بچه هایی که با لگو زیاد بازی می کنن ..

فواید بازی با لگو برای کودکان این روزها دغدغه بسیاری از والدین تفریح و سرگرمی کودکان است زیرا به عنوان والدین دوست دارند کودک را در مسیری قرار دهند که بتواند پیشرفت کند. بازی با لگو بصورت انفرادی یا گروهی می تواند به کودکان بطور شگفت انگیزی کمک کند، به همین دلیل در این بخش

کد خبر : 65591
تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 مهر 1399 - 20:02
بچه هایی که با لگو زیاد بازی می کنن ..

فواید بازی با لگو برای کودکان

این روزها دغدغه بسیاری از والدین تفریح و سرگرمی کودکان است زیرا به عنوان والدین دوست دارند کودک را در مسیری قرار دهند که بتواند پیشرفت کند. بازی با لگو بصورت انفرادی یا گروهی می تواند به کودکان بطور شگفت انگیزی کمک کند، به همین دلیل در این بخش از نمناک به مزایای بازی با لگو می پردازیم تا شما را با اثرات مثبت این وسیله ی بازی بیشتر از قبل آشنا سازیم.

فواید لگو

کار گروهی و مهارت های اجتماعی:

یکی از جنبه های اصلی بازی با لگو این است که کودکان به طور مشترک در یک گروه کوچک بازی می کنند تا چیزی را با هم بسازند. همه بچه ها یک نقش دارند؛ یک هفته ممکن است سازنده باشند، دفعه بعد معمار، فروشنده یا مدیر! کودکان برای هر نقش آموزش می بینند، با دقت گوش می دهند و به یکدیگر احترام می گذارند. کار گروهی مشترک باعث تمرکز، اشتراک گذاری، تقویت رفتار مثبت و ارتباط اجتماعی می شود.

فواید لگو

مهارت های ارتباطی و زبانی:

به منظور ساخت یک مدل لگو، کودکان یاد می گیرند که چطور با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، افکار، نیازها و خواسته های خود را بیان کنند و به پاسخ های هم تیمی های خود گوش دهند. علاوه براین از طریق نقش های مختلف در گروه و مکالمات، مهارت های زبانی توسعه می یابد.

کودکانی که به صورت انفرادی بازی می کنند، می توانند داستان بسازند، این کار به ایجاد زیربنای درک زبان و توسعه آن کمک می کند.

حل مساله، ریاضیات و آگاهی فضایی:

پیروی از دستورالعمل، ترتیب رمز گشایی، درک کمیت، تقارن، الگو و محل قرار گیری آجرها، به کودکان کمک می کند تا مهارت های ریاضی و آگاهی فضایی خود را توسعه دهند و آن ها را در حل مشکل و ایجاد ایده های جدید تشویق می کند.

حمله کیهان به صادق زیباکلام: لالمانی گرفته است

فواید بازی با لگو

خلاقیت و آزمایش:

خلاقیت در ساخت لگو، شکلی از هنر است که کودکان می توانند خالق و داستان ساز شوند!

در بازی لگو به کودکان فرصت استفاده از سبک آزاد با لگو به طور جداگانه و دو نفره داده می شود. در واقع به کودکان اجازه داده می شود تا خلاقیت و تخیل آنهاجریان یابد!

هنگام بازی با لگو ، کودکان می توانند به همان اندازه که می خواهند ماجراجو باشند، لگو به آن ها اجازه می دهد آزمایش کنند و ایده های جدید بسازند.

رشد جسمی:

بازی با لگو مزایای شگفت انگیزی برای رشد مهارت های حرکتی مانند ایجاد مهارت و قدرت در انگشتان دارد. فشارهای مختلفی که برای جمع آوری قطعات لگو استفاده می شود یک تمرین شگفت انگیز برای انگشتان کوچک است که کودکان را قادر به نگه داشتن مداد و کنترل فشار وارد شده هنگام نوشتن می کند.

در جامعه ای که بسیاری از کودکان غالباً در کشیدن صفحه نمایش مهارت دارند، داشتن فرصت برای توسعه مهارت های حرکتی ظریف بسیار مهم است.

بازی با لگوها

پشتکار و مدیریت خستگی:

بازی با لگو ممکن است ناراحت کننده باشد زیرا ممکن است آجرها به دلیل یک حرکت کوچک خراب شوند. در ابتدا این امر ناامیدکننده است، اما بازی مکرر با لگو می تواند به کودکان کمک کند تا پشتکار داشته باشند و یاد بگیرند که بر ناامیدی غلبه کنند، زیرا می دانند که شاهکارهای آنها دوباره می تواند ساخته شود. بازی با لگو به کودکان این امکان را می دهد تا بدون ترس از شکست، ایده های جدید را امتحان کنند، زیرا کودکان می دانند که خطاها قابل حل هستند و قطعات ریخته شده می تواند دوباره ساخته شوند.

اولین محموله واکسن تک دوز برای ۳ تا ۱۷ ساله‌ها وارد کشور شد

اعتماد به نفس:

ساخت لگو چه از طریق دستورالعمل ها و چه از طریق ایده هایی که در ذهن کودکان دارند به آنها اجازه می دهد تا به احساس موفقیت، غرور و اعتماد به نفس برسند.

فواید لگو

کاهش اضطراب و استرس:

بازی با لگو در واقع می تواند یک اثر آرام بخش داشته باشد، به همین دلیل برای کودکانی که اضطراب و نگرانی دارند مفید می باشد. بازی و ساخت لگو می تواند نظم را در یک روز آشفته یا پر تنش به ارمغان بیاورد و مزایای درمانی زیادی داشته باشد.

صبر:

ساخت لگو زمان می برد و می تواند صبر و شکیبایی کودکان را آزمایش کند، خصوصاً وقتی یافتن آن قطعه مهم لگو طول بکشد! در جهانی که کودکان معمولاً خواستار رضایت فوری هستند، روند ساخت و ساز می تواند به کودکان کمک کند تا درک کنند که گرفتن نتیجه خوب ممکن است زمان بر باشد.

فواید لگو برای کودک

تمرکز:

پیروی از دستورالعمل ها، برنامه ریزی برای استفاده از قطعه بعدی، انتظار برای نوبت آنها و گوش دادن به دیگران (هنگام ساختن در یک گروه)، همه به تمرکز نیاز دارد و می تواند به کودکانی که به اندکی تمرکز نیاز دارند بسیار کمک کند.

منبع  : نمناک

بازدیدها: 11

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست