جریمه جا ماندن از پرواز

هر بلیط هواپیما از هر اپراتوری که می‌خرید دارای یک سری قوانین میان مسافر و مالک است که در این نوع قرارداد به عنوان شرکت نیز یاد می‌شود.
کد خبر : 45697
تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 11:02
جریمه جا ماندن از پرواز

قرارداد مقررات بلیط میان ایرلاین و مسافر بسته می‌شود و هر مشکلی پیش بیاید بسته به اینکه از طرف کدام بوده دارای جریمه است.

جریمه جا ماندن از پرواز

 

۱- خرید بلیط هواپیما از علی بابا یعنی هر بلیط فقط مسافرت و برای مسافری که نام آن را ثبت نام کرده، معتبر است. بنابراین، در صورت عدم استفاده مسافر و برای به تعویق انداختن یا ممانعت از مسافرت با کنسلی آن، تمام حقوق خود را در مورد آن از دست می‌دهد.

 

۲- علی رغم تعیین هواپیم در بلیط، شرکت حق دارد که سفر را به طور مشخص در هر یک از هواپیماها با مشخصات و شرایط مشابه انجام دهد. بلیط به نام مسافر صادر می‌شود و بدون مجوز کتبی قبلی شرکت قابل انتقال به شخص دیگری نیست.

 

۳- مسافر باید پس از خرید بلیط هواپیما از سایت علی بابا بلیط خود را در سفر خود برای مسافرت که برای آن صادر شده است با خود حمل کند و باید هر زمان که لازم باشد این کار را انجام دهد.

۴- مسافر باید ۴۸ ساعت قبل از شروع سفر، هویت خود را تأیید کند. به همین ترتیب، در روز آغازین، او باید در مکان و زمان اعلام شده توسط شرکت مشخصاتش را بررسی کند.

 

۵- مسافری که می‌خواهد تاریخ سفر را که در بلیط ذکر شده است به تعویق بیندازد، باید حداقل ۳۰چند روز قبل از عزیمت، چنین درخواست را به صورت کتبی به شرکت ارائه دهد. برای درخواست چنین تعویق، علاوه بر اعلامیه فوق، مسافر باید به شرکت جریمه پرداخت کند. درخواست تعویق سفر توسط شرکت پذیرفته می‌شود، مشروط بر اینکه در دسترس بودن سفر جدید درخواست شده وجود داشته باشد. با این وجود، شرکت بنا به اختیار خود، می‌تواند تعویق‌های درخواست شده را پس از اعلام بپذیرد. مشروط بر اینکه مسافر جریمه را پرداخت کند.

حرکت نمادین تیم ملوان به یاد مهران سماک

جریمه کنسلی بلیط هواپیما خارجی چقدر است؟

۶- در صورت عدم رعایت مسافر از تهیه سفر ، باید بلافاصله کتباً چنین شرایطی را به شرکت اطلاع دهد. بسته به تاریخ اعلام شده مسافر  وی جریمه‌ای را به نفع شرکت متحمل می‌شود.

مبلغ جریمه‌ها به شرح زیر است البته ممکن است رقم تغییر کند پس از ایرلاین استعلام کنید.

 

جریمه جا ماندن از پرواز

 

۷- اگر مسافر ظرف ۳۰ روز قبل از تاریخ اولیه از انصراف خود خبر دهد، هیچ جریمه‌ای را متحمل نخواهد شد؛ در صورت اعلام لغو کمتر از یک هفته جریمه می‌شود.

 

۸- تاریخ عزیمت و زمان ذکر شده در بلیط تخمین زده می‌شود. پس از خرید بلیط هواپیما از علی بابا، ممکن است به دلیل شرایط آب و هوایی، سلامتی یا امنیت یک یا چند مسافر یا به دلیل هرگونه اتفاق دیگری که موجب عملی شدن آن شود، سفر به تأخیر بیفتد و بدون هیچ گونه مسئولیتی در مورد شرکت انجام شود. در این زمینه شرکت با مسافر همراهی می‌کند و مشکلی به وجود نمی‌آید.

در صورت تاخیر در عزیمت از طرف شرکت، مسافر حق دارد در زمان تاخیر، اقامت و وعده‌های غذایی را در هواپیما دریافت کند.

 

جریمه جا ماندن از پرواز


۹-
 قیمت بلیط شامل هزینه یا مالیات‌های سفارشی و یا هیچ گونه مالیات دیگری که مربوط به قرارداد مسافرت و حمل و نقل مسافر، چمدان و محموله باشد و یا پرداخت هزینه‌های ورودی یا حق است محاسبه می‌شود. هزینه‌ها و مالیات گفته شده به طور جداگانه از قیمت بلیط برای مسافر شارژ می‌شود یا حسب مورد به طور مستقیم توسط مسافر پرداخت می‌شود.

 

۱۰- مسافران موظف هستند کلیه مقررات و قوانین مقرر شده در مورد شرکت راجع به حمل و نقل مسافر و وسایل آنها و همچنین قوانین ایرلاین را رعایت کنند.

رستم قاسمی درگذشت

۱۱- شرکت حق دارد از مسافرت مسافرانی که از هرگونه بیماری روانی یا هر نوع بیماری دیگر برخوردار هستند، خودداری کند که به عقیده شرکت، باعث می‌شود آنها نتوانند از این سفر استفاده کنند یا ممکن است سلامتی یا ایمنی و یا رفاه مسافران دیگر را به خطر بیندازند. هر مسافر یافت شده یا مشکوک به ابتلا به برخی از بیماری‌ها یا بیماری‌های روحی و روانی دیگر است و به نظر شرکت خصوصیات فوق را نشان می‌دهد، ممکن است قبل از رسیدن به هر درگاه واسطه یا مکان های دیگر یا مکان های فرود یا مکان های میانی از پیاده شود.

 

۱۲- هر مسافر بزرگسالی به همراه خردسالان مسئولیت کامل در مورد خردسالان مذکور و در قبال رعایت امنتی آنها را به عهده خواهد گرفت.

 

۱۳- ایرلاین آزاد است از هرگونه دستورالعمل یا دستورالعمل صادره از مراجع ذیصلاح پیروی کند یا به نظر می‌رسد صلاحیت صدور آنها را در رابطه با محموله، خروج، مسیرها، ایستگاه، وقفه، ترانسفر، بارگیری، تخلیه، ورود به مقصد یا دیگران. در صورتی که در نتیجه دستورات ذکر شده، شرکت نتواند مسافر را در نقطه مقصد همانطور که در بلیط ذکر شده است، بارگیری کنید، ممکن است آنها را در هر فرودگاه یا سایت دیگری سوار کند.

در نهایت این نکته قابل ذکر است که شرکت تنها تهیه کننده بلیط است و تهیه کننده تنها وظیفه تامین بلیط برای مسافران را دارد و در واقع واسطی بین مسافر و ایرلاین است و هیچگونه مسئولیتی در قبال استرداد، تغییر نام، جابجایی بلیط، جا ماندن مسافر و نخواهد داشت.

 

منبع : ستاره

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست