فقیهه سلطانی از دلیل ابتلای خانوادگی به کرونا پرده برداشت

فقیهه سلطانی از دلیل ابتلای خانوادگی به کرونا پرده برداشت فقیهه سلطانی گفت: وضعیت معیشت بازیگران و هنرمندان تئاتر بدتر از فاجعه است، آن‌ها قبل از کرونا هم دستمزد چندانی نمی‌گرفتند، اما حالا ماه هاست که علاوه بر نداشتن دستمزد به دلیل دوری از شغل خود افسرده و سرخورده شده‌اند. بازیگر فیلم «صورتی» درباره آخرین

کد خبر : 74776
تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 آبان 1399 - 19:32
فقیهه سلطانی از دلیل ابتلای خانوادگی به کرونا پرده برداشت

فقیهه سلطانی از دلیل ابتلای خانوادگی به کرونا پرده برداشت


5fad116ca60d3_5fad116ca60d6

فقیهه سلطانی گفت: وضعیت معیشت بازیگران و هنرمندان تئاتر بدتر از فاجعه است، آن‌ها قبل از کرونا هم دستمزد چندانی نمی‌گرفتند، اما حالا ماه هاست که علاوه بر نداشتن دستمزد به دلیل دوری از شغل خود افسرده و سرخورده شده‌اند.

بازیگر فیلم «صورتی» درباره آخرین وضعیت جسمانی خود بعد از ابتلا به بیماری کرونا گفت: خوشبختانه بهبود کامل پیدا کرده و از قرنطینه خانگی هم خارج شده ام، به تازگی و بعد از درمان کامل در یک فیلم کوتاه هم به ایفای نقش پرداختم.

وی با اشاره به تجربه سخت تحمل بیماری کرونا اضافه کرد: متاسفانه شاید افراد فکر می‌کنند که این بیماری را نمی‌گیرند، اما آمار هر روزه نشان می‌دهد که هیچکدام از ما از این بیماری مصون نیستیم، من معتقدم که تنها با رعایت درست و کامل بهداشت می‌توان از پس این بیماری برآمد.

فقیهه سلطانی در همین راستا ادامه داد: این روزها شاهد آن هستیم که بیماری کرونا خانوادگی شده و دلیل اصلی آن مهمانی‌های خانوادگی است که در آن‌ها به هیچ وجه پروتکلی رعایت نمی‌شود، اتفاقا در محیط کار به دلیل سخت گیری‌ها رعایت بیشتری صورت می‌گیرد، اما در محیط‌های خانوادگی این اتفاق نمی‌افتد، به همین دلیل هم شاهد آن هستیم که خانواده‌ها به صورت جمعی مبتلا به کرونا می‌شوند.

وی درباره احتمال تعطیلی تولیدات تصویری به دلیل شیوع بیماری کرونا افزود: وقتی همه مشاغل به کارشان ادامه می‌دهند چرا باید تولیدات سینمایی و تلویزیونی متوقف شود، این تولیدات شاید برای برخی تفریح و سرگرمی باشد، اما برای ما شغل بوده و از آن طریق امرار معاش می‌کنیم. نمی‌توان با تعطیلی بدون برنامه تولیدات، آن هم وقتی که هیچ حمایتی وجود ندارد تعداد زیادی از هنرمندان جلو و پشت دوربین را از نان خوردن انداخت.

زاکانی به نفع رئیسی انصراف داد

بازیگر سریال «تبریز در مه» با اشاره به بازگشایی سینما و تئاتر تا ساعت ۱۸ اضافه کرد: این طرح بیش از آنکه عجیب باشد خنده دار است، مگر کرونا زمانبندی می‌شناسد که ما برایش زمان مشخص معین می‌کنیم، اگر بنا به تعطیلی است باید همه جا تعطیل شود، اما وقتی همه مشاغل به کارشان در ساعات معمول ادامه می‌دهند چرا سینما و تئاتر که ساعت معمول فعالیتشان عصر و شب است باید تعطیل شوند

وی در همین رابطه ادامه داد: خیلی ساده است که این نوع از بازگشایی با تعطیلی هیچ فرقی ندارد، زیرا هیچ مخاطبی نمی‌تواند قبل از ساعت ۱۸ به تماشای آثار بنشیند. خود هنرمندان هم میلی برای فعالیت قبل از این ساعت را ندارند، از نظر من این طرح نشانه نبود تخصص و برنامه ریزی درست فرهنگی است.

سلطانی با اشاره به وضعیت بد معیشتی اهالی تئاتر تاکید کرد: وضعیت معیشت بازیگران و هنرمندان تئاتر بدتر از فاجعه است، آن‌ها قبل از کرونا هم دستمزد چندانی نمی‌گرفتند، اما حالا ماه هاست که علاوه بر نداشتن دستمزد به دلیل دوری از شغل خود افسرده و سرخورده شده اند. مسئولین فرهنگی ما باید باور کنند که تئاتر یک سرگرمی صرف نیست، تئاتر یک حرفه و شغل است، افراد از آن ارتزاق می‌کنند پس نمی‌توان به راحتی اولین نشانه تعطیلی را به سوی این هنر گرفت.

وی با تاکید بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های تئاتر خاطرنشان کرد: من طی اولین دوره بازگشایی تئاتر در تابستان نمایشی را روی صحنه بردم، نه بازیگران و نه تماشاگران هیچکدام بیمار نشدند، اتفاقا پروتکل‌ها بسیار دقیق و کامل اجرا می‌شد، شاید در آن دوران هم ما مخاطب زیادی نداشتیم، اما حداقل امید و انگیزه هنوز درونمان زنده بود.

بیانیه شاعرانه عبدالکریم سروش در حمایت از همتی

 

منبع: میزان

بازدیدها: 13

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست