برندگان اسکار ۲۰۲۱ مشخص شدند

از ساعت چهار و نیم صبح دوشنبه ششم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به وقت تهران برندگان اسکار ۲۰۲۱ در مراسمی که در هالیوود و در سالن دالبی تئاتر لس ‌‌آنجلس برگزار شد، معرفی شدند.

کد خبر : 108495
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 اردیبهشت 1400 - 10:52
برندگان اسکار ۲۰۲۱ مشخص شدند

برندگان اسکار ۲۰۲۱ مشخص شدند


نود سومین دوره جوایز سینمایی اسکار که امسال به دلیل شرایط ناشی از بحران کرونا با دو ماه تعویق و به صورت همزمان در دو سالن دالبی تئاتر و یونیون استیشن در لس آنجلس در حالی برگزار می شود که فیلم «منک» ساخته «دیوید فینچر» با کسب نامزدی در ۱۰ رشته پیشتاز این جوایز است و فیلم های «سرزمین آواره ها»، «پدر»، «یهودا و مسیح سیاه»، «میناری» و «دادگاه شیکاگو ۷» نیز هر کدام در شش رشته نامزد کسب جایزه هستند.

فهرست نامزدها و برندگان نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار بدین شرح است:

۱. بهترین فیلم

نامزدها: پدر، منک، میناری، یهودا و مسیح سیاه، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه،صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷

برنده: سرزمین آواره ها

 

******

۲. بهترین کارگردانی

نامزدها: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)، دیوید فینچر (منک)، لی ایزاک چانگ (میناری)، امرالد فنل (زن جوان خوش آتیه)، راند دیگر ( توماس وینتربرگ)

برنده: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)

 

******

۳. بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

نامزدها: ریز احمد (صای متال)، چادویک بوزمن (بلک باتم ما رینی)، گری اولدمن (منک)، آنتونی هاپکینز (پدر)، استیون یون (میناری)

برنده: آنتونی هاپکینز (پدر)

 

******

۴. بهترین بازیگر زن نقش اصلی زن

نامزدها: ویولا دیویس (بلک باتم ما رینی)، آندرا دی (ایالات متحده علیه بیلی هالیدی)، ونسا کربی (تکه های یک زن)، فرانسیس مک دورمند (سرزمین آواره ها)، کری مولیگان (زن جوان خوش آتیه)

برنده: فرانسیس مک دورمند (سرزمین آواره ها)

 

******

۵. بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ساشا بارون کوهن (بورات ۲)، دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)، لسلی اودوم جونیور (یک شب در میامی)، پاول ریسی (صدای متال)، کیت استنفیلد (یهودا و مسیح سیاه)

ردپای دلار و تحریم در سفره خانوارهای ایرانی

برنده: دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)

 

******

۶. بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: ماریا باکالوا (بورات ۲)، گلن کلوز (مرثیه هیل بیلی)، اولویا کلمن (پدر)، آماندار سایفرد (منک)، یو-جونگ یون (میناری)

برنده: یو-جونگ یون (میناری)

 

******

۷. بهترین فیلمنامه اصلی

نامزدها: یهودا و مسیح سیاه، میناری، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷

برنده: زن جوان خوش آتیه

 

******

۸. بهترین فیلمنامه اقتباسی

نامزدها: بورات ۲، پدر، سرزمین آواره ها، یک شب در میامی، ببر سفید

برنده: پدر

 

******

۹. بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: به پیش، روی ماه، شان گوسفنده: فارماگدون، روح، وولف واکرز

برنده: روح

 

******

۱۰. بهترین مستند بلند

نامزدها: کالکتیو، کمپ معلولان، عامل جاسوس، معلم اختاپوس من، زمان

برنده: معلم اختاپوس من

 

******

۱۱. بهترین فیلم (غیر انگلیسی زبان)

نامزدها: راند دیگر (دانمارک)، روزهای بهتر (هنگ کنگ)، کالکتیو (رومانی)، مردی که پوست خود را فروخت (تونس)، کجا رفتی آیدا؟ (بوسنی و هرزگوین)

برنده: راند دیگر

 

******

۱۲. بهترین فیلمبرداری

نامزدها: یهودا و مسیح سیاه، منک، اخبار جهان، سرزمین آواره ها، دادگاه شیکاگو ۷

برنده: منک

 

******

۱۳. بهترین تدوین

نامزدها: پدر، سرزمین آواره ها، زن جوان خوش آتیه، صدای متال، دادگاه شیکاگو ۷

برنده: صدای متال

 

******

۱۴. بهترین طراحی لباس

نامزدها: اِما، بلک باتم مارینی، منک، مولان، پینوکیو

برنده: بلک باتم مارینی

 

******

۱۵. بهترین طراحی تولید

نامزدها: پدر، ما رینی بلک باتم، منک، اخبار جهان، تنت

برنده: منک

 

******

۱۶. بهترین صدا

نامزدها: سگ تازی، منک، اخبار جهان، روح، صدای متال

سخنگوی شورای نگهبان در سال ۹۰ به بند جالبی از تعطیلی دو روزه عید فطر اشاره کرده بود. بندی که حالا یک دهه پس از قانون مجلس، بحث برانگیز شده است.

برنده: صدای متال

 

******

۱۷. بهترین مستند کوتاه

نامزدها: کولت، کنسرتو یک مکالمه است، جدا نشوید، بخش گرسنگی، یک اهنگ عاشقانه برای لاتاشا

برنده: کولت

 

 

******

۱۸. بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: اتاق نامه، هدیه، احساس کردن، دو غریبه دور، چشم سفید

برنده: دو غریبه دور

 

******

۱۹. بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: تونل، نبوغ محلی، اگر اتفاقی بیافتد دوستت دارم، اوپرا، مردم بله گو

برنده: اگر اتفاقی بیفتد دوستت دارم

 

******

۲۰. بهترین موسیقی متن

نامزدها: ۵همخون، منک، میناری، اخبار جهان، روح

برنده:

******

۲۱. بهترین چهره پردازی

نامزدها: اِما، مرثیه هیلبیلی، بلک باتم مارینی، منک، پینوکیو

برنده: بلک باتم مارینی

 

******

۲۲. بهترین جلوه های ویژه

نامزدها: عشق و هیولاها، آسمان نیمه‌شب، مولان، ایوان منحصربه‌فرد، تِنت

برنده: تنت

 

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست