دولت و موج چهارم کرونا؛ مرزهای (پیش بینی) جا به جا شد!

پیش بینی و تدارک، یعنی همان حرف بی‌پایه آقای روحانی که مدعی شد «به نظر من از پیک کرونا عبور کرده ایم»؟! آیا چون برخی دولت‌ها بی‌کفایت بودند و موجب مرگ و میرهای چند صد تا چند هزار نفره شدند، ما هم باید همان تجربه را تکرار کنیم؟!
کد خبر : 105096
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 فروردین 1400 - 14:23
دولت و موج چهارم کرونا؛ مرزهای (پیش بینی) جا به جا شد!

محمد ایمانی طی یادداشتی در کانال شخصی خود نوشت: شما از حرف های امروز سخنگوی دولت درباره «سفرهای نوروزی با وجود پیش بینی موج چهارم کرونا» چه برداشتی می کنید:

«موج چهارم کرونا یک مسئله مهم در همه کشورها است و الگوی موج چهارم، در اکثر کشورهای به صورت مشابه عمل کرده و به صورت فراگیر رخ داده. با توجه به طرح هوشمند پویا و مصوبه ستاد ملی کرونا، هر زمان مناطقی قرمز و یا نارنجی شوند اقدامات لازم از پیش تعیین شده، به سرعت عملیاتی خواهد شد. بنابراین آمادگی لازم وجود داشته و برنامه ریزی لازم صورت گرفته است». (کانال «پایگاه اطلاع رسانی دولت»)

آیا این حرف ها، پاسخ به انتقاد هایی است که می گویند «چرا با وجود پیش بینی و هشدار کارشناسان (از جمله وزیر بهداشت)، محدودیت های جاری مسافرت در ایام عادی را در ایام پر ازدحام نوروزی برداشتید و به ده ها میلیون نفر چراغ سبز تردد به شهرهای دیگر را دادید»؟!

کارشناسان معتقدند عدم تداوم محدودیت های قبلی و ادعاهایی مبنی بر این که «از پیک کرونا عبور کرده ایم»، موجب دادن اطمینان خاطر غلط برای انفجار سفرها و بیش از دو برابر شدن ابتلا و مرگ و میر های کرونایی شد.

آیا پاسخ انتقادها این است که «موج چهارم، مسئله همه کشورهاست»، «الگوی این موج در اکثر کشورها به شکل مشابه عمل کرده» و «با طرح هوشمند پویا، برنامه ریزی لازم برای اقدام به هنگام قرمز و نارنجی شدن شهرها انجام شده است»؟!

کارشناسان می گویند وظیفه دولت، پیش بینی و پیشگیری بود؛ شما پاسخ می دهید شیوع موج چهارم طبیعی است و ما برنامه ریزی برای «واکنش» را انجام داده ایم؟! یعنی مثلا برای این که مرگ و میر ها از هفتاد نفر، به صد و هفتاد نفر نرسد اقدام بازدارنده ای انجام دادید؟ متاسفانه این آمار تصاعدی است.

عضو خبرگان رهبری: بعد از دیدن تصویر ۲ کودک کار، اگر بمیریم رواست/ عکس

پیش بینی و تدارک، یعنی همان حرف بی پایه آقای روحانی که مدعی شد «به نظر من از پیک کرونا عبور کرده ایم»؟! آیا چون برخی دولت ها بی کفایت بودند و موجب مرگ و میرهای چند صد تا چند هزار نفره شدند، ما هم باید همان تجربه را تکرار کنیم؟! مگر مجبور بودیم؟

آقای ربیعی! «آمادگی لازم» دقیقا برای چه کاری؟ تدارک تابوت و کفن و دفن جان باختگان؟ و تعطیلی اجباری یکی دو هفته ای اقتصاد ؟ آیا نمی شد از تحمیل هزینه های های هنگفت انسانی و اقتصادی پیشگیری کرد؟

لابد به یاد دارید که وزیر مستعفی راه و شهرسازی پس از سانحه تصادم دو قطار و جان باختن نزدیک پنجاه نفر از هموطنان با خونسردی گفت «چه آنهایی که کشته شده اند و چه آنهایی که مجروح هستند، زیرپوشش بیمه قرار دارند و از این جهت نگرانی خاصی وجود ندارد»!

منبع : خبرگزاری فارس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست