توجه به نقش ایرانیان مقیم آمریکا در انتخابات آینده

توجه به نقش ایرانیان مقیم آمریکا در انتخابات اینده خلاصه: خبرهای سه روز پایانی هفته گذشته در زمینه تحرکات نظامی در خلیج فارس چه واقعی از سوی هر طرف و مخصوصا” نیروهای نظامی ایران باشد و یا طرفهای دیگر و یا خبر سازی و جو سازی باشد، در هر دو مورد یک پوست خربزه زیر

کد خبر : 40508
تاریخ انتشار : دوشنبه 1 اردیبهشت 1399 - 23:16
توجه به نقش ایرانیان مقیم آمریکا در انتخابات آینده

توجه به نقش ایرانیان مقیم آمریکا در انتخابات اینده

خلاصه: خبرهای سه روز پایانی هفته گذشته در زمینه تحرکات نظامی در خلیج فارس چه واقعی از سوی هر طرف و مخصوصا” نیروهای نظامی ایران باشد و یا طرفهای دیگر و یا خبر سازی و جو سازی باشد، در هر دو مورد یک پوست خربزه زیر پای سیاستهای منطقه و بین المللی ایران است.
با توجه به اینکه اولین خبر را ستاد عملیات نیروی دریائی انگلیس که وظیفه حفاظت از کشتی های تجاری و غیر تجاری این کشور و هم پیمانانش در خلیج عمان و تنگه هرمز را بر عهده دارد، داده؛ دو احتمال است: یا کشتی انگلیسی است و یا انگلیس به نوعی در آن ذینفع است. ولی ممکنه مقامات کشور مالک کشتی و تخلف کشتی را می دانند و برای جو سازی علیه ایران چنین مطلبی را خبری کرده اند تا با نشان دادن افزایش تنش در خلیج فارس مقامات ایرانی را منفعل کنند. البته انگلیسیها در اینگونه جو سازی ها تبحر دارند.
علیرغم عدم موضعگیری مقامات ایرانی در هیچ مورد نه کشتی تجاری توقیف شده و یا نزدیک شدن به ناوهای آمریکائی ولی ممکنه کشتی تجاری و یا ناوهای آمریکائی خطائی داشته ولی نمیتوان اظهار نظر و تحلیل همه جانبه ای کرد ولی توجه به دو نکته در مورد افزایش تنش در خلیج فارس ضروری است: ۱- به بالا رفتن قیمت نفت کمک می کند که ترامپ بدش نمی اید و چه بسا دلیلی برای درز و بها دادن به اینگونه اخبار باشد و ۲- افزایش تنش از منظر بین المللی و منطقه ای و نیز امنیت منطقه و تبعات آن به نفع ما نیست و بر عکس به نفع ترامپ است که برایش مفری است در این شرایط اشتباهات کرونائی و فشاری که بر رویش هست.
لذا با توجه به وضعیت جو بایدن و از سوی دیگر مشکلات روز افزون ترامپ تا انتخابات آمریکا اگر کمکی به دموکراتها نمی کنیم حداقل پاس گل به جمهوریخواهان و ترامپ هم ندهیم! شاید از این شر نجات پیدا کنیم! زیرا حتی اگر جهت گیری سیاست خارجی ایران در زمینه انتخابات آینده آمریکا تلاش برای باخت ترامپ در دور دوم باشد که سیاست درستی هم هست ، اما برای فشار بر ترامپ و فراهم کردن زمینه پبروزی جو بایدن که با کنار رفتن برنی سندرز به نفع او و حمایت اوباما از وی موقعیت خوبی برای رقابت با ترامپ پیدا کرده است راهش بسیج قایقها نیست! تنش در آبراه، کشورهای منطقه را پشت سر ترامپ می اورد و اوضاع داخلی او را که در اثر سیاستهای ۴ ساله اش و مخصوصا” در پیش گرفتن سیاست غلط در زمینه رویاروئی با ویروس کرونا روز به روز خرابتر شده و ممکنه همین مورد اخر نیز یک استیضاح دیگر را برای وی رقم بزند، خوب می کند! و این نقض غرض آن جهت گیری سیاست خارجی ایران در مورد انتخابات آمریکا بوده و لذا راه نیل به نتیجه برای اجرای آن جهت گیری بسیج ایرانیان مقیم آمریکاست تا حتی مخالفین دموکراتها هم به جو بایدن رای بدهند!
لذا به نظر می رسد چنانچه اصل و کم و کیف اینگونه اخبار بطور کامل و یا درصدی هم درست باشند، مساله جدی نباید باشد و سیاست ایران در شرایط کنونی کرونائی جهان افزایش تنش در منطقه نباید باشد! در صورت داشتن علاقه و وقت برای مطالعه اصل مصاحبه همراه سوابق امر به کانال خودم در لینک پائین مراجعه فرمائید. ممنونم و خدانگهدارتان
http://t.me/nosratolahtajik

بحث توئیتری لاریجانی و کدخدایی بالا گرفت

بازدیدها: 10

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست