جملات منفی که نباید به خودتان بگویید

این جملات منفی را هرگز به خودتان نگویید بعضی از ما اصولا عادت داریم با برخی جملات منفی خودمان را سرزنش کنیم غافل از اینکه همین جملات و عبارات تبدیل به دیدگاه ما خواهند شد. دیدگاهی که ما نسبت به خود داریم می تواند باعث موفقیت یا شکست ما شود. اگر موفقیت خود را می

کد خبر : 84631
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 دی 1399 - 13:46
جملات منفی که نباید به خودتان بگویید

این جملات منفی را هرگز به خودتان نگویید

بعضی از ما اصولا عادت داریم با برخی جملات منفی خودمان را سرزنش کنیم غافل از اینکه همین جملات و عبارات تبدیل به دیدگاه ما خواهند شد. دیدگاهی که ما نسبت به خود داریم می تواند باعث موفقیت یا شکست ما شود. اگر موفقیت خود را می خواهید، پس؛ از گفتن این ۱۵ جمله درمورد خود خودداری کنید.

جمله های منفی

۱- ” کاش این قدر بدشانس نبودم”

هر چه فرصت های بیشتری را دنبال کنید، شانس بهتری نیز خواهید داشت. اگر می خواهید به چیزی دست یابید، بروید و آن را کسب کنید. موفقیت با استمرار و پیگیری و ثابت قدم بودن به دست می آید (نه شانس).

جمله های منفی

۲- “برای من خیلی دیر شده، پس چرا خودمو اذیت کنم؟”

برای تغییر در زندگی هیچ گاه دیر نیست. حتی کسانی که شکست خورده اند نیز می توانند مجددا از جا برخیزند و کنترل زندگی شان را در دست بگیرند. به سن خود به عنوان یک دارایی نگاه کنید و بدانید که با افزایش سن، تجربه و درعین حال دانش تان بیشتر خواهد شد و رسیدن به موفقیت برایتان آسان تر می شود.

۳- “دیگران در مورد من چه فکری خواهند کرد؟”

گرفتاری در این که دیگران در مورد شما چه فکری می کنند، فقط باعث افزایش سطح استرس تان می شود. هرگز برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران، شخصیت واقعی خود را فدا نکنید. اگر دوستان تان ارزش نگه داشتن داشته باشند، شما را به خاطر چیزی که هستید تحسین می کنند نه به خاطر چیزی که آن ها فکر می کنند باید باشید.

۴- “من خیلی نادان هستم”

هیچ کس پاسخ همه سوالات را نمی داند پس شما نیز دنبال چنین چیزی نباشید زیرا همه ما مهارت و توانایی خاص خود را داریم. نداشتن برخی از مهارت ها شما را نادان و ناتوان نمیکند.

به جای تمرکز بر نقاط ضعف و آزار دادن خود، بر رشد نقاط قوت تان تمرکز کنید و تا جایی که می توانید از آن ها بهره ببرید. هر کاری که در حد مهارت تان انجام دهید، اعتماد به نفس تان را بیشتر خواهد کرد.

سرزنش خود

۵- “هیچ کس عاشق من نمی شود” یا “هیچ کس منو دوست نداره”

شما از این موضوع چگونه باخبر شده اید؟ اگر در خانه بنشینید و به این فکر کنید که چرا دیگران نباید عاشق شما شوند (به جای این که بیرون بروید و با افراد مختلف معاشرت کنید) فقط وضعیت را بد خواهید کرد.

اگر در خانه بمانید هرگز نمی توانید شریک زندگی خود را پیدا کنید. اگر می خواهید با کسی آشنا شوید برای آن تلاش کنید و به انتخاب ها و پیشنهاد پدر و مادر و بزرگتر هایتان اعتماد داشته باشید.

راه‌های جادویی برای خلاص شدن از پف زیر چشم

۶- “من نمی توانم این کار را انجام دهم”

پیش از آنکه مسابقه شروع شود، شکست خود را نپذیرید. به ۳ مورد از بزرگترین چیزهایی که در زندگی کسب کرده اید فکر کنید. این می تواند فارغ التحصیلی از دانشگاه، ارتقا سطح شغلی ، راه اندازی یک وبلاگ یا هر چیز دیگری باشد.

حال که این ۳ مورد را یافتید از خودتان بپرسید:” من برای رسیدن به این دستاورد ها از چه مهارتی استفاده کردم ؟” و برای هریک از این موارد یک پاسخ بنویسید.

۷- . “فکر نمی کنم …. من را دوست داشته باشند، چون به پیام/ تماس/ایمیلم پاسخ ندادند. “

نتیجه گیری از این جمله یک نوع تمرکز به خود فرد در دنیای پیرامون را نشان می دهد. و باعث می شود که از رکن اصلی زندگی خود یعنی رسیدن به موفقیت دور شوید.

افکار منفی

۸- “زندگی عادلانه نیست، ای کاش اوضاع بهتر بود”

زندگی عادلانه نیست. همیشه اتفاقات خوب و بد زیادی در هر لحظه از زندگی رخ می دهد که خارج از عهده ماست؛ در نتیجه باید آن را بپذیرید اما این که برروی قسمت خوب تمرکز کنید یا قسمت بد، کاملا به خودتان بستگی دارد.

شما می توانید به خاطر چیزهای بدی که خارج از کنترل شما هستند، استرس زیادی را متحمل شوید اما بدانید که این کار باعث احساس خوب شما نخواهد شد. بر روی قسمت مثبت تمرکز کنید و مهم نیست الان چه وضعیتی دارید زیرا در آینده قطعا وضعیت بهتر خواهد شد.

۹- “من از بدنم متنفر هستم” یا ” من از بدن خودم راضی نیستم”

هرگز چنین چیزی نگویید. فرقی نمی کند که تپل، لاغر یا عضلانی باشید. بدن شما چیز ارزشمندی است که شما را به هرجایی که در این دنیا بخواهید می برد پس از آن مراقبت کنید تا او نیز از شما مراقب کند. گرفتار شدن در آنچه به عنوان نقص می بینید ، اتلاف وقت و انرژی گرانبهای شماست.

به دنبال ویژگی های جسمی در بدن تان که آن ها را دوست ندارید نباشید، بلکه روی آن دسته از ویژگی های ظاهری تان تمرکز کنید که فکر می کنید زیبا، بامزه و جذاب هستند.

ناراضی بودن از بدن

۱۰- ” من در حد او نیستم.”

چیزی مثل یک سطح و حد وجود ندارد که شما بخواهید داخل یا بیرونش باشید، بنابراین منفی صحبت کردن با خودتان را کنار بگذارید. اگر به کسی جذب شده اید و می خواهید معاشرت کنید یا از او کمک بخواهید، این را مستقیم و با صراحت بگویید.”

۱۱- من نمی تونم باور کنم که او به جای من انتخاب شود”

حسادت احساس مخربی است که آسیب های زیادی به ما می رساند و هیچ فایده ای ندارد. اگر یکی از همکاران تان ارتقا شغلی پیدا کرد، به او امید داشته و حامی اش باشید.

فال روز سه شنبه 14 اردیبهشت 1400

احتمالا آن ها نیز به اندازه ی شما سزاوار این پیشرفت بوده اند ( حتی اگر چنین نیست دلیلی وجود ندارد که به او حسادت کنید، مطمئنا این انتخاب تقصیر آن ها نبوده است ). در صورت انتخاب نشدن، بهترین کاری که باید انجام دهید تبدیل احساسات منفی به مثبت است. آیا فکر می کنید این ارتقا حق شما بوده است؟ درباره اش حرفی نزنید و در عوض آن را ثابت کنید.

۱۲- ” من شرمنده و خجالت زده هستم، کاش می تونستم ناپدید بشم”

همه ما دست کم یکبار ظرف غذا شکسته ایم، با صورت به دیوار برخورد کرده ایم یا هنگام راه رفتن سر خورده ایم؛ پس شما تنها کسی نیستید که چنین اتفاقاتی برایتان رخ داده است.

اگر در برابر جمعی، اشتباهی از شما سر زد و صورت تان سرخ شد، نفس عمیقی بکشید و به خودتان بگویید:” این مسئله خاصی نیست”. برای این که شرایط را تغییر دهید، شوخی ساده و صمیمی انجام دهید تا نشان دهید که خیلی مسئله جدی نبوده است.

شرمنده و خجالت زده

۱۳- “خیلی سخت و دشوار است”

آیا می دانید چه کارهایی واقعا دشوار هستند؟

  • این که در سن ۷۲ سالگی در دوی ماراتن شرکت کنید.
  • این که با سرعت ۱۷۷ کیلومتر(۵۳ ساعت ) در سرتاسر اقیانوس شنا کنید.
  • دو ماه در یک خودروی یخ زده در دمای -۳۰ درجه سانتی گراد بمانید.

خب با این تفاسیر، سخت تر از این موارد نیست. به این نکته توجه کنید که اگر چیزی را باور داشته باشید به آن خواهید رسید، حتی اگر آن را غیر ممکن تصور کنید.

۱۴- “نمی توانم به دیگران اعتماد کنم زیرا خیلی آسیب دیده ام “

نکته جالب در مورد اعتماد کردن این است که هرچه کمتر به دیگران اعتماد کنید ، آن ها نیز به شما اعتماد کم تری می کنند. آیا همه افراد شایسته اعتماد کردن هستند؟ پاسخ این سوال قطعا منفی است اما همه افراد یکسان نیستند و شما احتمالا هنوز فرد مناسبی را پیدا نکرده اید و به همین دلیل اعتماد را از دست داده اید.

۱۵- ” من هم ممکن است تسلیم شوم”

زندگی مانند یک بازی ویدئویی است . مهم نیست که چند بار شکست می خورید زیرا باز هم می توانید ادامه دهید. تا زمانی که تسلیم نشوید شکست نخواهید خورد، درنتیجه بازی را ترک نکنید و موانع را کنار بگذارید و برای موفقیت از هیچ چیز دریغ نکنید.

فراتر از همه نقل قول های انگیزشی ،اهنگ ها و پادکست ها و …. اگر می خواهید در زندگی احساس انرژی کنید، باید یک سیستم انگیزشی ساده برای خود بسازید.

منبع:نمناک

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست