معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیرکشور تاکید کرد:

شهرداری‌ها برای مقابله با وقوع احتمالی سیل آمادگی کامل داشته باشند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با ابلاغ بخشنامه ای به معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها با توجه به پیش بینی تداوم بارشها بر ضرورت آمادگی کامل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای مقابله با بارش ها و وقوع احتمالی سیل تاکید کرد. به گزارش پایگاه

کد خبر : 25273
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 آبان 1398 - 17:50
شهرداری‌ها برای مقابله با وقوع احتمالی سیل آمادگی کامل داشته باشند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با ابلاغ بخشنامه ای به معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها با توجه به پیش بینی تداوم بارشها بر ضرورت آمادگی کامل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای مقابله با بارش ها و وقوع احتمالی سیل تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در بخشنامه  «مهدی جمالی نژاد» با توجه به به وقوع بارشهای فراوان در روزهای اخیر و پیش بینی تداوم آن در پائیز سال جاری آمده و اهمیت و ضرورت ایجاد آمادگی و لزوم انجام اقدامات فوری مبتنی بر تجربه سیلاب های اخیر در تعدادی از استانهای کشور بر پیشگیری و کنترل شرایط اضطراری ناشی از وقوع حوادث و سوانح مرتبط با سیلاب در شهرها و روستاهای کشور با هماهنگی شهرداری ها و دهیاری ها تاکید شده است.

در بخشنامه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور بر برگزاری منظم جلسات ستاد مدیریت بحران شهرداری و کمیته های تخصصی ذیل ستاد مذکور و اطلاع رسانی جهت ضرورت حفظ آمادگی کامل کلیه شهرداری ها و دهیاری های تابعه تاکید شده است.

انجام هماهنگی با دستگاههای اجرایی مسئول در حوزه مدیریت سیلاب و رودخانه های عبوری از شهرها و روستاها به ویژه واحدهای تابعه وزارت نیرو جهت لایروبی مسیل ها و نهرها و ترمیم دیواره های ساحلی و بازدید مستمر از نقاط بحرانی در شهرها و روستاها از منظر آسیب پذیری از سیلابهای احتمالی و رفع مشکلات فنی و نواقص شبکه جمع آوری و دفع آبهای سطحی دیگر موضوعات مورد تاکید در بخشنامه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور است.

جانمایی کتیبه تاریخی در جایی که باور نمی‌کنید

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین بر حضور موثر و مداوم همه معاونان، مدیران و روسای سازمانهای ذیربط شهرداریهای استان و دهیاریر های تابعه به صورت مداوم و مستمر در محل کار در شرایط بحرانی تاکید کرده است.

انجام تمهیدات و پیش بینی های لازم برای بسیج منابع و امکانات، تجهیزات و ماشین آلات عمرانی و خدماتی به ویژه در مناطق دارای خطرپذیری بالاتر از جمله مسیل ها و رود دره ها و آمادگی، پایش و نظارت مستمر از سوی ستاد مدیریت بحران شهرداریها و دهیاریها و سازمانهای خدمات رسان به ویژه سازمان های آتش نشانی و دیگر حوزه های معاونت خدمات شهری دیگر موارد مورد تاکید در بخشنامه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور است.

جمالی نژاد همچنین بر بازدید مستمر تاسیسات کنترل سیلاب در محدوده و حریم شهر و پل ها و ابنیه فنی احداث شده در مسیر رودخانه ها و مسیل های عبوری از شهرها و روستاها تاکید کرده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست