روایتی از احکامی که قاضی منصوری صادر کرد

روایتی از احکامی که قاضی منصوری صادر کرد محسن برهانی استادیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در یادداشتی اینستاگرامی درباره قاضی منصوری درباره برخی احکامی که وی صادر کرده بود، نوشت: محسن برهانی استادیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در اینستاگرام نوشت: فرجامی تلخ و مبهم. خبر قتل یا خودکشی “قاضی

کد خبر : 47841
تاریخ انتشار : شنبه 31 خرداد 1399 - 0:53
روایتی از احکامی که قاضی منصوری صادر کرد

روایتی از احکامی که قاضی منصوری صادر کرد


5eed0c8101bf2_5eed0c8101bf6

محسن برهانی استادیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در یادداشتی اینستاگرامی درباره قاضی منصوری درباره برخی احکامی که وی صادر کرده بود، نوشت:

محسن برهانی استادیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، در اینستاگرام نوشت:

فرجامی تلخ و مبهم. خبر قتل یا خودکشی “قاضی منصوری” بسیاری را شوکه کرد.

در چندین جلسه تدریس در مجتمع‌های قضایی مختلف (ونک، الهیه و ارشاد) با ایشان برخورد کردم و با هم کمی گعده کردیم. بسیار مودب و محترم بود و علیرغم بیماری صعب‌العلاجش تا دم در مرا مشایعت میکرد و میگفت احترام استاد واجب است. از لحاظ علمی پایینتر از متوسط بود. بیان دو نمونه:

اول. در مورد حکمی که برای سعید حنایی در مشهد صادر و او را محکوم به اعدام کرده بود با هم گفتگو کردیم. گفت: او هیچ تعرضی به زنان نکرد و تنها آنها را میکشت. گفتم به اعتقاد مهدورالدم بودن زن‌ها را میکشت و مستحق قصاص نبود. ایشان گفتند بله، ولی آن ماده را رییس وقت قوه قضاییه (مرحوم آقای شاهرودی) قبول نداشتند! دوم. میگفتند که اگر کسی به رفیقش کمک نکند و مانع قتلش نشود ممسک است و مستحق حبس ابد؟! و ادعا کردند من اینگونه حکم دادم و حکمم هم تایید شد. یعنی با کمال تعجب بر ترک فعل و عدم یاری رسانی به غیر، حکم حبس ابد داده بود.

پرونده دختران انقلاب، در زمان ایشان رسیدگی و منجر به صدور کیفرخواست ده ساله شد.

الان در محضر الهی حاضر است و خدا میداند چه برایشان میگذرد. خدا کند اهل نجات باشد.

بیماران مبتلا به کرونا می‌توانند واکسن بزنند؟

او هر که بود و هر چه کرد باید بدانیم که تنها «متهم به جرم است و نه مجرم»؛ شاید اگر بازمیگشت و از خود دفاع میکرد، تبریٔه میشد. پس مراقب باشیم آخرتمان را مفت نفروشیم.

 

منبع: انتخاب

بازدیدها: 14

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست