روز جهانی ارتباطات و تاریخ آن

انتخاب یک روز در تقویم جهانی به نام روز جهانی ارتباطات هدفی را به دنبال داشته است، همچنین دلیل خاصی برای انتخاب این روز وجود دارد.
کد خبر : 110974
تاریخ انتشار : دوشنبه 27 اردیبهشت 1400 - 8:03
روز جهانی ارتباطات و تاریخ آن

تاریخچه و جزئیات روز جهانی ارتباطات ، 17 می

در تقویم روزهای جهانی، یک روز به نام ارتباطات تعیین شده است و مثل تمام روزهای خاص دیگر به دلیلی نامگذاری شده و تاریخچه ای دارد که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت. روز جهانی ارتباطات از سال 1969، هر ساله در تاریخ هفده ماه می جشن گرفته می شود. این روز، روزی است که در آن ایجاد مهم ترین عوامل زندگی را جشن می گیرند و آن هم چیزی نیست، جز ارتباط.

 

روز جهانی ارتباطات

هدف اصلی این روز جهانی، تاکید روی اهمیت ارتباط و چگونگی انتقال اطلاعات در سراسر جهان است. همچنین هدف آن افزایش آگاهی و چگونگی انتقال اطلاعات مهم در زندگی ماست که ارتقاء تکنولوژی ها را در هر زمینه ای تحریک می کند.

در مورد تاریخچه ی روز جهانی ارتباطات باید بگوییم که این روز مصادف با تاسیس واحد تلگراف بین المللی است که در سال 1865 تاسیس شد تا بتواند روش های ارتباط اورژانسی را حمایت کند و اکنون در انواع ارتباطات مشاهده می شود. هدف دیگر روز جهانی ارتباطات این است که به افراد کمک کند تا آگاهی بیشتری در مورد امکانات ایجاد شده توسط تکنولوژی داشته باشند و تمرکز آن بیشتر روی اینترنت و اطلاعات تکنولوژی های ارتباطی دیگر است. ما از این روز به عنوان راهی برای بهبود اقتصاد و جوامع نیز استفاده می کنیم و به دنبال راه هایی هستیم که ارتباطات دیجیتالی خود را گسترده کنیم.

در کنار اطلاعات مربوط به روز جهانی ارتباطات بد نیست بدانید که اختراع تلفن هم مربوط به سال 1876 بوده و فرستادن اولین ماهواره مربوط به سال 1957 بوده و تولد اینترنت در دهه 60 اتفاق افتاده است.

جزئیات نقص فنی پرواز تبریز - نجف و بازگشت به فرودگاه تبریز

چند حقیقت کوتاه به بهانه روز جهانی ارتباطات

  • اولین پیامی که در کل دنیا ارسال شد ، توسط نیل تاپ ورت بود که در آن کریسمس را تبریک گفته بود.
  • اولین پروتکل برای ویس یا صوت اینترنتی در دسامبر سال 1974 انجام شد.
  • در ابتدا رایج ترین استفاده از موبایل متعلق به چک کردن ساعت بود.
  • تلفن یکی از بزرگترین اختراعات بشر است و شاید مهم ترین اختراع برای گسترش و پیشرفت ارتباطات.

منبع : نمناک

بازدیدها: 0

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست