دختر فراری سعودی در کانادا تحت حفاظت امنیتی قرار گرفت

نوجوان سعودی که به دلیل بدرفتاری خانواده اش از عربستان گریخته و به کانادا رفته است، خود را یکی از افراد خوش شانس می داند، اما نهاد مسئول اسکان وی، در پی تهدیدهای اینترنتی علیه این دختر، برای وی محافظ امنیتی ۲۴ ساعته مقرر کرده است. به گزارش روز چهارشنبه شبکه سی بی سی کانادا،

کد خبر : 12881
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 دی 1397 - 17:08
دختر فراری سعودی در کانادا تحت حفاظت امنیتی قرار گرفت

نوجوان سعودی که به دلیل بدرفتاری خانواده اش از عربستان گریخته و به کانادا رفته است، خود را یکی از افراد خوش شانس می داند، اما نهاد مسئول اسکان وی، در پی تهدیدهای اینترنتی علیه این دختر، برای وی محافظ امنیتی ۲۴ ساعته مقرر کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه شبکه سی بی سی کانادا، این دختر با نام «رهف محمد القنون» که ۱۸ سال سن دارد، اوایل هفته جاری به عنوان یک پناهجوی تحت حمایت دولت کانادا، وارد تورنتو شد.
وی قبل از ورود به کانادا، به رسانه های اجتماعی متوسل شد تا خبر بدرفتاری پدرش را به گوش جهانیان برساند.
وی در رسانه های اجتماعی اعلام کرد که خانواده اش حتی برای واداشتن او به ازدواج اجباری، نقشه هایی کشیده بودند.
این دختر پس از اقامت در هتلی دربانکوک و شرح زندگی مصیبت بارش از طریق توییتر، از جمله ترس از بازگشت به خانه پدری در عربستان و اتفاق هایی که ممکن است بر سرش آید، کانادا را بر آن داشت تا در عمل به درخواست سازمان ملل، به وی به عنوان پناهجوی تحت حمایت دولت مجوز ورود بدهد.
به محض ورود به کانادا، نام خانوادگی اش را حذف کرد و اسم محمد را مورد استفاده قرار داد و گفت که خانواده اش وی را عاق کرده اند.
براساس اعلام آژانس مسئول از طرف دولت فدرال کانادا برای کمک به پناهجویان (COSTI)، کمپین علنی محمد که در سطحی گسترده از سوی رسانه های بین المللی پوشش داده شد، خطراتی از طریق اینترنت برای وی در برداشته است.
از این رو ترتیبی اتخاذ شده تاتضمین شود یک نفر همواره در کنار این دختر باشد، که ممکن است این فرد، یکی از کارمندان این آژانس یا یک نگهبان امنیتی شخصی باشد.
در این میان،«ماریو کالا» مدیر آژانس مزبور گفت: ما این تهدیدها را جدی گرفته ایم.
وی در عین حال یادآور شد که استخدام ماموران امنیتی شخصی برای محافظت از جان پناهجویان، امر غیرمعمولی نیست.
در همین حال، دختر سعودی به سی بی سی نیوز گفت که در عربستان در معرض خشونت فیزیکی، ظلم و جور، سختگیری و تهدید به مرگ قرار داشت.
وی در شرح آنچه پس از کوتاه کردن موهایش اتفاق افتاد، افزود: شش ماه در خانه حبس شده بودم.
وی افزود: احساس می کردم نمی توانم رویاهایم را تحقق بخشم، رویاهایی از قدمت زمان زندگی ام در عربستان برخوردار بودند.
وی در عین حال خود را یکی از افراد خوش شانس دانست و گفت که زنان دیگر در عربستان، پس از تلاش برای فرار از وضعیت زندگی شان، ناپدید می شوند یا حتی برای تلاش کردن، قدرتی در خود احساس نمی کنند.
محمد یادآور شد که مشتاق است در کانادا آزادانه زندگی کند تا در مورد زندگی اش، خود تصمیم گیرد.
وی افزود:می خواهم مستقل باشم،سفرکنم وشخصا در مورد تحصیل، کار و زمان ازدواج و فرد موردنظر برای ازدواج تصمیم بگیرم.قبلا نمی توانستم حرفم را بزنم، اما اکنون می توانم بگویم که قادر به اتخاذ تصمیم در مورد همه این زمینه ها هستم.
محمد همچنین گفت که قصد دارم در حمایت از آزادی زنان در سراسر جهان، تلاش کنم.
در همین حال، کالا در مورد الهام گیری سایرین از این دختر سعودی برای استفاده از رسانه های اجتماعی به منظور برخورداری از زندگی بهتری در یک کشور جدید، پاسخش را سبک سنگین کرد و گفت که چشم انداز رسانه های اجتماعی، در حال تغییر است و همواره نیروهایی وجود دارند که کار را سخت می کنند.
وی با اعلام اینکه تعداد آوارگان و افراد بی خانمان در سراسر جهان بیش از ۶۰ میلیون نفر است، یادآور شد که تنها یک درصد از این افراد، اسکان داده شده اند.

استوری متفاوت یک همسر شهید

منبع: ایرنا

بازدیدها: 1

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست