شکست یحیی در اولین گام؛

الدحیل ۲ – پرسپولیس صفر؛ سرمای دوحه کشنده بود!

شکست یحیی در اولین گام؛ الدحیل ۲ – پرسپولیس صفر؛ سرمای دوحه کشنده بود! تیم پرسپولیس با با هدایت یحیی گل محمدی در اولین بازی از فصل جدید قهرمانان آسیا، با نتیجه ۲-۰ مغلوب الدحیل شد. به گزارش “ورزش سه”، تقابل دوباره با الدحیل؛ تیمی که پرسپولیس خاطره شیرینی از آن دارد و به واسطه

کد خبر : 32463
تاریخ انتشار : سه شنبه 22 بهمن 1398 - 20:52
الدحیل ۲ – پرسپولیس صفر؛ سرمای دوحه کشنده بود!

شکست یحیی در اولین گام؛

الدحیل ۲ – پرسپولیس صفر؛ سرمای دوحه کشنده بود!

تیم پرسپولیس با با هدایت یحیی گل محمدی در اولین بازی از فصل جدید قهرمانان آسیا، با نتیجه ۲-۰ مغلوب الدحیل شد.

به گزارش “ورزش سه”، تقابل دوباره با الدحیل؛ تیمی که پرسپولیس خاطره شیرینی از آن دارد و به واسطه پیروزی مقابل این حریف قدرتمند قطری دو فصل قبل توانست به یکقدمی جام قهرمان آسیا دست یابد. از آن تیم اکنون کمترین نفرات در تیم کنونی یحیی گل محمدی باقی مانده‌اند و با تقویت مناسب اکنون گام اول را بار دیگر برابر این حریف برخواهند داشت و باید دید اینبار چه شرایطی پیش پای آنها قرار خواهد گرفت.

 

داور: عزیز عظیموف                      کمک داوران: رسلان سرازیت دینوف – الی شهر عثمانوف تماشاگر: ۳۷۸۰ نفر

الدحیل:

کلود امین
محمد موسی
مهدی بن عطیه
سلطان البریک
احمد یاسر
هان کوانگ سونگ
عاصم مادیبو
کریم بوضیاف
ماریو مانژوکیچ
معز علی
ادمیلسون جونیور

سرمربی: ولید رکراکی

 

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند
شجاع خلیل زاده
محمدحسین کنعانی زادگان
مهدی شیری
محمد نادری
احمد نوراللهی
محسن ربیع خواه (۸۱- امید عالیشاه)
مهدی ترابی (۴۵- کریستین اوساگوآنا)
بشار رسن
علی علیپور (۶۴- آنتونی استوکس)
وحید امیری

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

شرح گل:

 

الدحیل ۱ پرسپولیس ۰: (دقیقه ۵، ماریو مانژوکیچ): ارسال روی دروازه پرسپولیس و مانژوکیچ بالاتر از مدافعان سفیدپوش توپ را زد و در شرایطی که کنعانی زادگان توپ را رها کرده بود و بازیکنان پرسپولیس هم مدعی بودند توپ از خط اوت بیرون رفته، ارسال دوباره و کوتاه به تیر دوم با ضربه سر مانژوکیچ وارد دروازه علیرضا بیرانوند شد.

 

 

الدحیل ۲ پرسپولیس ۰: (دقیقه ۱۳، ادمیلسون جونیور): هان، هافبک کره ای الدحیل به خوبی عمق دفاعی پرسپولیس را نشانه گرفت که ادمیلسون با تک ضربه خود بار دیگر بیرانوند را تسلیم کرد.

 

شرح نیمه اول:

 

الدحیل به خوبی از فرصت‌های خود برای دستیابی به گل سود برد و در همان دقایق ابتدایی کار را برای شاگردان یحیی گل محمدی سخت و شاید غیرممکن برای بازگشت کرد.

اشتباه دفاعی پرسپولیس و بیرانوندی که در این نیمه نتوانست ناجی آنها شود باعث شد تا در همان دقایق ابتدایی الدحیل با دو گل از پرسپولیس پیش بیفتد.

در ادامه پرسپولیس دو موقعیت ایده آل برای گلزنی داشت که مقاومت کلود امین گلر الدحیل مانع از گلزنی این تیم شد. شاید بزرگترین اتفاق در نیمه اول برای پرسپولیس فارغ از دو گلی که دریافت کردند، مصدومیت شدید مهدی ترابی بود که باعث شد او از زمین خارج شود و باید دید شاگردان یحیی گل محمدی در غیاب یکی از ستاره‌های این فصل خود قادر به جبران نتیجه خواهند بود یا خیر.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۹: ارسال از سمت چپ توسط نوراللهی با ضربه سر نادری و دفع ناقص گلر الدحیل همراه شد که در برگشت شجاع قصد گلزنی داشت که باز هم گلر حریف آنها را ناکام گذاشت.

دقیقه ۱۱: یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه برای الدحیل که اینبار احمد یاسر روی همکاری با ادمیلسون نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند و ضربه اش با اختلاف راهی اوت شد.

 

 

دقیقه ۵۳: شوت محمدحسین کنعانی زادگان از فاصله دور زده شد و در حالی که راهی به چارچوب نداشت، به بازیکن خودی خورد و بلوکه شد.

دقیقه ۵۷: ضربه ادمیلسون جونیور را علیرضا بیرانوند به راحتی گرفت.

دقیقه ۵۹: علی علیپور در محوطه جریمه صاحب توپ شد و پس از دریبل محمد موسی روی زمین افتاد اما داور پنالتی تشخیص نداد.
دقیقه ۶۰: سانتر احمد نوراللهی با ضربه سر کریستین اوساگوآنا همراه شد اما این ضربه به آسانی در اختیار دروازه بان قرار گرفت.

دقیقه ۷۲: حرکت ترکیبی سرخپوشان باهث شد تا امیری در گوشه محوطه صاحب توپ شود و سانتر کند. ارسال او با ضربه استوکس همراه شد اما این توپ هم تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۷۵: معز علی ضربه کاشته الدحیلی ها را از پشت محوطه زد که شوت او با اختلاف کم و به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

دقیقه ۸۳: شوت محمد نادری با اختلاف بسیار زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۶: شوت مادیبو از راه دور به شکلی خطرناک اوت شد.

دقیقه ۹۰+۴: این بار ضربه وحید امیری به سر بازیکن الدحیل خورد تا گل نشود. استوکس نیز نتوانست به توپ برسد.

دقیقه ۹۰+۴: عالیشاه سانتر خود را به صورت مستقیم روی دروازه فرستاد که کلود امین توپ را دفع کرد.

دقیقه ۹۰+۵: شوت آنتونی استوکس نیز در اختیار دروازه بان قرار گرفت.

 

نکات ویژه:

 

پرسپولیس در آخرین تقابل مقابل الدحیل موفق به برتری ۳-۱ در آزادی برابر قطری‌‎ها شد و راهی مرحله نیمه نهایی شده بود.

نسبت به آخرین تقابل دو تیم، شجاع خلیل زاده، احمد نوراللهی، بشار رسن، علیرضا بیرانوند، محسن ربیع خواه، علی علیپور در ترکیب پرسپولیس حاضر هستند و پرسپولیس با ۵ تغییر پا به این مسابقه گذاشته است.

مهدی بن عطیه و ماریو مانژوکیچ دو بازیکن سابق بایرن مونیخ و یوونتوس در این دیدار با پیراهن الدحیل برابر پرسپولیس قرار خواهند گرفت.

 

حواشی:

 

*هواداران حاضر در ورزشگاه به هنگام گرم کردن سرخ ها تک‌تک مربیان و بازیکنان را تشویق کردند.

*احمد نوراللهی در دیدار مقابل الدحیل کاپیتان پرسپولیس است.
*چمن ورزشگاه عبدالله بن خلیفه فوق العاده و کاملا مهیای این بازی است تا بازیکنان با شرایط مناسبی به دنبال ارائه نمایش کیفی و فنی مدنظر کادرفنی خود باشند.
*حدود ۲۰۰ هوادار ایرانی پشت دروازه مستقر هستند و با همراهی لیدرها مشغول حمایت و تشویق تیم هستند. هواداران الدحیل نیز که استقبال زیادی از این بازی نداشته‌اند در سکوها به حمایت تیم خود مشغول هستند.

*بعد از گل اول الدحیل، افشین پیروانی، یحیی گل محمدی و دیگر نیمکت نشینان پرسپولیس به تصمیم داور اعتراض داشتند و مدعی بودند توپ ارسالی قبل از رسیدن به مانژوکیچ اوت شده بود.

*مرتضی پور علی گنجی، مدافع ایرانی تیم العربی قطر، با حضور در استادیوم از نزدیک تماشاگر دیدار نماینده ایران مقابل الدحیل است.

*در دقیقه ۲۴ بازی هواداران ایرانی حاضر در استادیوم به تشویق هادی نوروزی، کاپیتان فقید تیم خود پرداختند.

* یحیی گل محمدی پس از پایان نیمه اول نسبت به داور بازی اعتراض کرد.

*سیدجلال حسینی و امید عالیشاه دو بازیکن پرسپولیس برای گرم کردن و در میان تشویق هواداران راهی پشت سر دروازه شدند.
*آنتونی استوکس مهاجم ایرلندی پرسپولیس با پیراهن شماره ۱۰ به عنوان دومین تعویض یحیی گل محمدی وارد زمین شد. اوساگوآنا اولین تعویضی سرمربی سرخ ها بود که جانشین مهدی ترابی مصدوم شده بود.

* با خروج علی علیپور از ترکیب، زوج خط حمله پرسپولیس را دو بازیکن خارجی تعویضی تشکیل دادند؛ آنتونی استوکس و کریستین اوساگوآنا.

محمد حسین کنعانی زادگان مدافع پرسپولیس در اواسط نیمه اول قصد حرکت طولی را داشت که اوساگوآنا با یک ناهماهنگی عجیب مانع از پیش روی او شد. اتفاقی که اعتراض پررنگ مدافع پرسپولیس را در پی داشت و با عذرخواهی مهاجم این تیم از این اتفاق همراه شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi