رازهای مهم شخصیت شناسی زبان بدن

ترفندهایی موثر برای فهمیدن شخصیت افراد از روی زبان بدن افراد برای آنکه بتوانید ذهن و احساس فرد مقابل را بخوانید باید نکات مهم شخصیت شناسی زبان بدن را بشناسید ؛ با دقت در دست و پای فرد مقابل یا حتی خنده ی او می توانید بیشتر به درونش پی ببرید. زبان بدن افراد میتواند احساسات و

کد خبر : 86996
تاریخ انتشار : جمعه 19 دی 1399 - 20:18
رازهای مهم شخصیت شناسی زبان بدن

ترفندهایی موثر برای فهمیدن شخصیت افراد از روی زبان بدن افراد

برای آنکه بتوانید ذهن و احساس فرد مقابل را بخوانید باید نکات مهم شخصیت شناسی زبان بدن را بشناسید ؛ با دقت در دست و پای فرد مقابل یا حتی خنده ی او می توانید بیشتر به درونش پی ببرید. زبان بدن افراد میتواند احساسات و افکار اشخاص را بدون اینکه متوجه شوند به شما بگوید بعنوان مثال ، تماس مکرر دست با صورت احتمالا نشان از عصبی بودن فرد است.

شخصیت شناسی زبان بدن

همانطور که در ادامه این بخش از شخصیت شناسی زبان بدن خواهیم گفت دست به سینه بودن میتواند نشان دهنده سرد بودن فرد به موضوع باشد ؛بالا انداختن شاانه ها علامت جهانی برای ندانستن است. این کار دارای سه قسمت اصلی می باشد که شامل نمایش کف دست برای شان دادن اینکه چیزی در دست ها پنهان نیست، بالا انداختن شانه ها جهت حفاظت گلو از حمله و بالا انداخن ابرو که علامت جهانی احترام خاضعانه است.

رازهای اصلی شخصیت شناسی زبان بدن

کف دست نشانه چیست

باز بودن کف دست، یک نمایشس از صداقت و درستکاری باستانی محسوب می شود. در دادگاه ها برای قسم خوردن و گفتن حقیقت کف یک دست روی قرآن و کف دست دیگر به سمت کسی قرار میگیرد که با او صحبت می شود ، باز بودن کف دست با مفاهیم حقیقت، درستکاری، وفاداری و فرمانبرداری تلفیق شده است.

 شخصیت شناسی

خنده و چین و چروک دور چشم

چین و چروک کم در اطراف چشم به معنی یک لبخند مصنوعی است.

در صورت زدن خنده واقعی و از ته دل اطراف چشم چروک می شوند در غیر اینصورت یک لبخند مصنوعی را میبینید. در یک تحقیق ، محققان متوجه شدند که افراد به راحتی میتوانند وانمود کنند که خوشحال هستند در صورتیکه شاید آنقدر ها هم نباشند ، پس چروک اطراف چشم لزوما به معنی خوشحالی فرد نیست.

چقدر سهام در بورس معامله شد؟

بالا بردن ابروها اغلب نشان دهنده ناراحتی است

خانم سوزان کراوس استاد دانشگاه ماساچوست میگوید:بالا بودن ابروها میتواند نشان دهنده اضطراب، شگفت زدگی یا ترس باشد. با این تفاسیر اگر کسی با ابروهای بالا انداخته از مدل موی جدیدتان تمجید کرد، به نظرش شک کنید احتمالا صادقانه نیست.اگر ابروها چین نخورده باشد و به بالا نرفته باشد احتمالا فرد خیلی هم ناراحت نیست.

 شخصیت شناسی زبان بدن

انگشت اشاره و دست مشت شده

زمانیکه یک فرد کف دستش را جمع می کند (به حالت مشت) و انگشت اشاره اش را بالا می گیرد به معنای نشان دادن تسلطش بر موضوع و اتفاقی است که پیرامون وی واقع شده؛ هر چند این حرکت همیشه هم مصداق چنین موضوعی نیست. اما در اکثر مواقع فرد با چنین حرکتی می خواهد نشان دهد که شنونده و طرف مقابل خود را شکست داده و بر اوضاع مسلط است. انگشتی که اشاره می کند یا دستی که مشت شده تلاشی برای نشان دادن سلطه گری است اگرچه همیشه بدین معنا نیست. وقتی دو نفر برای مدتی با هم هستند، حرکات و ژست های یکدیگر را میگیرند ، دلیل این کار رابطه ایی است که با طرف مقابل حس میکنید.

ارتباط چشمی نشانه علاقه است _ هم مثبت هم منفی

اگر شخص مقابل تان با چشمانی باز به شما خیره شده و خیره شدنش نامتعارف است احتمالا درحال دروغ گفتن می باشد. خیره شدن به یک غریبه میتواند به معنی ترس یا تهدید باشد اما خیره شدن به همسر میتواند یک دعوت جنسی را همراه خود داشته باشد.

ارتباط چشمی

دست هایی که به سمت بالا هستند نشان دهنده قدرت و دستیابی است

فردی که به عقب لم داده و آرام است احتمالا درحال کنترل خویش می باشد. در حقیقت تحقیقات نشان می دهد که حتی افرادی که به طور مادرزاد کور هستند هنگامیی که در یک رقابت برنده می شوند دست ها را به شکل (وی باز میکنند) .اگر کسی مکررا در حال لمس دست با صورتش باشد احتمالا اضطراب دارد.

شوک جدید به رونالدو قبل از رویارویی با مراکش

 بالا و پایین رفتن صدا

توناژ صدای افراد هم می تواند در جمع حرکت های بامفهوم زبان بدن بررسی می شود و این خود بخشی از راههای شناخت زبان بدن فرد است به این روش که اگر هنگام صحبت کردن با فردی متوجه شدید صدای او مرتب بالا می رود و پایین می آید به این معناست که فرد مقابل شما به موضوع گفت و گو علاقه مند است و با لذت آن را دنبال می کند.

شخصیت شناسی با زبان بدن

اگر کسی همراه شما بخندد احتمالا به شما علاقمند است

نگه داشتن یک جالت راست و راه رفتن بصورت هدفمند چرخش و دست و ژست باز نشان دهنده رهبری یا این که در حال قانع کردن است، می باشد. داشتن یک لبخند خفیف همراه با تماس چشمی ممکن است تلاشی برای اغواگری باشد.اگر یک قسمت از صورت حرکت بیشتری از دیگری داشته باشد نشان دهنده احساسات غیر واقعی است.

تکان دادن و یا روی هم انداختن پاها

تکان خودن پاها یعنی درون فرد نیز بهم ریخته و شاید آشوب است ، تکان داده پاها میتواند نشان دهنده اضطراب، تحریک یا هر دو باشد. گذاشتن یک پا روی پای دیگر می تواند نشان دهنده مقاومت و کم احترامی است و در مذاکرات نشانه خوبی نمی باشد.

منبع:نمناک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست