تکنیک سوزاندن ۵۰۰ کالری فقط در نیم ساعت

در این گزارش شما با 10 راهکار کاربردی برای سوزاندن کالری در مدت زمان کوتاه آشنا می شوید.
کد خبر : 57983
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 شهریور 1399 - 22:05
تکنیک سوزاندن ۵۰۰ کالری فقط در نیم ساعت

چگونه در عرض نیم ساعت ۵۰۰ کالری بسوزانیم ؟

کاهش وزن یک معادله ساده سوزاندن کالری است، این که بیشتر از کالری که مصرف می کنید را بسوزانید . .به طور مثال برای از دست دادن ۴۵۰ گرم چربی باید ۳۵۰۰ کالری بسوزانید که باید آن را در طی ۷ روز توزیع کنید و روزانه ۵۰۰ کالری بسوزانید اما مشکل دقیقا از همین جا شروع می شود .

سوزاندن کالری

اگر یک برنامه شلوغ روزانه داشته باشید و فقط بتوانید ۳۰ دقیقه را برای ورزش اختصاص دهید چه می شود ؟! در این قسمت از بخش ورزش و تناسب اندام  ۱۰ تمرین برای سوزاندن ۵۰۰ کالری در عرض ۳۰ دقیقه وجود دارد که به شما در کاهش وزن، احساس انرژی و شاداب بودن کمک خواهد کرد .

۱۰ تا از بهترین تمرین ها برای سوزاندن ۵۰۰ کالری در مدت زمان کوتاه

۱٫ دویدن :

دویدن در صدر این لیست قرار دارد زیرا این تمرین ساده است و بدون هیچ گونه تجهیزات انجام می شود و بسته به وزن بدنتان ، مسافت طی شده و سرعت و زمان می توانید بیشتر از ۵۰۰ کالری را بسوزانید .

مثلاً اگر ۵۴ کیلوگرم وزن دارید و با سرعت ۱۹ ساعت در ساعت می دوید ،می توانید در ۳۰ دقیقه حدود ۵۴۵ کالری را بسوزانید اما با این حال شما احتمالا نمی توانید در روزهای اول با این سرعت بدوید ما پیشنهاد می کنیم که در مراحل اولیه سرعت خود را از ۱۲ کیلومتر در ساعت شروع کنید و بعد به مدت ۱۰ ثانیه مجددا بشترین سرعت خود را داشته باشید و همین روال را تا ۳۰ دقیقه ادامه دهید .

توجه داشته باشید که در بین مدت ۳۰ دقیقه دو زمان استراحت ۳۰ ثانیه ای داشه باشید و با سرعت خیلی کم فقط قدم بزنید .

سوزاندن کالری

ساده ترین و سریع ترین تمرینات برای سوزاندن کالری و لاغری

۲٫ تمرینات بدنسازی:

تمرینات ورزشی همراه با وزنه می تواند کالری سوزی بالایی داشته باشد البته تعجب نکنید که برای بعضی از این تمرین ها نیاز به هیچ تجهیزاتی ندارید . می توانید از حرکاتی پایه در بدنسازی استفاده کنید که هیچ وزنه ای هم در آن دخیل نباشد. مثل اسکات، پلانک، پوش آپ، برپی، کراس اوور و غیره . اگر این تمرینات را به مدت ۳۰ دقیقه در منزل انجام دهید، تا ۵۰۰ کالری خواهید سوزاند .

۳٫ زومبا:

زومبا یکی از ورزش های گروهی پر هیجان می باشد .افراد با ۳۰ دقیقه انجام زومبا می توانند حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ کالری بسوزانند و البته که افراد حرفه ای در زومبا نیازی به ۳۰ دقیقه ندارند و می توانند این مقدار کالری را تنها در ۱۰ دقیقه بسوزانند . میزان کالری سوزی آن ها بستگی به شدت تمرین ها دارد و این ورزش می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس نیز بشود .

3-0 ژاپن؛ ایران قهرمان ترسناک والیبال آسیا

۴٫ دویدن و بالا رفتن از پله ها :

بالا رفتن از پله ها یک تمرین برای چربی سوزی و تقویت عضلات پا است، پس اگر می خواهید در عرض ۳۰ دقیقه ۵۰۰ کالری بسوزانید، این تمرین را نادیده نگیرید .بالا رفتن از پله ها همچنین اکسیژن رسانی را درون شش ها، قلب ، ماهیچه ها و استخوان ها افزایش می دهد ، شما عرق می کنید و چربی ها دفع می شوند و همچنین تعادل و هماهنگی بدن را نیز بهبود می بخشد .

۵٫ شنا کردن :

شنا یک تمرین عالی برای سوزاندن چربی و ساختن بدن ، بدون عرق کردن است .اگر مثلا ۵۸ کیلوگرم وزن داشته باشید و با سرعت متوسط شنا انجام دهید در مدت ۳۰ دقیقه حدود ۴۴۵ کالری می سوزانید . با انجام حرکات مختلف شنا و حرکت دست و پا در کمترین زمان ممکن به ایده آل ترین فرم بدنی خود برسید .

سوزاندن کالری با شنا

سوزاندن ۵۰۰ کالری در ۳۰ دقیقه با این ورزش ها

۶٫ تمرینات شدتی:

یکی از تمرین های مهم با شدت بالا تمرینات غیر هوازی می باشند ، یعنی تمرین هایی که از اکسیژن استفاده نمی کنند اما چربی سوز هستند. ورزش و تناسب اندام عنوان کرده است که اگر این تمرینات را با شدت بالا و به طور حرفه ای انجام دهید ، می توانید در حدود ۳۰ دقیقه ۵۰۰ کالری بسوزانید .

این تمرینات را می توان با اسکات ها مثال زد و فقط کافیست ۱۲ حرکت اسکات را با شدت بالا انجام دهید و ۳۰ ثانیه استراحت کنید و دو ست دیگر آن را تکرار کنید ، خواهید دید که کالری سوزی شما تا چه حد بالا می رود .

۷٫ دویدن روی شن:

این تمرین باعث افزایش استقامت در افراد می شود . همین استقامت بالا کالری سوزی را سریع تر می کند و این تمرین به شما کمک می کند که چربی های اضافه در ساق پا و پایین تنه تان سوزانده شود . پس دوی ساحلی یک تمرین موثر برای عضله سازی و همچنین سوزاندن ۵۰۰ کالری در ۳۰ دقیقه می باشد .

۸٫ دوچرخه سواری:

دوچرخه را می توانید بیرون یا داخل منزل انجام دهید . دوچرخه سواری در ۳۰ دقیقه می تواند حدود ۵۰۰ کالری بسوزاند . دوچرخه سواری سریع نیز کالری سوزی بسیار بالایی دارد و اگر هنوز استقامت شما به حد بالایی نرسیده، می توانید ست های خود را با استراحت های ۶۰ ثانیه انجام دهید .قطعاً به ۵۰۰ کالری سوزی در ۳۰ دقیقه خواهید رسید.

پایان تلخ شیرین‌ترین قهرمانی آقای مربی

سوزاندن کالری با دوچرخه سواری

۹٫ طناب زدن:

طناب زدن می تواند جزء تمرین های گرم کردن محسوب شود . طناب زدن با شدت بالا به مدت ۳۰ دقیقه می تواند ۵۰۰ کالری بسوزاند .هنگام طناب زدن کفش های مناسب بپوشید تا زانوهای شما آسیب نبیند .در طول ۳۰ دقیقه حتماً باید چند استراحت داشته باشید .

۱۰٫ ورزش های بیرون از منزل:

اسکی، اسکیت روی یخ، فوتبال، بسکتبال، بدمینتون و تنیس جز ورزش هایی می باشد که در طول ۳۰ دقیقه می تواند ۵۰۰ کالری بسوزاند . در طول این ورزش سروتونین و آدرنالین فرد بالا می رود که به افزایش حافظه، کاهش استرس و بالا بردن کیفیت خواب کمک می کند و این ورزش می تواند آرزوی سوزاندن ۵۰۰ کالری در ۳۰ دقیقه را برای شما بر آورده کند .

آیا سوزاندن ۵۰۰ کالری در روز برای کاهش وزن کافی است ؟ بله! سوزاندن ۵۰۰ کالری در روز می تواند کاهش وزن دلخواه را برای شما به ارمغان بیاورد یعنی با این کار می توانید در هفته ۳۵۰۰ کالری بسوزانید .

یعنی این که ۴۵۰ گرم از چربی شما کاسته خواهد شد. اگر همراه با این ورزش ها رژیم غذایی مناسب را نیز رعایت کنید ، در مدت زمان کوتاهی به کاهش وزن دلخواه تان خواهید رسید .

لیستی از سایر فعالیت هایی که باعث کالری سوزی می شود:

تمیز کردن خانه :

می توانید با گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود فعالیت کردن خود را در تمیز کردن خانه بالا ببرید و کالری سوزی داشته باشید .

سوزاندن کالری سریع

باغبانی کردن :

پیش از این هم در بحث سوزاندن کالری در ورزش و تناسب اندام توضیح دادیم که می توانید در وقت اضافه خود باغبانی کنید که باغبانی کردن کالری سوزی را افزایش می دهد .

بازی با راکت همراه با دوستتان :

این بازی به مدت ۴۵ دقیقه در روز می تواند کالری سوزی خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

یاد گرفتن و نواختن یک آلت موسیقی :

این کار هم ذهن و هم جسم شما را درگیر می کند و باعث کالری سوزی می شود .

خندیدن :

بله! خندیدن هم می تواند کالری بسوزاند.

نباید به تمرین کردن به چشم یک مجازات نگاه کنید . می توانید تمرین و ورزش ها را انجام دهید و سرشار از شادی و خوشحالی باشید و همچنین بهتر است که ورزش های قدرتی و سرعتی را با یکدیگر ترکیب کنید و از انجام آن خسته نشوید . رژیم غذایی سالم نیز در کنار ورزش مفید می تواند باعث کاهش استرس و تغییراتی در کوتاه مدت شود .

منبع:نمناک

بازدیدها: 905

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست