جامعه ایران در آستانه ورود به فاز مهاجرت توده‌وار

به گزارش میهن نوین به نقل از اقتصادآنلاین: مدیر رصد خانه مهاجرت ایران با تاکید بر توقفی که کرونا در مسیر مهاجرت‌های بین‌المللی ایجاد کرده است، نسبت به شکل‌گیری موج عظیمی از مهاجرت در جهان پس از کرونا هشدار داد. وی همچنین به مشکلات ایران در حوزه مهاجرت پرداخت. بهرام صلواتی، مدیر رصد خانه مهاجرت

کد خبر : 85481
تاریخ انتشار : دوشنبه 8 دی 1399 - 15:27
جامعه ایران در آستانه ورود به فاز مهاجرت توده‌وار

به گزارش میهن نوین به نقل از اقتصادآنلاین: مدیر رصد خانه مهاجرت ایران با تاکید بر توقفی که کرونا در مسیر مهاجرت‌های بین‌المللی ایجاد کرده است، نسبت به شکل‌گیری موج عظیمی از مهاجرت در جهان پس از کرونا هشدار داد. وی همچنین به مشکلات ایران در حوزه مهاجرت پرداخت.

بهرام صلواتی، مدیر رصد خانه مهاجرت ایران، در سرمقاله ویژه نامه روز جهانی مهاجران، ضمن اشاره بر شتاب مهاجرت در جهان خصوصا در دوران پسا کرونا، با تبیین دلایلی، ورود جامعه ایران به فاز مهاجرت توده‌وار را هشدار می‌دهد.

جامعه ایران در آستانه ورود به فاز مهاجرت توده‌وار

صلواتی در این نوشته با تاکید بر شتاب روز افزون مهاجرت در جهان و نیز فقدان همکاری بین‌المللی بر موضوع مهاجرت، اشاره می‌کند که کرونا، وقفه‌ای جدی در مهاجرت‌های بین‌المللی به وجود آورده است؛ اما در دوران پساکرونا جهان با موج عظیم مهاجرت‌های بین‌المللی مواجه خواهد شد؛ چرا که پیشران‌های مهاجرت چون فقر، تبعیض و… در دوران کرونا به شدت تقویت شده و در دوران پس از کرونا فنر فشرده مهاجرت‌های بین‌المللی آزاد خواهد شد.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، به فشرده‌شدن میل مهاجرت در ایران تاکید می‌کند و نسبت یه خطر شیوع مهاجرت توده‌ای در ایران دوباره هشدار داد.

از دیگر نکاتی که صلواتی بدان اشاره دارد، آمار اشتباهی است که در حوزه مهاجرت از سوی مقامات رسمی و غیر رسمی منتشر می‌شود. این آمار غیر کارشناسی نه تنها در موضوع مهاجرت کمکی به حل موضوع نمی‌کند بلکه پیام‌های غلط نیز به جامعه ارسال می‌کند.

این آمار غلط در خصوص بازگشت مهاجران نیز وجود دارد؛ آمار غلط در بسیاری از افراد این تصویرسازی را ایجاد کرده است که ایران بالاترین آمار مهاجرت در دنیا را داراست و تمام مهاجرت‌ها به قصد عدم بازگشت است؛ این اعتماد به نفس و امید اجتماعی را کاهش خواهد داد و مانع از پذیرش اجتماعی و باور بازگشت مهاجران به داخل کشور می‌شود.

منبع: برترین ها

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست