اول بخوانید بعد دندان هایتان را بلیچینگ کنید

بلیچینگ دندان و انواع آن ها پروسه سفید کردن دندان جزء رایج ترین و محبوب ترین اقدامات دندانپزشکی می باشد. همه ما چه آن را اظهار کنیم چه نه، عاشق دندان های سفید و درخشان هستیم که با استفاده از آن ها بتوانیم به راحتی لبخند بزنیم. حتما در مورد بلیچینگ کردن دندان های خود فکر

کد خبر : 46884
تاریخ انتشار : شنبه 24 خرداد 1399 - 1:05
اول بخوانید بعد دندان هایتان را بلیچینگ کنید

بلیچینگ دندان و انواع آن ها

پروسه سفید کردن دندان جزء رایج ترین و محبوب ترین اقدامات دندانپزشکی می باشد. همه ما چه آن را اظهار کنیم چه نه، عاشق دندان های سفید و درخشان هستیم که با استفاده از آن ها بتوانیم به راحتی لبخند بزنیم. حتما در مورد بلیچینگ کردن دندان های خود فکر کرده اید. اگر هنوز هم مطمئن نیستید که دوست دارید آن را انتخاب کنید یا نه، در این قسمت از سلامت دهان و دندان در مورد درمان بلیچینگ و انواع آن با شما صحبت می کنیم تا بتوانید تصمیم درست را اتخاذ کنید.

بلیچینگ دندان چیست

بلیچینگ دندان چیست

اقداماتی برای سفیدی دندان

دندان اثر فوق العاده ای در زیبایی ما دارد اما باید برای این سفید کردن و زیبایی چه اقداماتی انجام دهیم ؟

در این مقاله با شما همراه هستیم تا از یک راز مربوط به سفید کردن دندان پرده برداری کنیم و در مورد این پروسه از ابتدا تا انتها بیشتر صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

مرحله اول :مشاوره

اولین مرحله این است که به تیم درمانی دندانپزشکی مراجعه کنید و مشاوره داشته باشید. با بلیچینگ تخصصی دندان، مواد شیمیایی قوی را روی دندان های شما می مالند سپس بررسی می کنند که آیا دندان های تان برای این پروسه مناسب هستند یا خیر. وضعیت های زیر ممکن است که از ادامه کار بلیچینگ توسط دندانپزشک جلوگیری کند.

 •  پوسیدگی دندان
 •  مشکلات ریشه دندان
 •  بیماری های لثه
 •  آسیب دیدگی ریشه دندان

اگر پوسیدگی داخل دندان شما باشد، پس حتماً باید آن را پر کنید و سپس درمان زیبایی را شروع کنید. بعضی از افراد به مواد استفاده شده در دندان حساسیت دارند.

مرحله دوم :

در این مرحله دندانپزشک مقداری ژل حاوی محلول قوی هیدروژن پراکسید را به دندان شما می زند. اگر علائم آلرژیک از خود نشان دهید، بنابراین ادامه کار را متوقف می کند. همچنین باید در مورد پروسه های دندانپزشکی در گذشته خود با پزشکتان صحبت کنید.

بلیچینگ کردن دندان برای افرادی که کامپوزیت ونیر دارند، کارآمد نخواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم که که این راه را انتخاب نکنند.

همچنین افراد جوان و خانم های باردار یا شیرده باید از بلیچ کردن دندان هایشان خودداری کنند.

اگر هر کدام از این شرایط را نداشتید، پس:

دندان پزشک مطمئن می شود که مشکلی بعد از بلیچینگ کردن دندان به وجود نخواهد آمد و وارد مرحله بعدی خواهد شد.

مرحله دوم آماده کردن دندان در طول این پروسه تخصصی بسیار مهم است که در این قسمت از محافظت کننده های لثه استفاده می کنند که کار خود را عالی انجام می دهند بعضی از دندانپزشکان از لوازم برای باز کردن دهان شما استفاده می کنند بسیار مهم است که گونه ها و لب های شما هرگز با یکدیگر و با مواد بلیچینگ تماس نداشته باشند زمانی که تمامی این تجهیزات به دهان و دندان شما قرار گرفت کار بلیچینگ آغاز خواهد شد.

بلیچینگ برای دندان

مرحله سوم :

بهترین محصولات سفید کننده در مصارف خانگی هم مورد استفاده قرار می گیرند که عموماً مهمترین آن ها هیدروژن پراکسید می باشد و محتوای آن بین ۵ تا ۱۴ درصد است. ژل سفید کننده در مطب دندانپزشکی بسیار قوی تر است.

سوالی که احتمالا سوال همه ماست

بسیاری از این ژل های سفید کننده بین ۱۵ تا ۴۳ درصد می باشند. یعنی دسترسی به اثربخشی بسیار سریع تر نشان داده خواهد شد. همچنین باید آن را با دقت روی دندان بزنند و سپس تایمر کار خودش را آغاز می کند.

مرحله چهارم:اماده کردن اشعه لیزر

اگر می خواهید بدانید که چگونه باید دندان های سفید تر را در کوتاه ترین زمان ممکن داشته باشید، پاسخ ما به شما استفاده از لیزر می باشد. بعضی از درمان های دندانپزشکی به سادگی عوامل سفید کننده را روی دندان شما اعمال می کنند و بعضی دیگر از لیزر استفاده می کنند.

زمانی که درمان سفید کننده دندان اعمال شد، یک عدد عینک محافظت کننده به شما می دهند و سپس لیزر را مستقیماً به دندان شما خواهند زد.

مواد سفید کننده دندان از طریق آزادسازی اکسیژن انجام می شود که می تواند لکه ها را از بین ببرد. لیزر از طریق تولید گرما کار می کند و بنابراین سرعت پروسه سفید کردن دندان را افزایش می دهد.

بعد از گذشت یک ساعت تمام اشعه های مربوط به لیزر حذف می شود و تمام کیت محافظتی در دهان شما با دقت خارج می گردند. همه کاری که الان باید انجام دهید، این است که یک آینه دستتان بگیرید و از سفیدی دندانتان و لبخند زیبایتان لذت ببرید.

ماندگاری بلیچ دندان

نکات مهم که باید قبل از بلیچینگ دندان بدانید

 •  پودر های شیمیایی بسیاری تا به حال وارد بازار شده اند که توانایی سفید کردن دندان ها را دارند، اما باید عواقب آن ها را نیز پذیرفت. محصولات زیادی برای بلیچینگ (سفیدکردن) دندان ها در داروخانه ها وسوپرمارکت ها ارائه می شود که غلظتی کمتر از ده درصد دارند و نمی توان از آنها برای درمان استفاده نمود.
 •  رنگ دندان به عوامل ژنتیکی، محیط رشد و نمو کودکان و آب آشامیدنی منطقه محل زندگی بستگی دارد.
 •  در روش بلیچینگ از یک ماده مؤثر سفید کننده که بر روی مینای دندان عوارض سوء و مخرب نداشته باشد استفاده می شود.
 •  با روش بلیچینگ مواردی از زردی دندان ها را می توان سفید کرد که دندان ها مشکلات پاتولوژیک یا تکاملی نداشته باشند.
 •  با روش بلیچینگ نمی توان نواحی رنگ پریده بر روی سطح دندان ناشی از مشکلات ساختاری بوجود آمده در مراحل تشکیل دندان یا پوسیدگی دندانی یا نواحی رنگی به دلایل مشکلات و شرایط حین رشد بیمار، را درمان کرد.
 •  برای سفید کردن دندان دندانپزشک قالبهایی متناسب با قوس فکی درست می کند و ماده مؤثر را درون قالب قرار می دهد ، در این روش فرد باید در طول روز چند ساعت قالب ها را بر روی دندان ها قرار دهد تا بعد از سه هفته دندان ها درجاتی سفیدتر شوند.
 •  یا دانپزشک در مطب با انواع دستگاههای تاباننده نور بر روی ماده مؤثر سفید کننده که حاوی گیرنده های نوری است عمل سفید کردن دندان ها را انجام دهد.
 •  روش های سفید کردن دندان ها در مطب، ممکن است نیازبه تکرار داشته باشد.
 •  در روش سفید کردن دندان ها در مطب، باید با مواد خاصی ، تمامی بافتهای نرم دهانی مانند لثه ها، زبان، مخاط لب و گونه پوشانده شود تا از بروز سوختگی شیمیایی آنها جلوگیری گردد.
 •  در برخی افراد ممکن است بلیچینگ دندان پس از مدتی سبب بروز تحریکات عصب دندان و افزایش حساسیت در دندان ها شود.
افتتاح نخسین پارک آبی مختلط جهان در عربستان

این پروسه چقدر عالی عمل می کند ؟

یک جلسه لیزر می تواند حدود یک ساعت زمان ببرد و نتایج فوق العاده ای داشته باشد. حدوداً ممکن است ۱۴ درجه دندان شما سفیدتر شود.

به یاد داشته باشید که هدف ما هرگز ثبت زمان نیست ، بلکه هدف ما ساخت لبخند زیبا و سالم و طبیعی می باشد.

پس چنانچه بخش سلامت دهان و دندان اشاره کرده است حتما با دندانپزشک خود در مورد انتظاراتی که دارید صحبت کنید و ببینید که چگونه می توانید به مناسب ترین اهداف خود دست پیدا کنید. این درمان قطعاً از درمان های خانگی موثر تر و سریع تر می باشد. همچنین هیچ گونه گرمایی در آن اعمال نمی شود. اگر غلظت مواد را کم کنید، به افزایش سرعت این درمان کمک نخواهد کرد.

آیا این درمان عوارض جانبی هم دارد ؟

بسیاری از افراد در مورد عوارض جانبی بلیچینگ کردن دندان خود نگران هستند. اگر از تیم باتجربه و مواد با کیفیت استفاده شود، انجام این پروسه کاملاً امن می باشد و هیچ اثر جانبی بلندمدتی نخواهد داشت. بعضی از افراد ممکن است حساسیت را سریعا بعد از درمان تجربه کنند. اگرچه که این حساسیت معمولا موقتی است و فقط یک ساعت یا بیشتر طول خواهد کشید.

عوارض بلیچینگ چیست

تاثیر بلیچینگ تا چه مدت باقی می ماند ؟

همه دوست دارند که تا ابد دندان های سفید و درخشان داشته باشند.

بهترین خبری که می توان در مورد بلیچینگ کردن دندان شنید، این است که نتایج آن معمولاً تا یک سال تا ۱۸ ماه دوام خواهد آورد.

اگرچه که عوامل سبک زندگی نیز در این موضوع دخیل هستند.

افرادی که سیگاری می باشند و قهوه زیاد مصرف می کنند، احتمالا با از بین رفتن رنگ دندان های خود در کوتاه ترین زمان ممکن مواجه می شوند.

اگر مراقبت خوبی از دندان های خود داشته باشید، ممکن است که درخشانی و سفیدی دندان شما بیشتر از دو سال هم دوام بیاورد.

با یک جلسه درمان بلیچینگ، با تمام لکه ها و تیرگی های دندان خود خداحافظی کنید . اگر احساس کردید که دوباره رنگ دندان شما در حال از بین رفتن می باشد، بهتر است یک جلسه درمانی تکمیلی را در پیش بگیرید.

منبع:نمناک

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست