راه علاقه مند شدن به همسر اجباری

دوست داشتن همسر اجباری هم روش هایی دارد ازدواج اجباری یکی از پراسترس ترین شرایط برای زندگی تحمیلی است که کوچکترین اشتباه می تواند کانون زندگی را به هم بریزد. در جامعه امروزی و تغییر شرایط هنوز هم برخی از خانواده ها فرزندان خود را به انتخاب های تحمیلی برای ازدواج مجبور می کنند در حالیکه

کد خبر : 63621
تاریخ انتشار : جمعه 4 مهر 1399 - 18:58
راه علاقه مند شدن به همسر اجباری

دوست داشتن همسر اجباری هم روش هایی دارد

ازدواج اجباری یکی از پراسترس ترین شرایط برای زندگی تحمیلی است که کوچکترین اشتباه می تواند کانون زندگی را به هم بریزد. در جامعه امروزی و تغییر شرایط هنوز هم برخی از خانواده ها فرزندان خود را به انتخاب های تحمیلی برای ازدواج مجبور می کنند در حالیکه ممکن است پسر یا دختر هیچ علاقه ای به تشکیل زندگی یا فرد مورد نظر نداشته باشند. اگر همسر شما انتخاب خودتان نبوده و زندگی خود را مانند جهنم می دانید نباید به پایان دادن آن فکر کنید چرا که شما نیز باید برای راحت شدن شرایط و آسایش خود گامی بردارید.

ازدواج اجباری

دوست داشتن همسر

علاقه خانواده ها به سر و سامان گرفتن فرزندان انکارناپذیر و طبیعی است اما اگر اصرار بیش از حد باشد حالت اجبار و تحمیل به خود می گیرد. برخی از فرزندان برای رهایی از این اصرارها حاضر به ازدواج با فردی می شوند که مد نظر پدر و مادرشان است و امیدوار هستند تا در طول زندگی عشق و علاقه به وجود آید. اما در واقعیت این ازدواج ها که بر اساس عشق و علاقه پایه گذاری نشوند سرانجام به سردی و حتی جدایی منجر می شود. بنابراین توجه به نظر و احساس فرزندان در ازدواج بسیار اهمیت دارد. اما اگر شما تن به چنین ازدواجی داده اید در این بخشبا ما همراه باشید تا با روش های دوست داشتن همسر اجباری آشنا شوید.

ازدواج اجباری

مفهوم ازدواج تحمیلی چیست ؟

ازدواج تحمیلی، نوعی پیوند زناشویی رسمی است که در آن رضایت و علاقه پسر و دختر نادیده گرفته می شود و معمولا با تهدید، فشار جسمانی و روانی افراد مجبور به پذیرش چنین ازدواجی می شوند. البته برای نارضایتی از زندگی نیاز نیست که ازدواج شما اجباری بوده باشد، برخی از زوج ها علی رغم عشق و علاقه ای که هنگام ازدواج نسبت به یکدیگر داشتند پس از مدتی احساس می کنند که همسرشان فرد دلخواه آن ها نبوده و آن ها انتخاب اشتباهی انجام داده اند. به همین دلیل در مرحله اول به افراد مجرد توصیه می شود که در انتخاب همسر آینده خود بسیار دقت کنند زیرا پیشگیری بهتر از درمان است.

به طور کلی اگر توانایی تصمیم برای ازدواج و آینده خود ندارید زمان تشکیل زندگی برای شما فرا نرسیده است، اگر شما به بهانه احترام به بزرگترها و تجربه آنها حاضر به پذیرش ازدواج اجباری هستید تردید شما از بین نمی رود، با وجود اینکه تجربه افراد بزرگتر در این زمینه بسیار موثر است اما نباید شما را به ازدواج با فردی که علاقه ای به او ندارید مجبور کنند زیرا زندگی آینده شما ممکن است با شکست مواجه شود.

بلایی که دولت چین بر سر فضای مجازی آورد

طلاق

ادامه می دهید یا خیر؟

مهمترین عاملی که علاقه در زندگی مشترک ایجاد می کند نیروی محرکه و احساس آرامش در کنار یکدیگر است چرا که انگیزه لازم را برای حل مشکلات فراهم می کند، بنابراین محبت و علاقه فاکتور مهمی برای ازدواج است اما ممکن است که این احساس بعد از ازدواج نیز شکل بگیرد.

به عبارتی دیگر ازواج اجباری هرگز توصیه نمی شود اما اگر بنابر دلایلی در چنین رابطه ای هستید به خاتمه دادن این زندگی فکر نکنید و برای نجات زندگی مشترک خود و دوام آن به فکر راه حل باشید.

راه های ایجاد علاقه به همسر اجباری

مراجعه به مشاور متخصص

بهترین روش مراجعه به مشاور متخصص در این زمینه است، زیرا فردی که در این زمینه دارای تجربه و تخصص است می تواند در بهتر کردن شرایط و گرفتن تصمیم درست و منطقی به شما کمک کند،مراجعه به روانشناس و مشاور بهترین راه حل است تا زوج ها برای مدتی تحت نظر قرار بگیرند و بحران های زندگی را با استفاده از راهکارهای مشاور پشت سر بگذارند، همچنین برای بهبود روابط و پذیرش شرایط گامی مثبت بردارند.

مشاوره

اما پیش از مراجعه با همسرتان در مورد وضعیت ایجاد شده مشورت کنید؛ چرا که گفتگوی دو نفره شما در تصمیم گیری و بهبود شرایط زندگی موثر است.

به همسرتان بگوئید که می دانید بر اساس اجبار حاضر به ازدواج شده است و از زندگی با شما لذت نمی برد اما به کسی نیاز دارید که شما را دوست بدارد، بنابراین باید به فکر راه حلی برای زندگی مشترک باشید، اگر هنگام انتخاب یکدیگر حق دخالت نداشته اید حالا هر دو می توانید برای دوام و ایجاد علاقه در زندگی تلاش کنید. زندگی بدون انگیزه و علاقه ره حلی برای رفع مشکلات نمی باشد، از سوی دیگر هر دو نفر با پیامدهای تلخ جدایی و طلاق آشنا هستید، پس بهتر است جدایی را آخرین راه برای خود مد نظر داشته باشید.

تلاش برای رسیدن به آرامش

دوست داشتن همسر تحمیلی کار غیر ممکن نیست زیرا افراد دارای نقاط مثبت فراوانی هستند که می توان با تکیه بر آنها زندگی سرد و بدون علاقه را تغییر داد. به طور مثال ممکن است از ابتدای زندگی مشترک مسائل مختلفی موجب نارااحتی و ناامیدی شما شده باشد و تصمیم شما برای جدایی را قطعی کرده باشد، در حالی که می توان با کنار گذاشتن این افکار منفی، به این موضوع فکر کنید که تاکنون چه چیزهایی در زندگی مشترک آموخته اید. فهمیدن نقاط ضعف رابطه و رفتارهای خطرناک درباره همسر تاثیر زیادی در بهبود روابط دارد.

فرمانده سپاه حفاظت ولی‌امر تغییر کرد

آرامش

به همین دلیل بهتر است زمان بیشتری با یکدیگر سپری کنید و با در نظر گرفتن جنبه های مهم زندگی در چهارچوب منطق و آرامش، بیشتر فکر کنید. چنانچه اشاره شده است شاید ندانید که میزان نارضایتی مرد و زن در ازدواج دوم و سوم با اختلافی به مراتب بالاتر نسبت به زندگی اول هر فردی قرار دارد. پس ترمیم و بهبود رابطه و تبدیل آن به یک زندگی آرامش بخش بسیار بهتر از پایان دادن به آن و ایجاد شرایط سخت تر است.

چگونه عاشق شویم؟

زوج هایی که به اجبار حاضر به قبول ازدواج کرده اند برای ادامه زندگی و جلوگیری از عواقب چنین ازدواجی به ایجاد عشق و علاقه نیاز دارند، در غیر اینصورت باید زندگی عذاب آور و تلخی را تجربه کنند. ایجاد همدلی و علاقه کار غیر ممکنی نیست، البته به شرطی که همسرتان مشکل جدی و آزار دهنده ای که مانع ایجاد علاقه شود نداشته باشد. بنابراین شرایط ایجاد علاقه به همسرتان را فراهم کنید و مهمتر از آن با ازدواج خود کنار بیایید.

ازدواج

نکات مهم برای دوست داشتن همسر از نظر دکتر چاپمن

۱٫ به همسرتان اعتماد کنیدو نسبت به هم متعهد، وفادار و از خود گذشتگی داشته باشید.

۲٫ ارتباط خود را برای درک متقابل و داشتن رابطه دلخواه تحکیم بخشید.

۳٫ بدون قضاوت حرفهای همسرتان را بشنوید و پذیرای صحبت های او باشید

۴٫ احساسات مثبت و منفی را برای ایجاد صمیمیت بیشتر با هم در میان بگذارید.

۵٫ نسبت به همسرتان احساس مالکیت بیش از حد نداشته باشید، زیرا مالکیت زیاد عشق بیشتری می خواهد اما در عوض عشق کمتری دریافت می کنید.

کم شدن علاقه

۶٫ همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید و به اندازه خودتان برای او ارزش قائل شوید.

۷٫ با مشاهده موفقیت های همسرتان خوشحال شوید و او را تشویق کنید.

۸٫ از بهترین و بدترین مسائل یکدیگر آگاه باشیدو یکدیگر را مانند افراد عاشق دوست داشته باشید.

۹٫ نسبت به فراهم کردن رفاه کامل او متعهد باشید وو قید و شرطی قرار ندهید تا زندگی عاشقانه ای بسازید.

۱۰٫ با حفظ احترام یکدیگر به هم عشق بورزید و خودخواهی را کنار بگذارید.

منبع:نمناک

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست