بهترین اندیکاتور فارکس

بهترین اندیکاتور فارکس آن اندیکاتوری است که بصورت حرفه ای بتواند شما را به سود برساند. در سایت تجارت فارکس بهترین و حرفه ای ترین اندیکاتور های فارکس را برای دانلود قرار داده ایم.
کد خبر : 150566
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 آذر 1401 - 16:53

بهترین اندیکاتور فارکس

در سال‌های اخیر با افزایش تمایل افراد به ورود به بازار‌های مالی، کلمه فارکس را به کرات می‌شنوید. بازار فارکس این روز‌ها یکی از پررونق‌ترین بازار‌های مالی است که به رغم تمام نوسانات، همچنان افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. در راستای تسهیل و تسریع کار در معاملات فارکس، ابزار‌هایی تولید شده‌اند که تحلیل داده‌ها را برایمان آسان‌تر می‌كنند. در این مقاله قصد داریم به یکی از پرکاربردترین‌ها یعنی‌اندیکاتور فارکس بپردازیم. برای آشنایی با‌اندیکاتور حرفه‌ای فارکس با ما همراه باشید.

اندیکاتور فارکس چیست؟

در هر تحلیل و بررسی برای آن که بتوانیم بهتر و دقیق‌تر به مقایسه و شناخت داده‌ها بپردازیم، از ملاک‌ها و معیار‌های مشخصی استفاده می‌کنیم. در واقع چیزی كه به داده‌های ما هویت می‌بخشد، همان معیار‌های ماست. به هر میزان که داده‌ها هم‌سو با معیار‌ها باشند؛ پژوهش در وضعیت بهتری قرار دارد. در فارکس نیز چیزی شبیه به این وجود دارد که البته با تنوع بسیار زیاد، در زمینه‌های گوناگون ساخته می‌شوند. در واقع‌ اندیکاتور فارکس یا همان indicator در لغت به معنای شاخص و یا معیار اندازه‌گیری می‌باشد. از این معیار‌ها می‌توان در زمان مورد نیاز برای مقایسه داده‌ها و تحلیل تکنیکال استفاده کرد. هر یک از‌اندیکاتور‌ها کاربرد خاصی دارند که برای انجام یک مورد خاص به کار گرفته می‌شوند. برای مثال‌اندیکاتور نوسان‌گیری با‌اندیکاتور تشخیص روند متفاوت است. در ادامه مطلب بیشتر با انواع‌اندیکاتور‌ها آشنا می‌شوید.

انواع اندیکاتور فارکس

به طور کلی اندیکاتورهای فارکس را می‌توان به شش دسته تقسیم کرد:

 • اندیکاتور میانگین متحرک
 • اندیکاتور مکدی
 • اندیکاتور فیبوناچی
 • اندیکاتور باند بولینگر
 • اندیکاتور RSI
 • اندیکاتور CCI

هر یک از این اندیکاتورها کاربرد ویژه‌ای دارند که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم.

 • اندیکاتور میانگین متحرک:

یکی از اندیکاتورهای روند و ضدروند بسیار مناسب برای تحلیل معاملات فارکس، اندیکاتور میانگین متحرک است. این اندیکاتور فارکس با بررسی داده‌ها می‌تواند میانگین قیمت پایانی در n روز گذشته را به شما اعلام کند. به کمک این اندیکاتور می‌توان دید شفاف‌تری به وضعیت بازار فارکس داشت. حال خود این اندیکاتور به دو دسته تقسیم می‌شود:

 1. اندیکاتور ساده یا SMA که در آن هر قیمت پایانی دارای وزن یکسانی است.
 2. اندیکاتور میانگین متحرک نمایی یا EMA که در آن عوامل متعدد بر وزن‌دهی قیمت پایانی تأثیرگذارند. به نظر می‌رسد استفاده از این اندیکاتور بیش از SMA رواج داشته باشد؛ چرا که واکنش آن به تغییرات قیمت بیشتر است.

 

 • اندیکاتور مکدی ( MACD ):

اندیکاتور مکدی یک‌اندیکاتور حرفه‌ای فارکس است که کاربرد‌های گسترده‌ای دارد. این‌اندیکاتور مخفف واژه‌های واگرایی، همگرایی و میانگین متحرک است و محیط آن متشکل از دو خط و یک هیستوگرام می‌باشد. خط اول تفاوت میان دو میانگین متحرک با طول دوره‌های متفاوت را نشان می‌دهد. خط دوم نیز به عنوان میانگین متحرک خط اول محسوب می‌شود. حال هیستوگرام گرافیکی وظیفه نمایش تفاوت این دو خط را برعهده دارد. زمانی که یک میله در هیستوگرام بالاتر از میله قبلی قرار گیرد، روند صعودی آغاز شده و اگر عکس این اتفاق رخ دهد، با یک روند نزولی مواجهیم.

 • اندیکاتور فیبوناچی:

فیبوناچی در واقع به دنباله‌ای از اعداد گفته می‌شود که هر عدد از مجموع دو عدد قبلی حاصل شود. در این دنبال معمولاً نسبت ۰/۶۱۸ به دست می‌آید که این عدد در تحلیل تکنیکال فارکس بسیار حائز اهمیت می‌باشد. فیبوناچی یک‌اندیکاتور حرفه‌ای فارکس است که سهم‌های مختلف به سطوح این ابزار واکنش دقیق نشان می‌دهند.

 • اندیکاتور فارکس باند بولینگر:

این‌اندیکاتور فارکس از میانگین متحرک ساخته شده و با کمک آن می‌توان نوسانات بازار را تشخیص داد. به همین علت در هر دو دسته روندی و نوسانی قرار می‌گیرد. در این‌اندیکاتور سه خط دیده می‌شوند:

 1. خط میانی که همان میانگین متحرک ساده است.
 2. دو خط بالا و پایین که دو انحراف معیار نسبت به خط میانی محسوب می‌شوند.

 

 • اندیکاتور فارکس RSI :

این‌اندیکاتور یکی از موارد محبوب در میان افراد تازه‌کار است که با وجود سادگی، می‌تواند سیگنال‌های مناسبی را به ما ارائه دهد. این‌اندیکاتور مخفف عبارت «شاخص قدرت نسبی» بوده و می‌تواند برای اندازه‌گیری قدرت و جاذبه تغییرات اخیر به کار گرفته شود. این تغییرات را با عددی بین ۰ و ۱۰۰ نمایش می‌دهند.

 • اندیکاتور CCI:

این‌اندیکاتور در ابتدای کار صرفاً در بازار کالا کاربرد داشت؛ اما بعد‌ها در بازار‌های مالی و فارکس نیز به کار گرفته شد. با استفاده از این‌اندیکاتور فارکس می‌توان قیمت فعلی را با توجه به میانگین قیمت در یک دوره محاسبه کرد. با به کارگیری این‌اندیکاتور در بازه‌های کوتاه، سیگنال‌های بهتری دریافت خواهند شد.

حال که با انواع اندیکاتورهای فارکس آشنا شدید، می‌توانیم به معرفی چند مورد از بهترین اندیکاتورها بپردازیم.

 

بهترین اندیکاتور فارکس را از کجا دریافت کنیم؟

در ادامه چند نمونه از بهترین اندیکاتور فارکس را به شما معرفی خواهیم کرد و کاربرد هر کدام را به‌طور مختصر بیان می‌کنیم:

 • اندیکاتور فارکس فکتوری: بهترین اندیکاتور فارکس برای نمایش تقویم اقتصادی
 • اندیکاتور کندل تایم: کاربردی‌ترین اندیکاتور برای نمایش تایم باقی‌مانده تا اتمام کندل
 • اندیکاتور lot siz calculator: بهترین اندیکاتور برای محاسبه اندازه لات صحیح برای استفاده در معامله
 • اندیکاتور نمایش اسپرد روی چارت: با این اندیکاتور اسپرد مورد نظر شما به صورت لحظه‌ای روی چارت خواهد بود.
 • اندیکاتور Risk calculator: بهترین اندیکاتور حرفه ای فارکس برای محاسبه دقیق ریسک

چندین و چند‌اندیکاتور دیگر برای تحلیل بازار فارکس وجود دارند و هرروزه نیز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. بسیاری از این‌اندیکاتور‌ها به فروش می‌رسند و با پرداخت هزینه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما برای آن که کارتان تسهیل شود، می‌توانید به سایتی مراجعه کنید که‌اندیکاتور‌های فارکس را به صورت رایگان در اختیارتان قرار دهد. سایت تجارت فارکس منبع دانلود انواع‌اندیکاتورهاست که ضمن در دسترس قرار دادن فایل‌ها، مرجع آموزش فارکس نیز به حساب می‌آید. با مراجعه به سایت تجارت فارکس با دنیایی از مطالب جدید از بازار فارکس روبه‌رو خواهید شد و اطلاعات شما از این حوزه، افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.

کلام آخر

حال که با چند‌اندیکاتور فارکس آشنا شدید، می‌توانید تحلیل‌های تکنیکال حرفه‌ای‌تر و دقیق‌تری داشته باشید. برای دانلود‌اندیکاتور حرفه‌ای فارکس می‌توانید به سایت تجارت فارکس مراجعه کرده و ضمن دریافت فایل‌ها، از آموزش‌های فارکس نیز بهره‌مند شوید. پیشنهاد می‌شود پیش از استفاده از هر مورد پیشنهادی، تحقیقات خود را در این زمینه کامل کنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست