با این روش کپک ماشین لباسشویی کامل رفع می شود

 روش ساده از بین بردن کپک ماشین لباشویی کپک ها برای تولید و تکثیر نیاز به محیط های مرطوب دارند. فضای داخلی ماشین لباسشویی نیز پس از شستشوی لباس ها، می تواند مکان مناسبی برای رشد کپک ها باشد. ماشین های لباسشویی اقتصادی, سازگار با محیط زیست و آسان برای لباس ها هستند اما این

کد خبر : 65041
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 مهر 1399 - 21:25
با این روش کپک ماشین لباسشویی کامل رفع می شود

 روش ساده از بین بردن کپک ماشین لباشویی

کپک ها برای تولید و تکثیر نیاز به محیط های مرطوب دارند. فضای داخلی ماشین لباسشویی نیز پس از شستشوی لباس ها، می تواند مکان مناسبی برای رشد کپک ها باشد. ماشین های لباسشویی اقتصادی, سازگار با محیط زیست و آسان برای لباس ها هستند اما این ماشین ها به شدت مستعد رشد کپک هستند. معمولاً مردم رشد کپک واقعی را نمی بینند; اولین علامت کپک در ماشین لباس شویی وجود بوی نامطلوب است.

کپک ماشین لباسشویی

چگونه کپک در ماشین لباسشویی پرورش می یابد؟

درهای ورودی ضد آب آب بندی شده با واشر لاستیکی, که رطوبت را نگه می دارد و فضایی را ایجاد می کند که کپک و قارچ در آنجا رشد می کنند. واشر بالا محکم بسته نمی شوند, بنابراین هوای زیادی گردش می کند و از تجمع رطوبت و رشد کپک جلوگیری می کند.

باقیمانده های صابون لباسشویی و نرم کننده ها به عنوان منبع غذایی برای هاگ کپک ها است و آب سرد قارچ ها را نمی کشد و از بین نمی برد. خوشبختانه با تعمیرات و تمیز کردن منظم, شما می توانید از رشد کپک در ماشین لباسشویی خود جلوگیری کرده و از سرمایه گذاری برای خرید یک دستگاه جدید جلوگیری کنید.

نکات این بخش از رازهای خانه دار را دنبال کنید تا یاد بگیرید چگونه می توان کپک ها را از ماشین لباس شویی به سرعت و به راحتی تمیز کرد.

رفع کپک لباسشویی

کپک ماشین لباسشویی را چگونه می توان از بین برد؟

مراحل تمیز کردن کپک ماشین لباسشویی

-واشر را تمیز کنید:

از یک حوله و آب صابون داغ و تمیز کننده برای تمیز کردن واشر پلاستیکی روی در ماشین لباس شویی استفاده کنید. دقت کنید که تمام قسمت های واشر از جمله زیر آن پاک شود. واشر را کاملاً آبکشی کنید و قبل از جاگذاری اجازه دهید تا خشک شود.

-تمیز کردن ابزارها از کپک:

از پارچه، اسفنج یا مسواک استفاده شده ای که نیاز ندارید و همچنین تمیز کننده ها استفاده کنید. با این حال, اگر کپک ها در طول شستشو خارجی و تمیز کردن اطراف در پاک شدند, این موارد نیازی به دور ریخته شدن ندارند.

-از صابون تمیز کننده / نرم کننده استفاده کنید:

تمام بقایای اینها را به طور کامل از ماشین حذف کنید، زیرا که می توانند به عنوان منابع غذایی برای کپک ها باشند.

اگر حلال موجود در دستگاه شما خارج نشده, از یک پارچه برای تمیز کردن چیزی استفاده کنید که می توانید به آن دسترسی داشته باشید و از یک برس بطری برای رسیدن به عمقش استفاده کنید. همه چیز را کاملاً آبکشی کنید.

-یک چرخه تمیز کنندگی را بزنید:

یک چرخه شستشو خالی را روی گرم ترین و طولانی ترین حالت دستگاه خود اجرا کنید.می توانید یک فنجان سفید کننده, یک فنجان جوش شیرین, نصف فنجان مایع ظرفشویی و یا ماشین لباس شویی تجاری را به طور مستقیم به آب اضافه کنید.

ممکن است لازم باشد این مراحل را بیش از یک بار تکرار کنید، تا همه آثار بو را حذف کنید, به خصوص اگر ماشین شما مدتی طولانی است که تمیز نشده است.

اگر هنوز یک ماشین لباس شویی کپک زده دارید, ممکن است به کمک حذف کپک حرفه ای نیاز داشته باشید.یک متخصص تعمیر می تواند دستگاه را باز کند تا به دنبال کپک در جاهای دیگر بگردد و آن را برای شما پاک کند.

تمیزکردن لباسشویی

راهکارهای رفع کپک ماشین لباسشویی

جلوگیری از رشد کپک در ماشین لباس شویی:

زمانی که ماشین لباس شویی شما کپمکندارد, این اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از برگشت آنها انجام دهید:

تعطیلی اجباری ساعت ۲۴ در مشهد!

-اجازه ورود جریان هوا به داخل ماشین:

در را باز بگذارید تا هوا در ساختار داخل ماشین بچرخد. اگر کودک و / یا حیوان خانگی دارید این کار را نکنید، زیرا می توانند به داخل آن بروند, در بسته شود و خطرناک است.

-لباس های مرطوب را کنار بگذارید:

خیلی زود لباس های مرطوب را بیرون بیاورید. اجازه ندهید لباس های مرطوب برای زمان های طولانی, به ویژه یک شب بمانند.

بسیاری از بزرگ ترها هشدار داده اند که وقتی چرخه به پایان می رسد, زنگ به صدا درمی آید, بنابراین اگر شما کار خود را انجام دادید, حتما از آن استفاده کرده و به محض اینکه آلارم خاموش شد, لباس ها را بردارید.

عادت کنید هر شب قبل از خواب, ماشین را چک کنید تا مطمئن شوید که چیزی داخل آن نمانده باشد.

-از محصولات تمیز کننده درست و در مقادیر مناسب استفاده کنید:

محصولات مناسب و مقادیر مناسب را انتخاب کنید. صابون لباسشویی با بازده بالا (HE) به اندازه صابون معمولی کف ایجاد نمی کند و به همین دلیل باقی می ماند.

در صورت امکان از پودر استفاده بکنید, مواد شوینده مایع تمایل به ایجاد کف صابون بیشتری دارند.فقط مقدار توصیه شده یا حتی کم تر از چیزی که برچسبش می گوید را استفاده کنید.

مواد شوینده مدرن نسبت به گذشته قوی تر هستند, بنابراین به اندازه پنج سال پیش نیازی به آن ندارید.

پیشگیری از کپک زدن ماشین لباسشویی

-از نرم کننده مایع پارچه ها اجتناب کنید:

می تواند باقی مانده ای را در واشر باقی بگذارد که منجر به رشد کپک می شود.ورق های خشک کن یا توپ های خشک کن نرم کننده لباس هم همینطور؛توپ خشک کن پشمی می تواند زمان خشک کردن را با جذب رطوبت کاهش دهد.

-واشر را به طور مرتب خشک کنید:

یک حوله قدیمی را برای تمیز کردن اطراف و واشر کنار بگذارید.آن ها باید به طور مرتب خشک شوند, ترجیحاً پس از هر بار, برای جلوگیری از تجمع رطوبت و رشد کپک این کار را انجام دهید.

-یک چرخه با سفید کننده اجرا کنید:

یک چرخه آب داغ با یک فنجان سفید کننده را در ماشین لباس شویی یک بار در ماه اجرا کنید.این کار هر گونه رشد کپکی را که ممکن است آغاز شده باشد را می کشد و از بین می برد.

-از سرکه به عنوان نرم کننده پارچه استفاده کنید:

این کار ماشین را تمیز نگه می دارد و هم چنین از رشد کپک و بوی کپک جلوگیری می کند.

توجه:به علاوه سرکه به طور باور نکردنی پارچه ها را نرم، بادوام و بی بو می کند.

سرکه برای لباسشویی

چه کنیم ماشین لباسشویی کپک نزند؟

چگونگی حذف بوی کپک از ماشین لباسشویی:

چیزهایی که نیاز دارید:

 • اسپری سفید کننده
 • حوله کاغذی یا دستمال کاغذی
 • مایع سفید کننده یا سرکه
 • سطل
 • آب
 • دستکش های پلاستیکی
 • اسفنج
 • برس زبر
 • حوله تمیز
 • جوش شیرین

توصیه:

برای ارزیابی این که آیا خال های بزرگ کپک سیاه نزدیک خشک کننده شما سمی هستند یا خیر از متخصص کمک بخواهید.

هشدار:

هرگز سفید کننده را با آمونیاک مخلوط نکنید چون ترکیب آن دو باهم گاز سمی را آزاد خواهد کرد.

مواد مورد نیاز:

 • سرکه سفید (یا اب لیمو تازه)
 • یک محلول طبیعی چند منظوره برای کشتن کپک ها
 • یک پارچه تمیز کننده (یا اسفنج)

از سرکه یا محلول کشنده (همراه با پارچه یا اسفنج) برای پاک کردن نمای خارجی دستگاه استفاده کنید. این کار لکه های قابل مشاهده ای مانند گرد و غبار و اثر انگشتان روغنی را از بین می برد. (هر دو اینها منابع آلی, برای قارچ ها هستند.

کلاهبرداری برگ‌ریزونِ ۱۳۱میلیون دلاری در زنجان

چرا سرکه در حذف کپک و قارچ ها مفید است؟

سرکه یک اسید ملایم است که قادر به کشتن بیش از ۸۲ % از گونه های قارچ و کپک است.همچنین طبیعی است و باعث آسیب زیادی به خانه یا بیمار نمی شود.از بین همه محصولات تمیز کننده کپک, سرکه بهترین انتخاب است.

به همین دلیل است که سرکه – برای هدف فرآیند حذف کپک- نباید رقیق و شسته شود. در حقیقت، پس از حذف کپک و قارچ ها، ایده آل است که یک لایه سرکه دیگر برای اطمینان از هجوم آلودگی استفاده کنید.

توصیه مفید:

سرکه را در یک بطری اسپری شیشه ای نگهداری کنید.این کار، قدرت ماندگاری آن را تضمین می کند و استفاده آسان را به عنوان اسپری کنترل قالب مجاز می کند.

همچنین بوره را با هم مخلوط نکنید.

چرا آب لیمو ترش در حذف کپک و قارچ مفید است؟

همانند سرکه، آب لیمو تازه یک قاتل کپک است و کمی اسیدی است. چنانچه در بخش رازهای خانه داری اشاره کرده ایم به عنوان یک اسپری برای حذف کپک در این مورد توصیه نمی شود، زیرا هدف آن در فرایند حذف کپک ماشین لباسشویی برای داخل دستگاه است و (در طی یک مرحله شستشو) به دلیل توانایی آن در تجزیه مواد داخل تیوپ و لوله هایی که باعث رشد قالب می شوند مناسب نیست. این یک ماده ضدعفونی ک کننده بوی کپک است.

توصیه کمک کننده:

برای حذف پسماند سفت و سخت در سفید کننده و نرم کننده پارچه، لیمو و نمک را مخلوط کنید و آن را به منطقه آسیب دیده اعمال کنید (بریزید یا اسپری کنید). بگذارید حدود ۱۰ دقیقه قبل از تمیز کردن با یک مسواک کهنه و مورد استفاده بمانند.

آب لیمو

مواد از بین برنده کپک ماشین لباسشویی

چرا یک محلول قاتل عمدی کاملا طبیعی برای حذف قارچ و کپک ها مفید است؟

اکثر محصولات حذف کپک تجاری و محصولات تمیز کننده کپک به شدت مملو از مواد شیمیایی هستند که اغلب خطرناک تر از کپک ها هستند که برای تخریب طراحی شده اند. هنگامی که بحث تمیز کردن کپک پیش می آید، موردی که سموم کمتری دارد بهتر است. دستورالعمل شامل بوراکس، یک قاتل کثیفی های زنجیره ای قدرتمند که عاری از مواد شیمیایی است، گازهای مضر منتشر نمی کند، و به طور قابل توجهی ایمن تر از اکثر محصولات تمیز کننده محصولات تجاری است.

خطرات ناشی از کپک ماشین لباسشویی:

کپک یک مشکل رایج و خطرناک با در جلویی است.کپک و قارچ در بهترین حالت می توانند باعث بوهای بد در دستگاه و لباس شما شود.

در بدترین حالت، کپک می تواند شما را بیمار کند، چون کثیفی در ماشین جمع می شوند در نتیجه جو ایده آلی برای تولید کپک، قارچ ها و دیگر باکتری ها ایجاد می شود.

شرایط موجود باعث ایجاد هاگ های تنفسی می شود و باکتری ها بوهای نامطبوع را ایجاد می کنند.

تنفس هاگ های سمی کپک، می توانند موجب خستگی مزمن، سرگیجه، بینی، بینی و سوزش گلو، تب، ناتوانی های یادگیری؛ تهوع، مشکلات تنفسی شدید و استفراغ شوند. ب

نابراین مهم است که ماشین لباس شویی خود را تمیز نگه دارید.

منبع:نمناک

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست