حذف زودهنگام یزدانی ۱۸ساله به خاطر کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین!

آغاز جدال ۱۰ آزادکار ایران در نورسلطان قزاقستان برای مدال ۲۰۱۹ و سهمیه المپیک؛ کشتی قهرمانی جهان| راهیابی اطری به شانس برنز در پی صعود آگوئف روس به فینال / حذف زودهنگام یزدانی ۱۸ساله به خاطر کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین! سالن بزرگ «باریس آره نا» در شهر نورسلطان قزاقستان از امروز میزبان مسابقات کشتی آزاد جهان

کد خبر : 22018
تاریخ انتشار : پنجشنبه 28 شهریور 1398 - 16:39
حذف زودهنگام یزدانی ۱۸ساله به خاطر کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین!

آغاز جدال ۱۰ آزادکار ایران در نورسلطان قزاقستان برای مدال ۲۰۱۹ و سهمیه المپیک؛
کشتی قهرمانی جهان| راهیابی اطری به شانس برنز در پی صعود آگوئف روس به فینال / حذف زودهنگام یزدانی ۱۸ساله به خاطر کشتی‌گیر روسی‌الاصل بحرین!
سالن بزرگ «باریس آره نا» در شهر نورسلطان قزاقستان از امروز میزبان مسابقات کشتی آزاد جهان است و می‌تواند شش سهمیه المپیک برای هر تیم نیز به همراه داشته باشد. امیرمحمد یزدانی، کشتی گیر ۱۸ ساله جویباری با کم تجربگی، اسیر فنون فرنگی حریف کوبایی خود شد، ولی رضا اطری با دو کشتی سنگین به یک‌چهارم گام گذاشت و بعد از شکست نزدیک به مقابل حریف روس، به شانس مجدد راه یافت و فردا می‌تواند برای برنز و سهمیه المپیک بجنگد.
رقابت‌های روز نخست کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۱۹ جهان، با دو وزن ۵۷ کیلوگرم و ۶۵ کیلوگرم از صبح امروز آغاز شد و رضا اطری در کنار امیر محمد یزدانی، نمایندگان سبک وزن ایران روی تشک رفتند.

به گزارش میهن نوین به نقل از «تابناک ورزشی»؛ سالن بزرگ «باریس آره نا» در شهر نورسلطان قزاقستان از امروز میزبان مسابقات کشتی آزاد جهان است که می‌تواند شش سهمیه المپیک برای هر تیم نیز به همراه داشته باشد. تیم کشتی فرنگی ایران طی روز‌های گذشته در همین سالن، با کسب سه مدال برنز جهان به رتبه چهارم رسید که نسبت به دوره گذشته صعودی هفت پله‌ای را نشان می‌دهد. شاگردان بنا سه سهمیه المپیک نیز کسب کردند، ولی حالا آزادکاران ایران با هدایت غلام محمدی، شانس خود را در ده وزن برای رسیدن به سکوی جهانی آزمایش می‌کنند.

فنون پرتابی والدس کوبایی، یزدانی را از مسابقات بیرون انداخت

صبح امروز یزدانی کشتی گیر هجده ساله تیم ایران، در دور نخست برابر با تیر بوریاکوف از ترکمنستان در یک کشتی برتر با امتیاز عالی ۱۵ بر ۲ پیروز شد، اما در دور دوم به مصاف آنخاندرو والدس توبیر دارنده دو مدال برنز جهان از کوبا رفت که در یک کشتی پرافت‌وخیز ۱۳ بر ۹ شکست خورد. یزدانی جوان‌ترین کشتی گیر ایران، که در این کشتی با تلاش فراوان امتیاز جمع می‌کرد، با کم تجربگی دو فن پرتابی چهار امتیازی خود تا مسابقه را واگذار کند.

این جوان جویباری با اینکه در ابتدا یک امتیاز به حریف داد، پس از گرفتن اخطار سی ثانیه ای، توانست والدز را خاک کند و ۴ بر یک پیش بیفتد. او در ادامه اسیر کمرگیری حریف شد و به پل رفت. سه دقیقه اول با حساب ۵ بر ۴ به سود والدز به پایان رسید. در سه دقیقه دوم هم هر زمان یزدانی حمله می‌کرد، با فنون حریف کوبایی مواجه می‌شد. با اینکه والدز از نظر بدنی کم آورده بود، با استفاده از تجربه بالای خود ۱۳-۹ برنده این کشتی شد.

پیام کلیدی رهبر انقلاب به کاندیداهای ریاست جمهوری

در صورت راهیابی این کشتی‌گیر کوبایی به فینال، یزدانی شانس مدال برنز پیدا می‌کرد، اما شکست والدس در دور بعد، باعث شد که یزدانی شانس مجدد را از دست بدهد و بدون کسب امتیاز از دور مسابقات کنار برود. با این حساب، کشتی آزاد ایران برای کسب سهمیه المپیک در وزن ۶۵ کیلوگرم باید در مسابقات گزینشی شرکت کند.

اطری از قرعه سنگین جان سالم بدر نبرد

در وزن ۵۷ کیلوگرم هم که ۳۵ کشتی‌گیر حضور دارند، رضا اطری پس از قرعه استراحت در دور نخست، به مصاف اولادیسلاو آندریف از بلاروس رفت و در یک دیدار دشوار به برتری ۴-۲ رسید. در این کشتی سنگین در حالی که نتیجه یک بر یک برابر بود، کشتی گیر بلاروس در بیست ثانیه به پایان مسابقه یک امتیاز پیش افتاد، ولی اطری که سال گذشته نیز در ثانیه‌های پایانی به این حریف باخته بود، امسال قصد واگذاری میدان را نداشت و درست در ثانیه آخر، حریف را خاک کرد و چلنج مربی رقیب هم فایده‌ای نداشت، تا ملی پوش ایران ۴-۲ پیروز این کشتی حساس شود.

اطری که قرعه بسیار دشواری در مسابقات امسال دارد، در مرحله یک هشتم نهایی برابر حریف کره شمالی روی تشک رفت. وی در مصاف با کوم سونگ کانگ قهرمان ۲۰۱۸ آسیا و دارنده دو مدال نقره بازی آسیایی از کره شمالی نیز در جدالی نفسگیر به برتری ۴-۲ رسید. این کشتی هم مانند مبارزه قبلی بسیار حساس و نزدیک از آب درآمد و غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی و عباس حاج کناری که روی صندلی کوچ قرار داشت، جان به لب شدند تا اطری در سی ثانیه آخر کشتی باخته را به برد تبدیل کند؛ مثل کشتی اول اطری تا قبل از یک دقیقه پایانی چیز خاصی نشان نداد، اما توانست با خاک کردن حریف و اخطار داوران ۴-٢ پیش بیفتد. اطری در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف زائور اوگویف، مدافع عنوان قهرمانی جهان از روسیه می‌رود.

عذرخواهی رامبد جوان برای کنترل نکردن لحظه ای در «خندوانه»

در مرحله یک چهارم نهایی، رضا اطری برابر آگوئف از روسیه روی تشک رفت. آزادکار سبک وزن ایرانی با یک اخطار از سوی داوران مواجه شد و یک امتیاز به حریف داد. در ابتدای ۳ دقیقه دوم هم روی زیرگیری آگوئف، اطری به بیرون از تشک رفت و یک امتیاز دیگر هم به حریف داد. در حالی که به نظر می‌رسید اطری حریف خود را خاک کرده، داوران به او امتیازی ندادند؛ موضوعی که با اعتراض کشتی گیر ایرانی همراه بود. در ادامه هم حملات اطری با دفاع خوب آگوئف خنثی شد تا کشتی ۲-۰ به سود این کشتی گیر روس به پایان برسد.

اطری در پی پیروزی آگوئف مقابل کومار از هندوستان در یک کشتی نزدیک در نیمه نهایی، و صعود این روس به فینال، شانس مجدد پیدا کرد و با پیروزی در یک کشتی می تواند به دیدار رده بندی راه یابد و به کسب مدال برنز فکر کند.

قرعه کشی چهار وزن دوم؛ قرعه آمریکایی برای محبی

مراسم قرعه کشی اوزان۷۰، ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در نورسلطان پایتخت قزاقستان برگزار شد و چهار آزادکار ایران رقبای خود را شناختند.

در وزن غیر المپیکی ۷۰ کیلوگرم که ۲۹ کشتی گیر حضور دارند، یونس امامی پس از استراحت در دور نخست برابر برنده مبارزه اریگلنت پریزرنی از بلاروس و ژونگچنگ کای از چین مبارزه می‌کند.

در وزن المپیکی ۷۴ کیلوگرم که ۳۹ کشتی گیر حضور دارند، رضا افضلی در دور نخست برابر کابالرا از کوبا مبارزه می‌کند و در صورت برتری در یک شانزدهم نهایی به احتمال زیاد برابر بکزاد عبدالرحمانوف ازبک مبارزه می‌کند.

در وزن ۹۲کیلوگرم که یک وزن غیرالمپیکی است، ۱۸ آزادکار حضور دارند و علیرضا کریمی پس از استراحت در دور نخست باید برابر برنده مبارزه کشتی گیران چین و مولداوی روی تشک برود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که یک وزن المپیکی است ۲۸ کشتی گیر حضور دارند، در این وزن یدالله محبی در دور نخست باید برابر دورجخاند از مغولستان کشتی بگیرد و در صورت برتری در یک هشتم برابر گویازدوفسکی از آمریکا قرار بگیرد. رقابت‌های اوزان فوق از ساعت نه و نیم صبح فردا (جمعه) به وقت تهران آغاز می‌شود.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست