اولین گام موفقیت را بردارید

موفقیت فقط به سراغ کسانی می رود که برای رسیدن به آن سخت تلاش می کنند. داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت یکی از مهم ترین گام هایی ست که برای رسیدن به موفقیت لازم هست بردارید. وقتی که یک هدف کوتاه مدت را با نتیجه ای رضایت بخش به ثمر می رسانید، به شما انگیزه می دهد تا هدف کوتاه مدت بعدی را به نتیجه برسانید و این

کد خبر : 1725
تاریخ انتشار : جمعه 26 مرداد 1397 - 13:50
اولین گام موفقیت را بردارید

موفقیت فقط به سراغ کسانی می رود که برای رسیدن به آن سخت تلاش می کنند. داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت یکی از مهم ترین گام هایی ست که برای رسیدن به موفقیت لازم هست بردارید. وقتی که یک هدف کوتاه مدت را با نتیجه ای رضایت بخش به ثمر می رسانید، به شما انگیزه می دهد تا هدف کوتاه مدت بعدی را به نتیجه برسانید و این روند را تا هدف نهایی ادامه دهید.

وقتی که به سمت هدف کوتاه مدت خود گام برمی دارید، موفقیت هم یک گام به سمت شما پیش خواهد آمد. با همین شیوه می توانید اهداف بلند مدت را هم با پیگیری و گام به گام به ثمر برسانید. پس هدف خود را تا جای ممکن به اهداف کوچکتر تجزیه کنید تا انجام آن راحت تر بوده و زودتر به ثمر بنشیند و با دیدن نتایج آن انگیزه بگیرید.

شاید شنیدن کلام افراد موفق درباره هدفگذاری بتواند برای انتخاب درست اهداف، بیشتر راهنماییمان کند:

آنتونی رابینز: هدف های بزرگ، انگیزه های بزرگ ایجاد می کنند و باعث آزادشدن نیروهای عظیم درونی می شوند. در حقیقت، تعیین هدف، پایه همه موفقیت های زندگی و اولین قدم برای تبدیل ذهنیت ها به عینیت است. پس بهتر است هر چه زودتر هدف ها (آرزوها و رویاها)ی خود را نظم دهید.

جو کاربو: اهداف بهتر است کوتاه مدت، ساده و واقع بینانه بوده و زیاد سنگین و غیرقابل دستیابی نباشند. اگر به برخی از هدف ها نرسیدید، بهتر است از خود انتقاد نکنید و دوباره به شکل واقع بینانه تری هدفگذاری کنید. اما دقیقاً همان هدفی را انتخاب کنید که خواستار رسیدن به آن هستید، نه هدف های کلیشه ای را.

دنیس ویتلی: معتقدم که باید هدف های کوتاه مدت در نظر گرفت و از قبل برای بعد از رسیدن به آنها، پاداشی برای خود تعیین کرد. به نظر من بهتر است همه هدف های سال جاری را بنویسیم و درون پاکتی قرار دهیم، اما برای تعیین اهداف ماه آینده از تقویم رومیزی یا سررسید استفاده کنیم.

امضای تفاهم‌نامه شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و آقای فرش

آنتونی رابینز: علاوه بر این، هدف را به صورت مثبت بیان کنید. مثلاً بگویید:هدفم این است که از نظر فیزیکی قوی تر شوم و نگویید هدفم این است که از نظر فیزیکی ضعیف نباشم (هر چند که ظاهراً هر دو یک معنا دارند).

حال چه باید کرد؟

جو کاربو: بعد از فهرست کردن اهداف، باید درباره تک تک آنها به چند سوال مهم پاسخ بدهید و بعد با توجه به پاسخی که می دهید مجدداً هدف های تان را بررسی کنید.

آلبرت پویسانت:هدف ها باید با توجه به عزت نفس ما تعیین شوند؛ یعنی با توجه به ارزشی که برای خود قائلیم، در نظر گرفته شوند و چه بهتر که ما قدر و ارزش خود را که بالا هم هست، بشناسیم و بزرگ اندیش باشیم. همچنین باید دقیقاً بدانیم از هدف های مالی و شغلی خود در آینده چه انتظاری داریم.

ریچارد دنی: در همین راستا اضافه کنم که هدف بهتر است تا حدی جاه طلبانه و همچنین قابل دسترس باشد.

الکس مک میلان: و بهتر است از خود بپرسیم که آیا آمادگی لازم برای رسیدن به آنها را داریم یا نه؟

* بدین ترتیب، بهتر است بعضی هدف ها را حذف کنیم. مثلاً فعلاً آمادگی ازدواج ندارم و شاید سفر به کره دیگر در حال حاضر برایم امکان پذیر نباشد. همچنین تحصیل و آموختن یک علم جدید با راه انداختن یک بیزینس بزرگ، به طور همزمان، کمی غیر واقع بینانه و شاید متناقض باشد.

انتخاب هدف از ضرورت های زندگی است که باید آگاهانه باشد

مک میلان: برای دستیابی به هدف ها باید نقشه هایی طرح ریزی کنیم. هر یک از این طرح ها و نقشه ها، مثل پله های یک نردبان هستند که باید تک تک آنها برای ما مشخص باشند، ضمناً اگر در حال انجام کاری هستید که شما را در رسیدن به اهداف تان یاری نمی کند، آن را رها کنید یا تغییر دهید.

امضای تفاهم‌نامه شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و آقای فرش

جو کاربو: من اعلان روزانه را پیشنهاد می کنم؛ یعنی این که هر روز صبح بلافاصله پس از بیدار شدن، فهرست اهداف خود را مرور کنید (چه بهتر که این مرور با صدای بلند انجام شود). پس از خواندن هر کدام از هدف ها، کمی صبر کنید و آنچه را که خوانده اید، کاملاً مجسم نمایید. هر شب نیز درست پیش از خواب هر قدر هم که خسته باشید، کار صبح را تکرار کنید.

آنتونی رابینز:موانع رسیدن به هر هدف را هم مشخص کنید و راه هایی برای برداشتن تک تک آنها از سر راه کشف یا اختراع نمایید.

دنیس ویتلی: تمرکز یادتان نرود. باید روی اهداف تمرکز کنید و طوری به آنها بیندیشید که انگار به دست شان آورده اید.

رابرت اوریلی: هدف خود را در هر زمینه به طور مشروح بر روی کاغذ بنویسید و با افراد صاحبنظر درباره آنها صحبت کنید تا کاملاً مطمئن شوید درست همان چیزهایی هستند که طالب آن هستید و از طرف دیگران (و به طور ناخودآگاه) به شما تحمیل نشده اند.

آنتونی رابینز: تقسیم بندی پیشنهادی من هم این است:هدف های مربوط به توسعه و پرورش شخصی، هدف های شغلی ـ اقتصادی، اهداف تفریحی و ماجراجویانه و هدف های خیرخواهانه.

«هیچ روزی بی هدف نباش، من اگر یک روز اجازه دهم که الهه الهام بخش هنرم به خواب رود، فقط برای این است که روز دیگر، نیرومندتر از خواب بیدار شود».

 

و به خاطر داشته باشید: تنها تفاوت بین مردم عادی و موفق این است که مردم موفق یک هدف و دورنمای واضح و مشخص ازآنچه که در آینده قصد انجامش را دارند، در ذهن خود ترسیم کرده اند. آنها به روشنی می دانند که چه می خواهند و از هم اکنون تا کسب موفقیت آرمانی شان تلاش می کنند.

بازدیدها: 23

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست