حمله به بنا، حمایت از خادم

علیرضا حیدری در مصاحبه‌ای رسما اعلام کرد که قصد دارد به انتخابات فدراسیون کشتی ورود کند. هنوز ثبت‌نام از کاندیداها شروع نشده اما علیرضا حیدری هم به جمع دیگری از کاندیداها اضافه شده که قصد دارند در انتخابات شانس خود را برای ریاست فدراسیون امتحان کنند تا رقابت برای ریاست در کشتی به یک انتخابی

کد خبر : 14953
تاریخ انتشار : شنبه 27 بهمن 1397 - 18:19
حمله به بنا، حمایت از خادم

علیرضا حیدری در مصاحبه‌ای رسما اعلام کرد که قصد دارد به انتخابات فدراسیون کشتی ورود کند. هنوز ثبت‌نام از کاندیداها شروع نشده اما علیرضا حیدری هم به جمع دیگری از کاندیداها اضافه شده که قصد دارند در انتخابات شانس خود را برای ریاست فدراسیون امتحان کنند تا رقابت برای ریاست در کشتی به یک انتخابی داغ بین قهرمانان تبدیل شود. او حالا نخستین نفری است که صراحتا از ورود به عرصه انتخابات حرف زده است. دبیر، بنی‌تمیم و حتی امیررضا خادم اگر هم برنامه‌ای دارند در خفا است و این فقط علیرضا حیدری است که صریح و روشن اعلام کرده به انتخابات ورود می‌کند و حتی اینکه چه اتفاقی رخ می‌دهد و چه کاری انجام می‌شود را هم مشخص کرده است.

علیرضا حیدری هم مانند سایر قهرمانان خوشنام کشتی این حق را دارد که برای ورود به عرصه انتخابات تصمیم بگیرد و برای رسیدن به کرسی ریاست کشتی، ورزشی که سال‌ها در آن در نقش یک کشتی‌گیر افتخار‌آفرین و یا در نقش سرمربی یا حتی در قامت نایب رییس فدراسیون زحمت کشیده، تلاش کند.

علیرضا حیدری در سال ۲۰۰۷ و بعد از کناره‌گیری از دنیای قهرمانی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد شد که البته کوتاه‌مدت بود. بعد از حضور رسول خادم در راس فدراسیون او مدتی نایب رییس فدراسیون بود که البته هرگز حکم نایب رییسی برای او از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر نشد و به همین دلیل هم با رسول خادم دچار اختلاف‌نظر شد.

بعد از مدتی علیرضا حیدری با برنامه‌‌ریزی رسول خادم به‌عنوان رییس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی منصوب شد. حالا هم که اعلام کرده قصد دارد وارد عرصه انتخابات فدراسیون کشتی و رقابت با سایر قهرمانان علاقه‌مند به ریاست فدراسیون شود: «برنامه‌هایم را برای انتخابات فدراسیون کشتی آماده کرده‌ام اما با هیچ‌کس مذاکره و لابی نداشته‌ام.»

ورود حیدری به انتخابات یک حق طبیعی برای او تلقی می‌شود اما عجیب‌ترین بخش اظهارات علیرضا حیدری از اینجا شروع می‌شود که به انتخاب‌های حمید بنی‌تمیم واکنش نشان داد که ظاهرا خطاب اصلی او هم محمد بنا است: «طی ماه‌ها و روزهای اخیر افراد بزرگی در سمت‌های فنی و غیرفنی کشتی گمارده شدند که بهتر بود این کار در دوره سرپرستی انجام نمی‌شد.»

همین یک جمله حیدری قابل بحث است و نشان می‌دهد که او برنامه‌ای برای اداره کشتی ندارد! اگر حیدری برنامه‌ای برای نجات کشتی داشت الان باید از حمید بنی‌تمیم تقدیر می‌کرد که با انتخاب محمد بنا و غلامرضا محمدی اجازه نداده کار کشتی روی زمین بماند! نه اینکه بگوید چرا در زمان سرپرستی این انتخاب‌ها انجام شده است. چهار ماه از رفتن خادم می‌گذرد و هنوز زمان شروع ثبت نام‌ از کاندیداها هم اعلام نشده و مشخص نیست که انتخابات چه زمانی است اما علیرضا حیدری توقع داشته حمید بنی‌تمیم منتظر برگزاری انتخابات بماند تا رییس جدید برای کشتی تصمیم بگیرد. این با کدام منطق و علم و حتی برنامه جور در می‌آید؟

تمجید سایت اروپایی از گل جادویی طارمی

حرف‌های عجیب حیدری ادامه‌دار است. او که در ظاهر و باطن در دوره ریاست رسول خادم با او مشکل داشت، عجیب است که حالا همان حرف‌های خادم را تکرار می‌کند: «اینکه افراد مطرح و صاحبنام را بیاوریم می‌تواند برای رییس آینده فدراسیون مشکل‌ساز شود. اینکه یک نفر بیاید و با این شرط که هر چه بخواهد انجام بدهد و هر چه بگوید انجام شود در ورزشی مثل کشتی اصلاً معنا ندارد و همه باید در آغاز کار برنامه بدهند و بر اساس برنامه جلو بروند و جوابگوی عملکردشان باشند.

اگر من رییس فدراسیون شوم از همه افراد برنامه می‌خواهم تا بر اساس ارائه برنامه و بررسی دقیق آن جلو برویم، حال ممکن است آن فرد نخواهد بر اساس خواسته و برنامه من کار کند یا من نتوانم خواسته‌های او را قبول کنم. در جایی که او با اختیار تام کار را قبول کرده احتمال اینکه نتواند بر اساس برنامه‌ریزی دو طرف جلو برود و کار کند زیاد است اما من نظرم این است باید بماند و کار کند چرا‌که در کشتی اختیار تام نداریم و باید بر اساس برنامه و هدفگذاری جلو برویم.»

رسول خادم با همین برنامه در هفت سال گذشته پیش رفت و امروز نتایج همان برنامه را همه می‌بینند. عجیب است با این وضعی که امروز کشتی دارد باز هم حیدری وعده می‌دهد که کشتی را با این روند می‌خواهد اداره کند. آیا باید این حرف‌ها را باور کرد؟ ظاهرا علیرضا حیدری فراموش کرده است که مهم‌ترین و بزرگترین موفقیت تاریخ کشتی با برنامه‌های محمد بنا به دست آمد که محمد رضا یزدانی خرم به او اختیار تام داد و از تمامی برنامه‌های او حمایت کرد.

چه ایرادی دارد به مربی کاربلد اختیار داد و به گفته‌ها و برنامه‌های او اطمینان کرد؟ علیرضا حیدری در سال ۲۰۰۷ خودش سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بود آیا او در آن زمان برای آماده سازی تیم ملی اختیار تام نداشت؟ عجیب است همه افرادی‌که قصد مدیریت کشتی را دارند، فقط برای تیم ملی و سرمربی آن می‌خواهند برنامه داشته باشند. چرا از دیدگاه این مدیران کشتی فقط در سرمربیگری تیم ملی خلاصه می‌شود؟ کشتی نباید باشگاه داشته باشد؟ آیا نباید هیات‌ها کار کنند؟ چرا کسی برای آنها برنامه ندارد؟

آزمایشگاه ووهان، متهم ردیف اول فاجعه کرونا/ آیا یک جهش بزرگ دیگر اتفاق می افتد؟ / شاید خفاش‌ها ما را به درمان کووید 19 نزدیک کنند

بخش دیگری از حرف‌های عجیب حیدری به مسائل مالی بر‌می‌گردد. او در توجیه تصمیم خود که نباید به مربیان بزرگ اختیار تام داد، پای مسائل مالی را به میان می‌کشد و می‌گوید که وقتی هزینه می‌کنیم باید در قبال این هزینه‌کردها پاسخگو بود: «وقتی قرار است پول بدهیم و هزینه کنیم باید از سرمربی تیم ملی برنامه بخواهیم چرا‌که باید در قبال مردم جواب پس بدهیم و بگوییم این هزینه‌ها در کجا صرف شده و چه نتیجه‌ای داشته است.»

این حرف همه را به این سمت می‌کشاند که آیا در این سال‌ها که رسول خادم مدعی بود نزدیک به چهار‌صد میلیارد تومان هزینه‌کرد داشت، به کسی جواب داده که این همه هزینه کجا صرف شد که امروز جایگاه کشتی ششمی و یازدهمی دنیا است؟

بخش دیگری از صحبت‌های علیرضا حیدری به حمایت او از رسول خادم بر‌می‌گردد: «رسول خادم واقعاً حیف شد و حقش این نبود. شاید مقداری هم خودش ایراداتی در ساختار و تصمیماتی که اتخاذ می‌کرد، داشت اما ظرفیت او خیلی بیشتر از این حرف‌ها بود. کشتی ایران نباید خادم را از دست بدهد.

این قبیل آدم‌ها هستند که به کشتی ایران اعتبار داده‌اند و اگر از کشتی بروند کشتی لطمه می‌بیند و اعتبارش را از دست می‌دهد.» اینکه رسول خادم آدم بزرگی است و حیف که کشتی او را از دست داده، درست اما سوال بزرگ این است که چرا علیرضا حیدری الان به یاد حمایت از خادم افتاده است؟ آیا بهتر نبود حیدری با دلیل و منطق بعد از مسابقات جهانی مجارستان از خادم حمایت می‌کرد؟ آیا باید این فرضیه را باور کرد که چون حیدری قصد دارد در انتخابات حضور داشته باشد و به دنبال رای است و می‌خواهد دوستان خادم را به سمت خود بکشاند این حرف‌ها را می‌زند؟ حمله به انتخاب محمد بنا و دفاع از رسول خادم آیا چراغ سبز نشان دادن به کسی یا کسانی است؟

بازدیدها: 7

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست