بحران کمبود سرانه های عمومی در منطقه ۲۲/ ۴۰ پروژه در دست اجرا است

شهردار منطقه۲۲، با بیان اینکه محوریت اقدامات در محلات را با مساجد می دانیم، تاکید کرد: تعامل با مساجد باید دوسویه باشد و مساجد باید فضای ایجاد تعامل مدیریت شهری با شهروندان را بوجود بیاورند. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲ نشست فصلی ائمه جماعات منطقه۲۲ با حضور علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲، حجت‌الاسلام جواد صادق‌زاده

کد خبر : 13127
تاریخ انتشار : جمعه 28 دی 1397 - 22:09
بحران کمبود سرانه های عمومی در منطقه ۲۲/ ۴۰ پروژه در دست اجرا است

شهردار منطقه۲۲، با بیان اینکه محوریت اقدامات در محلات را با مساجد می دانیم، تاکید کرد: تعامل با مساجد باید دوسویه باشد و مساجد باید فضای ایجاد تعامل مدیریت شهری با شهروندان را بوجود بیاورند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲ نشست فصلی ائمه جماعات منطقه۲۲ با حضور علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲، حجت‌الاسلام جواد صادق‌زاده رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران، ائمه جماعات و مدیریت شهری منطقه۲۲ برگزار شد.
شهردار منطقه۲۲ در این نشست طی سخنانی با بیان اینکه میزان ارتباط گیری مدیریت شهری منطقه۲۲ با محلات بسیار بالا و قوی است گفت: مدیریت شهری با تمام هیات امنا و شورایاری های محلات سطح منطقه۲۲ دیدار و گفت وگو داشته و رودررو با مشکلات و نظرات آنان آشنا شده ایم و این جلسات به صورت دوره ای مرتب برگزار می شود.
تعامل بین مساجد و مدیریت شهری باعث ارتقاء سطح زندگی شهروندان می شود
وی با بیان اینکه تعامل بین مساجد و مدیریت شهری باعث ارتقاء سطح زندگی شهروندان می شود، افزود: مدیریت شهری بر این اعتقاد است که مساجد با توجه به اینکه در صف اول ارتباط با مردم هستند، برای مشارکت هرچه بهتر و بیشتر شهروندان از مساجد شروع کنیم.
شهردار منطقه۲۲، با بیان اینکه تعامل با مساجد باید دو سویه باشد نه یک سویه، گفت: مساجد باید فضای ایجاد تعامل مدیریت شهری با شهروندان را بوجود بیاورد.
وی با اشاره به اینکه از طرف شهرداری زمین رایگان و ساخت مسجد انجام می شود اما در زمان بهره برداری از مسجد هیج امکاناتی برای برنامه های اجتماعی به شهرداری داده نمی شود، افزود: مساجد باید مدیریت شهری را برای ایجاد تعامل بیشتر با شهروندان یاری کند.

هشدار نوذرپور به بحران کمبود سرانه‌های عمومی منطقه۲۲
شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه با بحران جدی کمبود سرانه های عمومی در منطقه ۲۲ روبرو هستیم گفت: این منطقه در آینده با جمعیت مازاد ۵۲۰ هزار نفری مواجه است و شهرداری در حل چالش های شهری تنها است.
وی از افزایش ۱۰۰ هکتاری فضای سبز این منطقه در یک سال گذشته خبر داد و گفت: افزایش فضای سبز از اولویت های شهرداری محسوب می شود و سعی داریم این فضا را بیش از این افزایش دهیم.
نوذرپور با تنفس‌گاه دانستن منطقه ۲۲ برای شهر تهران اظهار داشت: با وجود اینکه مساحت قابل توجهی از این منطقه به فضای سبز اختصاص داده شده اما به واسطه نقش و کارکرد فرامنطقه‌ای منطقه ۲۲، این منطقه تفرجگاهی برای کل شهر تهران تعریف شده است و در همین راستا هدف‌گذاری ما این است که سطح فضای سبز کمتر از ۵۰ درصد مساحت کل منطقه نشود که در حال حاضر ۲۸۵۰ هکتار فضای سبز داریم و در تلاشیم که این مقدار افزایش یابد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به مدیریت پسماند و زباله در این منطقه اشاره کرد و ادامه داد: میزان جمع آوری پسماند خشک در گذشته ۳ درصد بوده که آن را به ۱۴ درصد رسانده ایم و تا پایان سال جاری به ۲۰درصد افزایش خواهیم داد.
شهردار منطقه ۲۲ درخصوص ایمنی منطقه ۲۲ در برابر زلزله نیز گفت: تهران شهری است که در مقابل زلزله ناایمن است بنابراین آمادگی برای مقابله با زلزله از موضوعات جدی مدیریت شهری تهران است. ما نیز شناسنامه‌دار کردن برج‌ها و بازدید از ساختمان‌های بلندمرتبه در حال انجام است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی منطقه ۲۲ نیز اشاره کرد و افزود: کمبود وسایل حمل و نقل عمومی از مشکلات این منطقه است. همچنین کمبود اتوبوس در کل تهران وجود دارد و اقداماتی در خصوص نوسازی این ناوگان انجام نشده است به طوری که حدود ۷۵ درصد ناوگان اتوبوسرانی به سن فرسودگی رسیده است و به همان میزان نیز منطقه ۲۲ از این موضوع متاثر است.
شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: در حوزه مترو اقدامات زیادی انجام شده؛ اما منطقه ۲۲ نیازمند به حداقل سه خط مترو و یک خط ال آر تی است و این از موضوعاتی است که آن را دنبال می‌کنیم و جزو اهداف استراتژیک مدیریت منطقه ۲۲ است.
انباشت ۵۰۰میلیارد تومان بدهی در منطقه۲۲ شهرداری تهران
نوذرپور تصریح کرد: ما نمی خواهیم خودمان را وابسته به بودجه شهرداری کنیم بلکه می‌خواهیم با استفاده از سرمایه های مردم و بخش خصوصی منطقه ۲۲ منطقه اول تهران شود. ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی در منطقه ۲۲ داریم ولی به این معنی نیست که پروژه جدید دیگری قرار نیست اجرا شود و در حال حاضر ۴۰ پروژه عمرانی در منطقه در حال انجام است.
وی همچنین با اشاره به فروش تراکم در دوره های گذشته گفت: در دوره گذشته مدیریت شهری با وجود اینکه تصمیمات، تصمیمات درستی نبوده است اما برای مردم حقوق مکتسبه ای ایجاد شده که ما نمی‌توانیم آنها را در نظر نگیریم. ۵۲۰ هزار ظرفیت برای شهروندانی که در دوره قبل مجوز ساخت تراکم گرفته اند صادر شده است اما بعد از دوره مدیریتی شهری جدید هیچ پروانه ای خارج از طرح تفصیلی صادر نشده است.
عدم همکاری شرکت های آب و برق و گاز با مدیریت شهری منطقه
وی با اشاره به تاریکی منطقه ۲۲ اظهار کرد: شهروندان به طور مداوم درباره تاریکی منطقه به ما گلایه می‌کنند که دراین مورد با شرکت برق تهران مذاکراتی کردیم اما آنها هم می گویند بودجه کافی نداریم. مدیریت شهری متاسفانه در ایران در جایگاه خود قرار ندارد وگرنه موضوع آب و برق و گاز را ما باید حل کنیم اما به دلیل تمرکز گرایی شدیدی که وجود دارد این اقدامات در حوزه کاری ما گنجانده نشده است.
شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: برای ما اهمیتی ندارد که چه کسی در منطقه ۲۲ ساختمان می سازد، حضور سرمایه گذاران برای ما در منطقه ارزشمند است و ما قانون را برای همه یکسان اجرا می کنیم.

تحلیل اورشلیم پست از ارسال سوخت ایران به لبنان/ ایران آمریکا را از منطقه بیرون می کند/ مقاومت، شطرنج خاورمیانه را برد؟

بازدیدها: 4

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست