گرفتن سبدی از خودرو های داخلی و استخراج میانگین قیمت آنها، مشخص می شود منحنی قیمت در این بازار حدودا ۵/ ۷ درصد در انتهای فروردین و نسبت به اواخر اسفند صعود کرده است؛ بنابراین در رده بندی بازدهی بازار ها در بازه زمانی موردنظر، خودرو صدرنشین بازدهی به شمار می رود.

اگر مبدا قیمتی را نرخ های دستوری (کارخانه ای) در نظر بگیریم، رقم بازدهی بسیار بالاتر خواهد بود. با توجه به سیاست نرخ گذاری دستوری، اختلاف شدیدی بین قیمت کارخانه و بازار خودرو ها وجود دارد، بنابراین آن هایی که اقدام به سرمایه گذاری در «خودرو» با نرخ های کارخانه ای کرده اند، بازدهی (سود) بسیار بالاتری در مقایسه با کسانی که نرخ مبدا سرمایه گذاری شان «بازار» بوده، به دست آورده اند.

صدرنشینی خودرو در جدول بازدهی بازار های فروردین، اما در حالی است که قیمت ها در بازار ارز نزولی بوده و این روند در صورت احیای برجام، ادامه خواهد داشت. ارز به علاوه انتظارات تورمی، دو عامل بسیار مهم و اثرگذار بر بازار خودرو به شمار می روند و معمولا وقتی آن دو افت کنند، قیمت خودرو هم پایین می آید و آن ها که صعودی شوند، قیمت خودرو شارژ خواهد شد. حال این پرسش پیش می آید که چرا با وجود کاهش قیمت ارز، خودرو راه ارز را نرفته و به پیچ گرانی پیچیده است.

به نظر می رسد در حالت کلی ریشه این اتفاق غیرمعمول را باید در میزان سرعت تخلیه حباب بازار خودرو جست وجو کرد، هرچند البته مواردی مانند اخبار مربوط به افزایش قیمت کارخانه ای خودرو ها و تعطیلی بازار رسمی خودرو در فروردین نیز در حکم سرعت گیر عمل کرده اند. اگر به دوران قبل از انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا برگردیم و بازار های مختلف را مرور کنیم، متوجه خواهیم شد خودرو با حبابی بسیار بزرگ (شاید بزرگ تر از دیگر بازارها) مواجه بود. ازآنجاکه هرچه حباب بزرگ تر باشد، تخلیه آن نیز سخت تر و طولانی تر خواهد بود، بازار خودرو نیز با سرعت کمتری در مسیر کاهش قیمت حرکت کرد و گاهی مانند همین فروردین، از بازار ارز نیز جا ماند.

ضرر جدی چای کهنه دم برای معده

نکته دیگر اینجاست که بازار خودرو، نیمه نخست فروردین را با توجه به ایام نوروز تقریبا تعطیل بود و در ادامه نیز تا نمایشگاه داران خواستند کرکره های شان را بالا بدهند، موج چهارم کرونا از راه رسید و مهر تعطیلی بر آن ها زد. به اعتقاد فعالان بازار، این موضوع در رشد قیمت خودرو بی تاثیر نبوده، چه آنکه تعیین قیمت در این دوران به دست سایت های آگهی و فضای مجازی افتاد و در نتیجه، قیمت هایی نامتناسب با شرایط کلی اقتصاد کشور (به خصوص در بازار ارز) پیشنهاد شد. به اعتقاد آنها، اگر بازار خودرو در فروردین تعطیل نبود، حباب قیمتی آن با سرعت بیشتری تخلیه می شد. در کنار اینها، عامل اثرگذار دیگری که در حکم سرعت گیر تخلیه حباب بازار خودرو عمل کرد، اعلام خبر افزایش قریب الوقوع قیمت کارخانه ای خودرو ها توسط شورای رقابت بود.

رضا شیوا رئیس شورای رقابت در اواسط فروردین اعلام کرد قیمت کارخانه ای خودرو ها پس از دریافت نرخ تورم بخشی از بانک مرکزی، بالا خواهد رفت. این موضوع شوکی نه چندان قوی به بازار خودرو وارد کرد و قیمت ها را برای مدتی البته کوتاه بالا برد. با وجود این مسائل، اما کارشناسان و فعالان صنعت خودرو همچنان از دو عامل انتظارات تورمی و قیمت ارز به عنوان تحریک کننده های اصلی بازار خودرو یاد می کنند. به اعتقاد آنها، هرچند عوامل فرعی نیز بر افت وخیز قیمت خودرو تاثیر دارند، اما سوخت اصلی تورم خودرو را انتظارات تورمی و قیمت ارز تامین می کنند. اما مساله ای که بازار خودرو را در مقایسه با دیگر بازار های اصلی تا حدی متمایز می کند، رانت هنگفت موجود در آن است.

به دلیل اعمال سیاست های دستوری، فاصله قیمت کارخانه و بازار خودرو های داخلی در این سال ها همواره زیاد بوده و خیلی ها را وسوسه کرده تا به دلالی و سوداگری در این بازار روی بیاورند. در حال حاضر شورای رقابت قیمت خودرو های داخلی را تعیین می کند، آن هم در حالی که قیمت های شورا فاصله ای فاحش با قیمت های موجود در بازار دارند و از اختلاف آن ها رانتی هنگفت (به گفته خودروسازان بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان) حاصل شده است.

فشار خون بالا و خوراکی‌های ممنوعفشار خون بالا و خوراکی‌های ممنوع

این سیاست سال هاست گریبان خودروسازی کشور را گرفته و میلیون ها نفر را به سمت سفته بازی در بازار خودرو سوق داده است؛ بنابراین در چنین بازاری مقاومت در برابر تخلیه حباب بالاست و از همین رو قیمت با سرعت کمتری افت می کند. با همه اینها، اما کارشناسان همچنان بر اثرگذاری بالای انتظارات تورمی و قیمت ارز بر بازار خودرو تاکید می کنند. به اعتقاد آنها، اگر ایران و آمریکا به توافق هسته ای و برجام برگردند و تحریم ها لغو شوند، با کاهش تورم انتظاری و قیمت ارز، بازار خودرو هم چاره ای جز وا دادن قیمت ندارد. این اتفاق پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز رخ داد، به نحوی که قیمت خودرو به پیروی از انتظارات تورمی و ارز، روندی نزولی به خود گرفت و حسابی پایین آمد.

بازدهی خودرو ها در فروردین

با نگاهی به منحنی قیمت خودرو های منتخب در بازه زمانی انتهای اسفند ۹۹ تا آخر فروردین ۱۴۰۰، مشخص می شود بازار خودرو در این مدت نزدیک به ۵/ ۷ درصد بازدهی داشته است. در واقع اگر این خودرو ها را به عنوان یک سبد کلی محصول در نظر بگیریم، ارزش آن در انتهای فروردین، حدود هشت درصد نسبت به آخر اسفند بیشتر شده است. با در نظر گرفتن قیمت خودرو های منتخب (شامل پراید ۱۱۱، پراید ۱۳۱، تیبا۲، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۲۰۶ صندوق دار، ساینا و سمند)، ارزش این سبد در انتهای اسفند ۹۹، چیزی حدود یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان بوده، حال آنکه در انتهای فروردین امسال، به بالغ بر یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان رسیده است.

در این بین، پراید ۱۳۱ بازدهی ۷/ ۳ درصدی را به خود اختصاص داده و پراید ۱۱۱ نیز ۲/ ۳ درصد رشد قیمت در بازه زمانی موردنظر داشته است. مقایسه قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در انتهای فروردین و اسفند، نشان می دهد این خودرو چیزی حدود ۱۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشته، بنابراین حدود ۷ درصد بازدهی نصیب مالکانش شده است. تیپ ۵ این خودرو، اما نتوانسته بیش از ۲/ ۵ درصد رشد قیمت را تجربه کند، ضمن آن ها بازدهی ۲۰۶ صندوقدار هم حدودا ۶ درصد بوده است. در مورد سمند نیز اطلاعات قیمتی نشان می دهد این خودرو در انتهای فروردین و نسبت به آخر اسفند، بالغ بر ۷ درصد بازدهی داشته است. همچنین تیبا۲ و ساینا هم به ترتیب ۸/ ۶ و ۷ درصد در فروردین ۱۴۰۰ بازدهی داشته اند.

منبع : فرارو

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست