سخت ترین زبان های دنیا برای یادگیری

اگر به دنبال یادگیری زبان جدیدی هستید اما هنوز انتخابی ندارید در این مطلب شما را با 20 مورد از سخت ترین زبانهای دنیا آشنا و راجع به آنها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم.
کد خبر : 45128
تاریخ انتشار : جمعه 9 خرداد 1399 - 19:05
سخت ترین زبان های دنیا برای یادگیری

سخت ترین زبان ها برای یادگیری

اگر می خواهید یادگیری زبان جدید را انتخاب کنید و سردرگم هستید، بهتر است که قبل از آن کمی تحقیق کنید. افراد معمولاً برای یادگیری زبان دوم به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و فرانسه رو می آورند اما گاهی اوقات کسانی هستند که مایلند زبان های سخت تر را تجربه کنند و خود را دچار چالش کنند. در این قسمت ۲۰ تا از سخت ترین زبان های دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد.

سخت ترین زبان ها

۲۰ سخت ترین زبان دنیا برای یادگیری

۱٫ فنلاندی

زبان فنلاندی یک زبان عجیب و غریب می باشد. تقریباً می توان ۱۵ نوع زمان فعل مختلف را در آن پیدا کرد. در حالی که زبان انگلیسی و فارسی فقط سه نوع دارد و زبان فنلاندی ترکیبی از زبان لاتین و آلمانی می باشد. تنها چیزی که می توان در این زبان راحت معرفی کرد، الفبای آن است که تقریباً شبیه به زبان انگلیسی می باشد .

۲٫ روسی

زبان روسی جز پنج تا از سخت ترین زبان های دنیا می باشد و یاد گرفتن آن بسیار چالش برانگیز است. تلفظ کردن زبان روسی از تمام موارد آن سخت تر است زیرا صداه ای بسیار ناشناخته ای دارد

سخت ترین زبان ها

سخت ترین زبان های دنیا برای یادگیری

۳٫ ویتنامی

زبان ویتنامی به دلیل گرامر پیچیده و عجیب و غریب خود تلفظ های بسیار سختی دارد و برای یادگیری این زبان باید ۱۱۰۰ ساعت آموزش را در کلاس سپری کنید .

۴٫ زبان مغولی

زبان مغولی تلفظ بسیار عجیب و غریبی دارد. در این زبان صدای شما یک سره بالا و پایین می شود و از لحاظ سختی کمی به فنلاندی شبیه است .

۵٫ مجارستانی

زبان مجارستانی جزء خانواده زبان فنلاندی محسوب می شود و البته دایره واژگان آن اصلا شباهتی به یکدیگر ندارد و آن ها آواهای صدایی بسیار شبیه به هم دارند که با هم اشتباه می گیرید. همچنین این زبان پر از اصطلاح های مختلف می باشد که یادگیری آن ها اصلا راحت نیست .

۶٫ تایلندی

زبان تایلندی گرامر سخت و دشواری ندارد و چیزی که در این زبان سخت است، نوشتار و تلفظ آن می باشد که بسیار ناشناخته است. الفبای آن نیز حدود ۴۴ حرف بی صدا و ۳۲ حرف صدا دار دارد .

۷٫ ایسلندی

زبان ایسلندی کلمات بسیار پیچیده ای دارد که کاملا برای زبان های دیگر ناشناخته می باشد. چنانچه در نمناک اشاره کرده ایم همچنین کلمات این زبان بسیار طولانی هستند و تلفظ سختی دارند و این زبان را می توان جزء یکی از سخت ترین زبان های دنیا معرفی کرد .

خبر بد مدیر شرکت گاز همزمان با شروع سرما

زبان های عجیب و غریب

پیچیده ترین و سخت ترین زبان های جهان

۸٫ استونی

زبان استونی نیز مانند زبان های مجارستانی و فنلاندی می باشد. حروف صدادار و بی صدا در این زبان بسیار پیچیده هستند و مدام کوتاه و بلند می شوند اما کلمات آن ها به قدری طولانی است که انگار هیچ وقت توقف ندارند و گرامر آن نیز سرشار از قوانین استثنا می باشد که کار را برای افراد سخت می کند.

۹٫ گرجستانی

زبان گرجستانی کاملا سیستم نوشتاری مخصوص به خود را دارد که اصلا شبیه هیچ زبانی دیگر نیست. حروف الفبا در آن نیز بسیار زیاد است و کاملا حروف عجیب و غریبی دارد. حتی حالت نوشتن این حروف نیز سخت می باشد و تلفظ کردن در زبان گرجستانی نیز به یک چالش برای افراد تبدیل خواهد شد.

۱۰٫ چکسلواکی

این زبان نیز مانند اسمش کمی عجیب و غریب می باشد و حروف این زبان هر کدام برای خودش تلفظ جداگانه دارد و نمی توان هیچ کدام از حروف ها را به یکدیگر تشبیه کرد و معمولا افراد از یادگیری این زبان سر باز می زنند.

۱۱٫ ترکیه ای

زبان ترکی بسیار سخت است. کلمات آن کاملا پیچیده می باشند و تلفظ عجیب و غریبی دارد و البته انگلیسی زبان ها راحت تر این زبان را یاد می گیرند اما برای افراد ژاپنی ، کره ای یا فنلاندی یادگیری این زبان تقریباً غیر ممکن می باشد .

زبان ترکیه ای

سخت ترین زبان دنیا برای فارسی زبانان

۱۲٫ آلبانی

زبان آلبانی ۳۶ حرف الفبا دارد. هر کدام کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. کمتر زبانی را می توان به آلبانی تشبیه کرد. علاوه بر آن که گرامر این زبان سرشار از قوانین استثنایی می باشد و به یاد سپردن آن ها کاملاً دشوار است.

۱۳٫ لهستانی

زبان لهستانی ظاهر سختی ندارد اما زمانی که بخواهید در آن استاد شوید با چالش های زیادی روبرو خواهید بود. تلفظ کلمات در این زبان بسیار سخت است و همچنین صدا های زیادی در آن وجود دارد که باید در یادگیری آن استاد شوید .

توضیحات دیوان عالی درباره اعدام محسن شکاری

۱۴٫ ناواهو

زبان ناواهو شکل نوشتاری بسیار سختی دارد و همچنین این زبان دارای کد هایی می باشد که معمولاً یاد گرفتن آن را برای ما غیر ممکن می کند و ارتباط برقرار کردن با این زبان توسط افراد آلمانی راحت تر می باشد.

۱۵٫ یونانی

یکی از سخت ترین زبان های دنیا زبان یونانی است و دلیل آن هم حروف الفبای زبان آن می باشد. گرامر این زبان نیز کمی عجیب و غریب است زیرا دستورهای آن کاملا ناشناخته می باشند و تلفظ کلمات این زبان نیز نیاز به تمرین های بسیار زیادی دارد .

۱۶٫ کره ای

زبان کره ای حروف الفبای بسیار پیچیده ای دارد. زبان کره ای برعکس زبان های چینی و ژاپنی نوشتار و حروف پیچیده ای ندارد اما آواهای آن بسیار سخت هستند. در واقع صحبت کردن این زبان اصلا شبیه به زبان های دیگر نیست. گرامر آن نیز برای فارسی زبانان کاملا ناشناخته است .

دشوارترین زبان دنیا

دشوار ترین و سخت ترین زبان های دنیا را بشناسید

۱۷٫ ماندارین

زبان ماندارین را می توان برای فارسی زبانان سخت اعلام کرد. الفبای این زبان بسیار پیچیده است .در حالی که باید برای آن صدای خود را کاملا تغییر دهید. ادا کردن جملات آن نیاز به تغییر تن صدای افراد دارد و همین تغییر تن صدا باعث می شود که منظور و معنی جمله شما تغییر کند .

۱۸٫ ژاپنی

یکی از موانعی که بر سر راه یادگیری زبان ژاپنی وجود دارد، سیستم نوشتاری آن می باشد.گرامر این زبان نیز نسبتا راحت است است اما قوانین آن بسیار گسترده می باشد .

۱۹٫ کانتونی

صدا ها در زبان ماندارین شبیه زبان کانتونی می باشند. افراد باید بیش از حد ذهن خود را در این زبان تغییر دهند. در واقع زبان ماندارین را می توان نوع سخت تر زبان کانتونی اعلام کرد و منابع یادگیری این زبان نیز بسیار اندک می باشد .

۲۰٫ عربی

زبان عربی نیز جزء زبان های سخت دنیا قرار می گیرد. البته برای فارسی زبان ها این چنین نیست اما بیشتر کشورهای دنیا در یادگیری آن دچار مشکل هستند و علت آن هم صدا های ناشناخته آن با دیگر زبان ها می باشد. هرچند این افعال بی قاعده و دستور زبان سخت باعث شده که این زبان جزء زبان های دشوار قرار بگیرد .

 

منبع : نمناک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست