انتقادات آذری جهرمی به صداوسیما؛ از فردوسی پور تا پهنای باند

جهرمی با اشاره به حذف عادل فردوسی پور از تلویزیون گفت: «مدتی قبل یک گزارش ورزشی پخش شد، مردم دوست داشتند این گزارش را در شبکه داخلی خودمان و با گزارش مجری محبوب‌شان بشنوند، اما این اتفاق رخ نداد. با همین تصمیم در حالی که می‌شد این برنامه ترافیک داخلی باشد، اما در شبکه خارجی پخش شد و ترافیک خارجی را به خود اختصاص داد.»
کد خبر : 91338
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 بهمن 1399 - 12:28
انتقادات آذری جهرمی به صداوسیما؛ از فردوسی پور تا پهنای باند

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در یک برنامه تلویزیونی از صداوسیما انتقاد کرد.

«محمدجواد آذری جهرمی» امشب در برنامه زنده تلویزیونی «تیتر امشب» با اشاره به ماجرای شنیده شدن آژیر در تهران گفت: “مردم چند شب قبل در فضای مجازی درباره صدای آژیر قرمز صحبت کردند و گفتند در مناطقی صدای آژیر قرمز شنیده و هواپیمایی نیز در آسمان دیده شده است. من همان زمان تلویزیون را روشن کردم و تمام شبکه های تلویزیون را گشتم هیچ کدام از شبکه ها درباره چنین چیزی صحبت نمی کردند. پس ازحدود ۳ ساعت دیدم که صدا و سیما درباره این آژیر صحبت می کند.”

او افزود: «زمانی که پای فضای مجازی به میان می آید ساختار عمکلردی تفاوت می کند. اگر به شیوه قدیم به این فضا نگاه کنیم، توسعه و پیشرفت نخواهیم کرد. فضای مجازی به اخبار سرعت می بخشد و این راهش نیست که با بستن این شبکه ها جلوی راه توسعه را بگیریم. راهش این است که محتوای مناسب ایجاد کنیم و اقدامات و عملکردمان را متناسب با این فضا پیش ببریم.»

جهرمی با اشاره به حذف عادل فردوسی پور از تلویزیون گفت: «مدتی قبل یک گزارش ورزشی پخش شد، مردم دوست داشتند این گزارش را در شبکه داخلی خودمان و با گزارش مجری محبوب شان بشنوند، اما این اتفاق رخ نداد. با همین تصمیم در حالی که می شد این برنامه ترافیک داخلی باشد، اما در شبکه خارجی پخش شد و ترافیک خارجی را به خود اختصاص داد.»

او تصریح کرد: “همیشه با بستن فضای مجازی نمی توان به نتیجه دلخواه رسید، گاهی چاره کار آزاد کردن فضا است. پهنای باند یک مسئله دستوری نیست که به مردم بگوییم چه چیزی مصرف کنند، مصرف به ذائقه افراد برمی گردد و نمی توان به کسی زور کرد که چه چیزی مصرف کند.”

چرا کارنامه برخی داوطلبان کنکور منتشر نمی‌شود؟

وزیر ارتباطات گفت: «درباره پهنای باند، دو شکل نگاه وجود دارد. برخی می گویند دولت پهنای باند را افزایش ندهد چون بخش فرهنگی به تناسب آن ارتقا پیدا نکرده است. عده ای می گویند کاری به فرهنگ نداشته باشیم و پهنای باند را بدون درنظر گرفتن این شاخصه توسعه بدهیم. تشکیل مرکز ملی به این دلیل بوده است که در این باره تصمیم بگیرد.»

جهرمی افزود: «اما باید بگویم در این بین سازمان هایی هستند باید فرهنگ سازی کنند، اما به جای این که بودجه را صرف فرهنگسازی کنند، صرف انتقاد می کنند، اگر پهنای باند انجام نشده بود در ایام کرونا چطور می توانستیم آموزش، سلامت و کسب و کار را پیش ببریم؟ نگاه افزایش پهنای باند، بدون در نظر گرفتن ضوابط فرهنگی ذهنیت اشتباهی است، باید جنس فرهنگ سازی را تغییر دهیم. دیگر نمی توان جامعه را با مکانیزم صداوسیما پیش برد، صداوسیما باید خودش را آپدیت کند.»

او درباره امنیت در فضای مجازی گفت: “وضع ما از نظر امنیت وضع مناسبی است اما باید دراین زمینه کار کرد، چون تفکر دست اندازی به قدرت ما زیاد است و افرادی وجود دارند که در این حوزه خرابکاری می کنند. باید به این نکته توجه کنیم که فضای مجازی دسترس پذیر است و مورد هجوم قرار می گیرد. ما سپر دفاعی دژفا را اجرایی کرده ایم تا جلوی اتفاقات را بگیرد.”

منبع : فرارو

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست