رئیس دفتر شمقدری، مسئول ممیزی فیلم‌های سینمایی شد

رئیس دفتر شمقدری، مسئول ممیزی فیلم‌های سینمایی شد آخرین موضع گیری طباطبایی نژاد پیش از قطعیت عدم تمدید ماموریت و بازگشتش به صداوسیما، مخالف و مقاومت جدی با سلب اختیار از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه VOD و واگذاری این اختیار به سازمان صداوسیما بود؛ سازمانی که حال خود به آن

کد خبر : 65393
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 مهر 1399 - 20:25
رئیس دفتر شمقدری، مسئول ممیزی فیلم‌های سینمایی شد

آخرین موضع گیری طباطبایی نژاد پیش از قطعیت عدم تمدید ماموریت و بازگشتش به صداوسیما، مخالف و مقاومت جدی با سلب اختیار از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه VOD و واگذاری این اختیار به سازمان صداوسیما بود؛ سازمانی که حال خود به آن بازگشته است.

به گزارش میهن نوین به نقل از «تابناک»؛ معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی از منظر اهالی سینما به عنوان کرسی بسیار کلیدی در سازمان سینمایی شناخته می‌شود، چرا که امضاهای طلایی چون پروانه ساخت و پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی عملاً در اختیار صاحب این کرسی است. پس از محمد احسانی، حبیب ایل‌بیگی و ابراهیم داروغه زاده، نوبت به سیدمهدی طباطبایی نژاد رئیس پیشین مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بود که این مسئولیت را برعهده بگیرد اما او نیز تا پایان دولت کنونی در این کرسی باقی نماند.

رئیس دفتر شمقدری، مسئول ممیزی فیلم‌های سینمایی شد

طباطبایی نژاد کارمند رسمی سازمان صداوسیما بود که به سازمان سینمایی مامور شده بود و در نهایت صداوسیما ماموریتش را برای یک سال دیگر تمدید نکرد. بدین ترتیب او به عنوان تهیه کننده به صداوسیما بازگشت اما حسین انتظامی دبیری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که پست دولتی و شغل تمام وقت محسوب نمی‌شود را به او محول کرد تا بدین ترتیب دوره حضور ابراهیم داروغه زاده در این منصب نیز به پایان برسد.

آخرین موضع گیری طباطبایی نژاد پیش از قطعیت عدم تمدید ماموریت و بازگشتش به صداوسیما، مخالف و مقاومت جدی با سلب اختیار از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه VOD و واگذاری این اختیار به سازمان صداوسیما بود؛ سازمانی که حال خود به آن بازگشته است. طباطبایی نژاد تنها مدیر سینمایی بود که به صراحت در این زمینه موضع گیری کرد و با استدلال‌های قانونی کوشید مانع از این اتفاق شود، هرچند مشخص نیست این کوشش او در دوران پس از این تغییر و تحول، چه فرجامی بیابد.

افزایش وحشتناک دمای هوا در راه است

جایگزین طباطبایی‌نژاد در معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی که مسئولیت اعمال ممیزی سریال‌ها، فیلم‌های سینمایی و مستندها را برعهده دارد، به سعید رجبی فروتن رسید. رجبی فروتن مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی در دوره جواد شمقدری و سخنگوی این سازمان بود و اکنون بار دیگر کرسی کلیدی را این بار در دولت روحانی در اختیار گرفته است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست