ایران به جمع هشت تیم برتر جام ملت ها صعود کرد

ملی پوشان ایران با برتری مقابل عمان به جمع هشت تیم برتر جام ملت‌ها صعود کردند و حریف چین در مرحله یک چهارم نهایی شدند. به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی ایران در نخستین مسابقه جام ملت‌های آسیا فوق‌العاده ظاهر شد و با ۵ گل یمن را شکست داد، بعد از آن به برتری ۲

کد خبر : 13239
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 دی 1397 - 22:36
ایران به جمع هشت تیم برتر جام ملت ها صعود کرد

ملی پوشان ایران با برتری مقابل عمان به جمع هشت تیم برتر جام ملت‌ها صعود کردند و حریف چین در مرحله یک چهارم نهایی شدند.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی ایران در نخستین مسابقه جام ملت‌های آسیا فوق‌العاده ظاهر شد و با ۵ گل یمن را شکست داد، بعد از آن به برتری ۲ بر صفر مقابل ویتنام رسید و در سومین مسابقه هم از عراق یک امتیاز گرفت تا با احتساب تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم صدرنشین گروه D شود تا امشب در آغاز کارش در مرحله یک هشتم نهایی برابر عمان، تیم سوم جدول گروه F قرار بگیرد و امید زیادی برای صعود به دور بعد داشته باشد؛ شاگردان وربیک بعد از دو باخت پیاپی برابر ازبکستان و ژاپن، در آخرین دیدار مرحله گروهی ترکمنستان را ملغوب کردند تا با احتساب تفاضل گل بهتر نسبت به لبنان، تیم سوم گروه E راهی دور حذفی شوند و امشب مقابل ایران بایستد.

 

جام ملت‌های آسیا – امارات ۲۰۱۹ / مرحله یک هشتم نهایی
یکشنبه
: ۹۷/۱۰/۳۰ ؛ ساعت ۲۰:۳۰
استادیوم: محمد بن زاید- ابوظبی / تماشاگر: ۳۱۹۴۵ نفر
داور: سزار راموس(مکزیک)؛ کمک‌ها: میگل هرناندز و آلبرتو مورین؛ داور چهارم: متئو کریم(استرالیا)؛ کمک داوران پشت دروازه: کریستوفر بیس(استرالیا) و علی صباح(عراق)

 

 

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند
سید مجید حسینی
مرتضی پورعلی گنجی
رامین رضاییان
میلاد محمدی
امید ابراهیمی
وحید امیری
اشکان دژاگه(۷۸- سامان قدوس)
علیرضا جهانبخش(۶۹- روزبه چشمی)
مهدی طارمی
سردار آزمون(۸۸- مسعود شجاعی)

سرمربی: کارلوس کی‌روش

 

 

تیم ملی عمان

فایز الرشیدی
خالد البریکی
محمد صالح المسلمی
سعد سهیل
علی سلیمان البوسعیدی
حارب جمیل السعدی
احمد مبارک(۸۰- محسن جوهر الخالدی)
جمیل سلیم الیحمدی
رائد ابراهیم صالح
صلاح الیحیائی(۴۶- خالد خلیفه الهاجری)
محسن صالح الغسانی(۸۸- محمد الغسانی)

سرمربیپیم وربیک

 

 

اخطار

سید مجید حسینی(۲) وحید امیری(۶۵) از ایران

 

محمد المسلمی(۵۹) از عمان

 

شرح گل

ایران ۱ – عمان صفر (دقیقه ۳۲: علیرضا جهانبخش): پاس بلند میلاد محمدی از زمین خودی را محمد المسلمی نتوانست دفع کند تا علیرضا جهانبخش از اشتباه این مدافع عمانی استفاده کند و با ضربه بیرون پای راست گل اول ایران را به ثمر رساند.

 

 

ایران ۲ – عمان صفر (دقیقه ۴۱: اشکان دژاگه): پنالتی اعلام شده به سود ایران را اشکان دژاگه به مرکز دروازه عمان زد و فایز الرشیدی را ناکام گذاشت تا گل دوم ایران به ثمر برسد.

 

لحظات حساس

 

 • ثانیه ۵۵: پاس بلند پشت مدافعان ایران به محسن الغسانی رسید و این بازیکن را در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار داد، اما مهاجم عمانی در برخورد با سید مجید حسینی روی زمین افتاد تا عمان در همین شروع مسابقه صاحب ضربه پنالتی شود.

 

 

 • دقیقه ۳: پنالتی اعلام شده به سود عمان را احمد مبارک زد که بیرانوند با شیرجه زمینی عالی به سمت راست دروازه، با کف دست راست مهار کرد تا توپ راهی کرنر شود و با درخشش دروازه‌بان ایران، عمان از رسیدن گل ناکام شود.

 

 

 • دقیقه ۴: پاس طارمی و شوت روی پای آزمون از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی از کنار دروازه عمان به بیرون رفت.
 • دقیقه ۲۰: ارسال دقیق دژاگه از روی ضربه ایستگاهی را حارب السعدی قبل از جهانبخش زد تا یک کرنر نصیب ایران شود.
 • دقیقه ۲۰: سانتر دژاگه از روی کرنر و ضربه سر مجید حسینی بعد از برخورد با مدافعان عمان مجددا راهی کرنر شد.
 • دقیقه ۲۱: دژاگه باز هم کرنر را روی سر ملی پوشان فرستاد که این بار موقعیت ایران ثمری نداشت و توپ در برخورد با آزمون به اوت رفت.
 • دقیقه ۲۵: پس از پرتاب اوت بلند امیری از سمت راست زمین و دفع بازیکنان عمان، دژاگه صاحب توپ شد که در بدو ورود به محوطه جریمه در برخورد با رائد الصالح نقش بر زمین شد، اما داور مکزیکی در تصمیمی بحث برانگیز اعلام پنالتی نکرد.
 • دقیقه ۲۵: پاس جهانبخش و در ادامه پاس در عمق آزمون و شوت سر ضرب مهدی طارمی حاصلی نداشت و به بیرون رفت.
 • دقیقه ۲۸: شوت روی پای علی البوسعیدی دقت لازم را نداشت و از روی دروازه ایران به اوت رفت.
 • دقیقه ۳۹: ارسال کوتاه جهانبخش به بعد از تیرک دوم به مهدی طارمی رسید که این ملی پوش ایرانی در برخورد با رائد صالح و سعد سهیل روی زمین افتاد تا ایران مثل عمان در این دیدار صاحب یک ضربه پنالتی شود.
 • دقیقه ۴۴: شوت تماشایی محسن الغسانی از میانه زمین را بیرانوند به زیبایی با کف دست راست از زیر طاق دروازه بیرون کشید و راهی کرنر کرد.
 • دقیقه ۴۵: تعویض منطقه بازیِ چشم‌نواز جهانبخش از زیر پای آزمون عبور کرد و به مهدی طارمی رسید که شوت چیپ او بی‌دقت بود و روی تور دروازه عمان فرود آمد.
اولین محموله واکسن تک دوز برای ۳ تا ۱۷ ساله‌ها وارد کشور شد

 

 

 • دقیقه ۵۳: پرتاب اوت امیری و ضربه پشت سر طارمی توپ را به سردار آزمون رساند روی او از فرصت گلزنی عالی استفاده نکرد و شوت او از روی دروازه عمان راهی اوت شد.
 • دقیقه ۵۴: جهانبخش بعد از مهار توپ چشم‌نواز، توپ را از بین پاهای سعد سهیل عبور داد ولی در ادامه پاس در عرض تند و تیز او را فایز الرشیدی مهار کرد.
 • دقیقه ۵۸: پاس بلند رضاییان پشت مدافعان عمان، طارمی را در موقعیت خوب گلزنی قرار داد که این ملی پوش ایران بعد از مهار توپ عالی و شوت روی پا دروازه عمان را تهدید کرد که فایز الرشیدی با واکنش به موقع توپ را به کرنر فرستاد.
 • دقیقه ۶۴: پاس رائد صالح و ارسال سعد سهیل را محسن الغسانی با ضربه سر زد که توپ به شکل خطنراکی از کنار دروازه ایران راهی اوت شد.
 • دقیقه ۶۸: سردار آزمون در محوطه جریمه عمان روی زمین افتاد و اعتقاد به خطای پنالتی داشت که داور مکزیک و کمک دوم او چنین تصمیمی نداشتند.
 • دقیقه ۷۷: شوت راه دور حارب السعدی با فاصله کمی از روی تیرک افقی دروازه ایران رد شد.
 • دقیقه ۸۱: شوت طارمی از زاویه بسته به پای محمد المسلمی برخورد کرد و تبدیل به کرنر شد.
 • دقیقه ۸۴: پاس کات‌بک رضاییان پشت محوطه جریمه به طارمی رسید که او هم مقابل دروازه عمان، سردار آزمون را در موقعیت گلزنی قرار داد که تعلل و سر توپ بدموقع او موجب شد تا مدافعان عمان از راه برسند و توپ را دور کنند.
 • دقیقه ۸۶: مهدی طارمی از سمت چپ زمین حرکت کرد و توپ را به سردار آزمون رساند که او نیز با پاس در عرض مجددا طارمی را در فرصت خوبی قرار داد، اما شوت این بازیکن را فایز الرشیدی برگشت داد و در ریباند نیز شوت کم دقت آزمون با فاصله زیادی به بیرون رفت.
دستور ویژه محسن رضایی در مورد «علی لندی»

 

در حاشیه

* ترکیب تیم ملی ایران در بازی امروز برابر عمان، در مقایسه با آخرین دیدار دور گروهی مقابل عراق ۴ تغییر داشته که سید مجید حسینی، رامین رضاییان، اشکان دژاگه و مهدی طارمی به ترتیب جانشین محمدحسین کنعانی‌زادگان، وریا غفوری، روزبه چشمی و سامان قدوس شدند.
* سید مجید حسینی و رامین رضاییان بعد از دو مسابقه به ترکیب ایران بازگشتند و در خط دفاعی حضور دارند.
* میلاد محمدی مثل دیدار با عراق به احسان حاج‌صفی ترجیح داده شده و از ابتدا بازی می‌کند.
* اشکان دژاگه پس از یک مسابقه غیبت مجددا به جمع ۱۱ بازیکن اصلی تیم ملی بازگشته و جانشین روزبه چشمی شده است.
* سامان قدوس بعد از دو حضور ثابت، نیمکت‌نشین شده و جای خود را به مهدی طارمی داده است.
* نفراتی که امروز در ترکیب تیم عمان مقابل ایران قرار گرفتند، مشابه ۱۱ بازیکنی است که این تیم در مرحله گروهی برابر ژاپن از ابتدا در زمین داشت.

* محسن جوهر الخالدی، ستاره خط میانی عمان با وجود رفع مصدومیت و حضور در تمرینات، در ترکیب تیمش دیده نمی‌شود.
* قبل از آنکه پنالتی عمان زده شود، سردار آزمون پشت سر احمد مبارک، زننده این پنالتی با دست به بیرانوند اشاره کرد که پنالتی به سمت راست دروازه زده می‌شود که همین اتفاق هم افتاد!
* تماشاگران ایرانی بعد از مهار پنالتی بیرانوند، سر و صدای زیادی در ورزشگاه محمد بن زاید به راه انداختند.
* هواداران عمان با در دست داشتن بلندگو مشغول تشویق تیم خود هستند.

* جهانبخش که بعد از درخشش خیره کننده در فصل گذشته لیگ اردیوسه هلند، در ۱۱ بازی این فصل برای برایتون انگلیس موفق به گلزنی نشده و آخرین گل خود را در روز بیست و چهارم مهرماه در دیدار دوستانه تیم ملی ایران برابر بولیوی به ثمر رسانده بود، به طلسم ناکامی‌های خود برابر عمان پایان داد و دوباره گلزنی کرد.

* تماشاگران تیم ملی ایران موج مکزیکی در ورزشگاه هزاع بن زاید به راه انداختند و با تشویق ایسلندی، ملی پوشان را برای زدن گل‌های بیشتر تشویق می‌کنند.

 

 

* وحید امیری با دریافت اخطار مقابل عمان، در جام ملت‌های آسیا دو کارته شد تا دیدار آینده تیم ملی برابر چین را بخاطر محرومیت از دست بدهد.

* اشکان دژاگه بعد از تعویض، بازوند کاپیتانی را در اختیار امید ابراهیمی قرار داد.

* مسعود شجاعی بعد از سه بازی حضور روی نیمکت، در دقیقه ۸۸ به‌عنوان سومین تعویضی تیم ملی وارد زمین شد.

بازدیدها: 0

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست