بیشترین دلایل طلاق در کشور/ اختلافات فرهنگی رکورددار طلاق‌های توافقی

بیشترین دلایل طلاق در کشور/ اختلافات فرهنگی رکورددار طلاق‌های توافقی بر اساس خود اظهاری افراد بیشترین دلایل طلاق، ارتباط معناداری با اختلافات فرهنگی_طبقاتی، اختلافات سنی و اختلالات شخصیتی_روانی دارد. مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: اقداماتی بین سازمان بهزیستی و قوه قضاییه در خصوص “سامانه تصمیم” انجام شده تا تمامی

کد خبر : 74090
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 آبان 1399 - 22:56
بیشترین دلایل طلاق در کشور/ اختلافات فرهنگی رکورددار طلاق‌های توافقی

بیشترین دلایل طلاق در کشور/ اختلافات فرهنگی رکورددار طلاق‌های توافقی


5fa82a9db920b_2020-11-08_20-57

بر اساس خود اظهاری افراد بیشترین دلایل طلاق، ارتباط معناداری با اختلافات فرهنگی_طبقاتی، اختلافات سنی و اختلالات شخصیتی_روانی دارد.

مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: اقداماتی بین سازمان بهزیستی و قوه قضاییه در خصوص “سامانه تصمیم” انجام شده تا تمامی شهر‌های بالای ۵۰ هزار نفر را در سامانه تصمیم پوشش دهیم و تاکنون ۲۳۹ شهرستان را شناسایی کردیم و اقدامات لازم برای راه اندازی سامانه در آن شهرستان‌ها انجام شده است.

وی افزود: پیگیری‌های لازم صورت گرفته و در ۲۳ استان سامانه راه‌اندازی شده و تا پایان سال در تمامی استان‌های کشور آن را سراسری می‌کنیم.

بهزاد وحیدنیا تصریح کرد: برای این منظور هماهنگی‌های لازم بین قوه قضاییه در خصوص آموزش‌های لازم به افراد داده شده است و امیدواریم این تغییرات اسباب سرعت افزایش کار را فراهم آورده و زمان انتظار افراد در نوبت کاهش یابد.

وی درباره آخرین آمار از افرادی که در سامانه برای طلاق توافقی اقدام کرده‌اند، گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۶۷ هزار و ۶۰۰ نفر در سامانه تصمیم برای طلاق توافقی درخواست خود را اعلام کردند و درخواستشان پذیرش شده است که در مدت مشابه در سال ۹۸ این آمار ۵۳ هزار و ۸۰۰ نفر بوده است.

مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور درباره بیشتر دلایل طلاق، تصریح کرد: بیشترین دلایل طلاق، بر اساس خود اظهاری افراد در مرتبه اول مربوط به اختلافات فرهنگی_طبقاتی، اختلافات سنی و اختلالات شخصیتی_روانی است.

وحیدنیا خاطرنشان کرد: در مرتبه بعدی بددهنی، بی احترامی، بی توجهی، بیکاری، پایین بودن آستانه تحمل، طلاق عاطفی، عدم مسئولیت زوجین و ضعف در مهارت‌های بین‌فردی به عنوان درصد بیشترین دلایل طلاق گزارش شده و کمترین سهم طلا‌ق‌ها در مرتبه بعدی به موضوعات خیانت و مهاجرت گزارش داده شده است.

دلیل تعطیلی برخی طلافروشی‌ها

حسین عرب نژاد

بازدیدها: 17

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست