بلایی که هنگام نوشتن پیامک سر گردنتان می آید !!

بلایی که هنگام نوشتن پیامک سر گردنتان می آید !!   خیره شدن به موبایل با گردنی که به جلو خم شده عوارض بسیار زیادی برای گردن و ستون فقرات دارد، البته راه هایی برای جلوگیری از آسیب دیدگی به گردن در هنگام کار با موبایل وجود دارد. خیره شدن به موبایل برای نوشتن پیامک

کد خبر : 56824
تاریخ انتشار : جمعه 31 مرداد 1399 - 21:13
بلایی که هنگام نوشتن پیامک سر گردنتان می آید !!
خیره شدن به موبایل

بلایی که هنگام نوشتن پیامک سر گردنتان می آید !!

 
خیره شدن به موبایل با گردنی که به جلو خم شده عوارض بسیار زیادی برای گردن و ستون فقرات دارد، البته راه هایی برای جلوگیری از آسیب دیدگی به گردن در هنگام کار با موبایل وجود دارد.

خیره شدن به موبایل برای نوشتن پیامک و فشار ۲۷ کیلویی بر ستون فقرات

این گونه به نظر می رسد که همه ما روز به روز به موبایل های خود وابسته تر می شویم و هیچ گاه از فشاری که به بدن و همچنین ستون فقرات وارد می شود خبر نداریم. در واقع هر بار که از موبایل استفاده می کنیم، به دلیل خم شدن گردن فشار زیادی به ستون فقرات می آید. این فشار ممکن است بین ۱۵ تا ۳۰ کیلوگرم در ناحیه ستون فقرات وارد شود. این نیرو تقریباً به ۱۲ کیلوگرم در زاویه ۱۵ درجه، ۱۸ کیلوگرم در زاویه ۳۰ درجه، ۲۲ کیلوگرم در زاویه ۴۵ درجه و ۲۷ کیلوگرم در زوایه بیش از ۶۰ درجه افزایش پیدا می کند. خیره شدن به موبایل با گردنی که به جلو خم شده مانند این است که چهار توپ بزرگ بولینگ یا کودکی هشت ساله از گردنتان آویزان شده باشد.

خیره شدن به موبایل

خیره شدن به موبایل

علائم و نتایج کار کردن با موبایل و فشار روی ستون فقرات

آیا مدت زمان طولانی در طول روز گردن خود را خم می کنید؟ پس مطمئن باشید فشار زیادی به ستون فقرات وارد می کنید و بافت آن را کش می دهید که در نهایت می تواند باعث آسیب دیدگی عصب، دیسک کمر و جراحی های مورد نیاز برای ستون فقرات شود و همچنین ممکن است بینایی را دچار مشکل کند زیرا بعضی از علائم این مشکل شامل سفتی شانه ها، سوزش گردن و سفتی گردن و سردرد مزمن است.

نرخ دلار در بازار آزاد باز هم افزایش یافت

دکتر کنث هنس راج که سرپرست جراحی های ستون فقرات در نیویورک است، در مورد این مشکل و اثرات آن مطالبی را به چاپ رسانده است. تحقیقات انجام شده توسط این پزشک نشان می دهد که طرز صحیح قرار گرفتن بدن برای جلوگیری از آسیب دیدگی های ستون فقرات بسیار موثر است و همچنین اشاره کرده است که هنگام گرفتن موبایل در دست خود بهتر است که گوش های شما موازی و هم جهت با شانه ها باشند، در حالی که شانه ها منقبض هستند این پوزیشن فشار روی ستون فقرات را کاهش می دهد و همچنین به این نکته اشاره کرد به جای این که گردن خود را خم کنید، برای نگاه کردن به قسمت های مختلف گوشی چشمان خود را تکان دهید.

فشار به ستون فقرات

جلوگیری از آسیب دیدگی به گردن

هنگام کار با موبایل مطمئن باشید که گردن شما به سمت موبایل خم نشده است.

به جای آن چشمان خود را بالا و پایین کنید و سعی کنید گردنتان در یک موقعیت خنثی قرار بگیرد.

ستون فقرات و گردن خود را در یک پوزیشن راحت و استراحت نگه دارید. می توانید چند عدد بالشت را پشت آن قرار دهید؛ البته این موضوع برای زمانی است که می خواهید در رختخواب با موبایل کار کنید.

گوشی های شما باید موازی با شانه باشد. شانه های خود را منقبض نگه دارید. انجام این کار و این روش هنگام کار کردن با گوشی در ماشین یا قطار بسیار مهم است.

عوارض گوشی برای گردن

فونت گوشی خود را بزرگ تر کنید تا به چشمان شما فشار وارد نشود.

نرخ دلار در بازار آزاد باز هم افزایش یافت

یک عدد تبلت و گوشی را مستقیماً در زاویه ۳۰ درجه مقابل خود قرار دهید. هنگام تایپ کردن نیز مراقب گردن و کمر خود باشید.

هر ۱۵ دقیقه یک بار به خودتان استراحت بدهید و سعی کنید گردن و کمر را به یک پوزیشن خنثی تغییر حالت دهید. همه این ها نیازمند دقت است و در طولانی مدت به یک عادت سالم در شما تبدیل خواهد شد و فشار ناخواسته وارد شده به ستون فقرات را از بین می برد.

منبع : نمناک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست