انجام نخواهم داد!!!

انجام نخواهم داد!!! محمدرضا طالبی نژاد دکترای جامعه شناسی     ✔️من اگر انتخاب شوم، قول میدم همه جدولاتون رو حل کنم! ✔️برنامه ما پس از انتخاب، ریشه کنی فقر در جامعه است! ✔️یکی از مهمترین اولویت های کاری من در مجلس، شخم زدن کامل فساد در کشور است! ✔️مردم ولی نعمت ماهستند در همه

کد خبر : 32615
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 بهمن 1398 - 22:14
انجام نخواهم داد!!!

انجام نخواهم داد!!!

محمدرضا طالبی نژاد دکترای جامعه شناسی

 

 

✔️من اگر انتخاب شوم، قول میدم همه جدولاتون رو حل کنم!

✔️برنامه ما پس از انتخاب، ریشه کنی فقر در جامعه است!

✔️یکی از مهمترین اولویت های کاری من در مجلس، شخم زدن کامل فساد در کشور است!

✔️مردم ولی نعمت ماهستند در همه حال چه در زمانی که به ما رای بدهند، چه بعد از رفتن ما به مجلس!

✔️به شما قول می دهیم مشکل کم آبی، بیکاری، آسیب های اجتماعی، فقر ونداری مردم، ازدواج جوانان و… را پس از انتخاب یکی پس از دیگری حل کنیم!

🔶 با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی وبخصوص نزدیک شدن به ایام تبلیغات کاندیداها، بازآر وعده ها وشعارهای رنگارنگ و جذاب شدنی ونشدنی داغ تر می شود، وعده هایی ار جنس کلی گویی وعمدتا نشدنی وباورنا پذیر که نه با چارچوب وظایف واختیار ات قانونی مجلس سازگاری دارد ونه به تنهایی از عهده یک یا چند نماینده به تنهایی بر می آید همچنانکه از پیشینیان هم برنیامده است! اما گویی در این مکاره بازار سیاست و رقابت برای ربودن افکار و جلب نظر وجمع کردن آرای موکلین، خیلی مهم نیست که به امکان پذیری تحقق این وعده ها فکر شود، بلکه مهم، عبوردادن خر مراد کاندیداها از پل این رقابت است،!

🔶در یکی دوروز گذشته دیدم که دوست فرهیخته وخوش فکر، جناب آقای دکتر محمد فاضلی در یادداشتی کاندیداها را دعوت کرده بود به اینکه حرفها و وعده های مشخص اثباتی جزئی سنجش پذیر درمورد مشکلات وچالشهای اصلی وکلان بخش‌های مختلف کشور بزنند واز کلی گویی پرهیز کنند و….

🔶 اکنون نگارنده با مرور واقع بینانه آنچه که قبلا توسط کاندیداها در زمان تبلیغات برای جلب آرا گفته اند وانجام نشده است (به هر دلیلی)،پیشنهادی مطرح می کنم که بر اساس آن، این ۷هزار کاندیدای در صحنه بجای آنکه راهبرد وسیاست وراهکار وبرنامه های آنچنانی برای مردم با نطق ها وسخنرانی های آتشین سر دهند، خیلی ساده وصریح فهرستی از رفتارها وکارهایی که “انجام نخواهند داد” را در تبلیغات شان برای مردم توضیح دهند تا اعتماد مردم را بهتر جلب کنند و ذهنیت “چوپان دروغگو” را که خیلی از مردم در مورد برخی از مسئولین بخصوص در فصل تبلیغات انتخاباتی متاثر از دیدن رفتار های پیشینیان دارند تا حدودی عوض کنند.

🔵 براساس این پیشنهاد، به برخی از مهمترین مواردی که کاندیداها “انجام ندادن” آنها را می توانند وعده دهند، به شرح ذیل پرداخته می شود:

✔️قول می‌دهم دروغ روا ندارم و وعده ای که انجام شدنی نیست، نگویم.

✔️قول می‌دهم، وقتی وارد مجلس شدم، از این موقعیت برای فشار آوردن به این مقام ومدیر وزیر ملی وآن فرماندار ومدیرکل محلی برای گماردن افراد مدنظر خودم در پست های مهم، سواستفاده نکنم.

✔️قول می دهم در جلسات محلس وکمیسسونهای آن غیبت نکنم، چرت نزنم یا مشغول روزنامه حواندن وچک کردن گوشی تلفنم نباشم.

✔️قول می‌دهم سخنرانی های آتشین، بدون پشتوانه علمی وتجربی تنش زا، اغواکننده، هزینه زا آنهم از جیب مردم، برای خودنمایی، اظهار فضل و عوام فریبی انجام ندهم.

✔️قول می‌دهم بجای پرداختن به دو کارویژه اصلی مجلس یعنی قانونگذاری ونظارت، این فرصت را صرف رانت خواری شخصی وگروهی، گرفتن موافقت اصولی وفلان امتیاز اقتصادی برای خودم، فامیل های خودم و دارودسته خودم نکنم.

✔️قول می‌دهم اگر مبتنی بر وظایف نمایندگی، به این نتیجه رسیم که باید فلان وزیر را استیضاح کنم وامضا دادم، تحت تاثیر لابی ها، تطمیع وتهدید و. وعده ها وامتیازات رنگارنگ قرار نگرفته و امضای خود را پس نگیرم.

✔️قول می‌دهم بدلیل نداشتن تخصص وتجربه مربوطه نسبت به دیگران شایسته، صرفا برای آنکه فلان کمیسیون تخصصی مجلس که آب ونان وپرستیژ وبرو بیای بیشتری دارد، به آب وآتش نزنم که خودم را حتما عضو آن کمیسیون کنم.
✔️قول می‌دهم که چون نماینده مجلس هستم، در رفت وآمدهایم، در نگاهم به فقیر وغنی، در تعاملات وارتباطاتم با موکلین خودم تبعیض وبی عدالتی نکنم.

✔️قول می‌دهم شرکت کردنم در مجالس ترحیم وجشن و ارتباطم با مردم، فقط محدود به این ایام تبلیغات نباشد.

🔶 با اندکی تامل در وظایف و اختیارات مجلس، همچنین انباشت مشکلات ساختاری وکمبود منابع مالی و… می‌توان پی برد که جای اجرای خیلی از شعارها و وعده های رنگارنگ، مجلس با آن محدودیت هایی که دارد نیست.لذا از نظر نگارنده، قول دادن کاندیداها به “انجام ندادن” برخی از کارهاکه نمونه هایی از آن ذکرشده، بیشتر وبهتر از دادن وعده های رنگارنگ نشدنی، می‌تواند به اعتماد زایی ومشارکت جویی کمک کند.
❓از نظر شما مخاطبین محترم، به فهرست کارها ورفتارها یی که اگر کاندیداهای مجلس انجام ندهند، بهتر خواهد بود، چه مواردی را می توان اضافه کرد؟

 

🔴@rahobirahe 🔴

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

logo-samandehi