بهترین نژاد سگ برای آپارتمان؛ معرفی ۱۳ سگ خانگی

بهترین نژاد سگ برای آپارتمان را باید نژاد پاگ، یورکشایر تریر و بوستون تریر، بولداگ انگلیسی و فرانسوی، شیتزو، شیهواهوا، گری هوند، داچشند و ... دانست که ویژگی هر کدام با سبک زندگی شما هماهنگتر باشد مناسبتر است.
کد خبر : 45597
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 خرداد 1399 - 11:26
بهترین نژاد سگ برای آپارتمان؛ معرفی ۱۳ سگ خانگی

زندگی کردن در آپارتمان به این معنا نیست که نمی‌توانید سگ داشته باشید. البته که برای سگ‌های بزرگی نظیر هاسکی یا شپرد، نیاز به فضای زیادی دارید تا بتوانند آزادانه در خانه بدون کمبود جا زندگی کنند؛ اما خوشبختانه برای کسانی که عاشق زندگی کردن با سگ هستند، انواع نژادهای کوچک سگ وجود دارد که با زندگی در آپارتمان خوشحال نیز خواهند بود. بنابراین اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید بهتر است در میان انواع نژاد سگ ها، با ۱۳ نمونه از بهترین نژاد سگ برای آپارتمانآشنا شوید.

 

۱۳ نمونه از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

شاید برایتان سوال شده باشد که چه چیزی سگ‌های آپارتمانی را از دیگر سگ‌ها متمایز می‌کند. سگ‌هایی که برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند اندازه و سایز کوچکی دارند. به علاوه، این سگ‌ها بسیار مودب و ساکت هستند؛ زیرا سگی که زیاد پارس می‌کند و صدای بلندی دارد برای زندگی در آپارتمان در کنار همسایگان مناسب نیست. بنابراین مهم‌ترین چیز برای انتخاب یک سگ، آشنایی با ویژگی‌های نژاد او و مطابقت با سبک زندگی شماست. در ادامه برخی از این نژادها را با هم می‌شناسیم.

۱- پاگ (Pug)

اخلاق خوب، وفاداری و سایز کوچک سگ پاگ، آن را مورد مناسبی برای زندگی در آپارتمان می‌کند. این موجودات کوچک چهارپا، طبیعت کنجکاوی دارند؛ بنابراین به زمان زیادی برای کاوش در اطراف خود در زمان پیاده روی نیاز دارند. اگرچه هنگامی که به خانه برمی‌گردند خیلی زود خستگی از تن‌شان بیرون می‌رود. سگ نژاد پاگ به خوبی با بزرگسالان و کودکان کنار می‌آید. به دلیل همین سازگاری به خوبی می‌تواند به خانواده‌هایی اضافه شود که یک حیوان خانگی دیگر نیز دارند.

از نقاط ضعف این نژاد می‌توان به علاقه‌ی زیاد به غذا و مستعد چاقی بودن اشاره کرد.

 

پاگ، بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

۲- یورکشایر تریر (Yorkshire Terrier)

اگر به دنبال یک سگ با محبت و مهربان هستید که در عین حال که سایز و اندازه‌ی کوچکی دارد اما دارای شخصیت بزرگی است؛ یورکشایر تریر بهترین گزینه است. سگ‌های یورکشایر از دوره‌ی ویکتوریا به عنوان همراهان چهارپا خدمت کرده‌اند و هنوز هم در قرن ۲۱ محبوبیت آن‌ها فروکش نکرده است. انرژی آن‌ها را می‌توان با پیاده‌روی‌های روزانه به خوبی فرو نشاند. همچنین ریزش موی کمی دارند و مجبور نیستید هر روز روی اسباب و اثاثیه‌ی منزل را جاروبرقی بکشید.

 

یورکشایر تریر یک نمونه از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

 

 

۳- بولداگ انگلیسی (English Bulldog)

بولداگ انگلیسی به دلیل شجاعت، آرام بودن و حفاظت از دوستان انسان خود مشهور است؛ اما بهترین ویژگی این نژاد این است که به جز پیاده‌روی‌های روزانه و گاها بازی کردن، نیازی به فعالیت ندارد. این مورد، بولداگ انگلیسی را گزینه‌ی بسیار مناسبی برای زندگی در آپارتمان می‌کند.

نقاط ضعف: پوست این نژاد به دلیل لایه‌لایه بودن، مستعد عفونت‌های قارچی و باکتریایی است و نیاز به توجه و نظافت بیشتری دارد.

بولداگ انگلیسی یکی از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

۴- شیتزو (Shih Tzu)

برای زندگی در یک آپارتمان کوچک چه چیزی بهتر از یک سگ کوچک است؟ شیتزوهای مو بلند اگرچه ممکن است نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری داشته باشند، اما خلق و خوی ملایم و طبیعت با محبت آن‌‌ها، موجب می‌شود که ارزش وقت و توجه بیشتر را داشته باشند. سگ شیتزو با غریبه‌ها کنار نمی‌آید اما در عین حال از نوازش کسانی که دوستشان دارد لذت می‌برد.

ژاپنی‌ها تاریخ‌ساز شدند، فاجعه برای آلمان

 

شیتزو یکی از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

 

 

۵- شیهواهوا (Chihuahua)

دنبال سگی کوچک، شیرین و کمی گستاخ هستید؟ شیهواهوا مناسب‌ترین گزینه برای شماست. شیهواهوا به خاطر اندازه‌ی کوچکش گزینه‌ی بسیار خوبی برای زندگی آپارتمانی است. همچنین این نوع سگ نیاز به فعالیت زیادی ندارد. وزن شیهواهوا تقریبا ۱ کیلوگرم است و این مورد او را برای کسانی که زیاد سفر می‌روند مناسب می‌کند.

شیهواهوا به خوبی قابلیت تطبیق با خانواده‌ی جدید و کودکان و حیوانات خانگی دیگر را دارد؛ اما باید مراقب نیز باشید، چرا که شیهواهوا نیاز به در مرکز توجه بودن دارد و رابطه خیلی صمیمی با انسان‌ها برقرار می‌کند. بنابراین ممکن است خطری برای دیگر حیوان‌های خانگی محسوب ‌شود.

 

شیهواهوا یک نمونه از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

۶- گری هوند (Greyhound)

این نژاد کلاسیک اروپایی مورد علاقه‌ی دوستداران سگ در سراسر جهان است؛ اما اجازه ندهید که پاهای بلند و باریک آن‌ها شما را گول بزند. بر خلاف بدن و پاهایشان، این سگ‌ها نیازی به فعالیت زیاد ندارند. گذراندن مدت زمان کمی در پارک، انرژی آن‌ها را کاملا تخلیه می‌کند. گری‌هوند باهوش است و به سادگی تعلیم می‌بیند. ماهیت مستقل آن‌ها، باعث می‌شود بهترین عملکرد را برای افراد مجرد داشته باشند.

گری‌هوند، بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

۷- بولداگ فرانسوی (French Bulldog)

بولداگ‌های‌ فرانسوی سگ‌هایی زیبا، صمیمی و از جمله سگ‌های آپارتمانی عالی هستند. آن‌ها زیاد پارس نمی‌کنند و مانند عموزاده‌های بولداگ خود نسبت به بسیاری از دوستان چهارپای دیگر، به فعالیت کمتری احتیاج دارند. همچنین به ندرت پارس کردن آن‌ها موهبت بزرگی برای همسایگان است! به دلیل داشتن ذات بازیگوش، تمایل دارند که با افراد غریبه و همچنین کودکان خوب کنار بیایند.

بولداگ‌های فرانسوی از دمای زیاد استقبال نمی‌کنند. اگر در فضایی کوچک زندگی می‌کنید، حتماً تهویه مطبوع داشته باشید تا آن‌ها را در طول تابستان خنک و راحت نگه دارید.

بولداگ فرانسوی یکی از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

۸- کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل (Cavalier King Charles Spaniel)

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل یا به طور خلاصه‌تر کاوالیر، یک نژاد حساس است که به خاطر خلق و خوی خوبش به شهرت رسیده است. کاوالیر به خاطر اخلاق ملایم و مهربانی با انسان‌ها و دیگر حیوانات خانگی گزینه‌ی مناسبی برای زندگی در آپارتمان است. به علاوه چه کسی می‌تواند در مقابل این چهره معصوم مقاومت کند؟! اگر هفته‌ای یک‌بار موهای کاوالیر را برس بکشید دیگر نباید نگران ریزش موهای او باشید. همچنین فعالیت بدنی روزانه برای او مهم است، بنابراین آماده باشید تا هر روز او را به پارک ببرید تا بتواند با دوستانش بازی کند.

 

کاوالیر یک نمونه از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

 

 

۹- داچشند (Dachshund)

آیا می‌دانستید داچشند نژادی است که اولین بار در آلمان پرورش داده شد تا گورکن‌ها، خرگوش‌ها و روباه‌ها را شکار کند؟ بیش از ۳۰۰ سال بعد، این نژاد قد کوتاه و پرانرژی برای خانواده‌های سراسر جهان به ویژه خانواده‌هایی که در خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کردند به یک انتخاب محبوب تبدیل شد. داچشندها سگ‌های بسیار باهوشی به حساب می‌آیند، به این معنی که به راحتی حوصله‌شان سر می‌رود. اگر قصد دارید برای مدتی طولانی آن‌ها را در خانه تنها بگذارید، اطمینان حاصل کنید که سرگرمی‌های زیادی برای سرگرم کردن آن‌ها وجود دارد.

 

داچشند یکی از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

۱۰- نژاد باسنجی (Basenji)

هنوز مطمئن نیستید که به عنوان حیوان خانگی سگ می‌خواهید یا گربه؟ یک باسنجی به خانه بیاورید تا از مزایای هر دو استفاده کنید! باسنجی بومی آفریقا و از جمله سگ‌های تند و تیز و با تمایلات گربه مانند است. این سگ‌ها وفادار هستند و از گونه‌ی خود بسیار محافظت می‌کنند. همچنین به ندرت صدای پارسشان را می‌شنوید. باسنجی بسیار مستعد فرار است بنابراین اطمینان حاصل کنید که در محل زندگی خود راحت باشد. همچنین مطمئن شوید که هر روز برای جلوگیری از کسل شدن فعالیت زیادی می‌کند و یا اکتشافات زیادی برای او وجود دارد.

بازسازی چهره زنی که ۸۰۰ سال قبل زندگی می‌کرد

 

باسنجی یکی از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

۱۱- بوستون تریر (Boston Terrier)

بوستون تریر یک نژاد سازگار است که تقریباً بیش از یک قرن در آمریکای شمالی رواج داشته است. این نژاد که در ابتدا که برای جنگیدن پرورش داده شده، اکنون سگ‌های آرام و دوست داشتنی هستند که به فضای زیادی نیاز ندارند تا در خانه احساس راحتی کنند و تمایل به پارس کردن ندارند که این ویژگی آن‌ها را برای آپارتمان‌ها ایده آل می‌کند. علاوه بر این، این سگ‌ها به فعالیت زیادی احتیاج ندارند؛ یک پیاده روی سریع در خیابان‌های شهر برای آن‌ها کافی خواهد بود.

بوستون تریر یک نمونه از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

۱۲- مالتیز (Maltese)

سگ نژاد مالتیز پرانرژی و وفادار است و از آنجایی که ریزش مو ندارد گزینه‌ی خوبی برای زندگی در آپارتمان می‌باشد. به دلیل این که مالتیزها توجه زیادی را دوست دارند، همراهان همیشگی شما محسوب می‌شوند.

 

مالتیز یکی از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

۱۳- مینیاتور پینچر (Miniature Pinscher)

مینیاتور پینچر یکی از ایده‌آل‌ترین نژاد سگ برای زندگی در آپارتمان و مخصوصا آپارتمان‌های کوچک است. در نگاه اول ممکن است به نظر برسد این نژاد نسخه‌ای کوچک‌تر از دوبرمن است، درحالی که این نژاد قدمتی طولانی‌تر دارد و اجداد او گری‌هوند و داچشند بوده‌اند. مینیاتور پینچر بسیار باهوش و آموزش‌پذیر است، به خصوص اگر مدت زمان زیادی را در خانه بماند.

 

مینیاتور پینچر یک نمونه از بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

 

 

 

انتخاب بهترین نژاد سگ برای آپارتمان

اگر مصمم هستید که سگی را انتخاب کنید که در آپارتمان در کنار شما زندگی کند، باید بسیار در مورد نژاد او تحقیق کنید. انتخاب سگ کاملا به سلایق شخصی شما و سبک زندگیتان بستگی دارد. اگر فردی هستید که مشغله بسیار دارد و وقت زیادی برای اختصاص دادن به سگ خانگی خود را ندارید پس بهتر است سمت انتخاب مالتیز، کاوالیر، شیهواهوا و شیتزو نروید.

اگر دوست ندارید آپارتمان‌تان با بازیگوشی‌های سگتان به هم بریزد داچشند را انتخاب نکنید. اگر همسایگانتان برای شما مهم هستند سگی ماند بوستون تریر و باسنجی را انتخاب کنید که کم‌ترین پارس و سر و صدا را دارند. سعی کنید با توجه به عادات زندگیتان سگی را انتخاب کنید که بیشترین شباهت را با سبک زندگی شما دارد. همه چیز بستگی به شما دارد، پس هوشمندانه انتخاب کنید!

 

کلام آخر

سگ‌ها، همراهان باوفا و همیشگی انسان‌ها قابلیت زندگی در هر شرایطی در کنار آن‌ها را دارند. بنابراین اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید نگران نباشید. نژادهای مختلفی وجود دارند که با توجه به سبک زندگیتان می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید و از همراهی آن‌ها در آپارتمانتان لذت ببرید. البته بخش زیادی از رفتارهای سگ نیز به تربیت او بستگی دارد.

 

منبع : ستاره

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست