فلومتر مغناطیسی از مگا کنترل

فلومتر مغناطیسی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ این دسته از فلومترها به‌عنوان پرکاربردترین و منعطف‌ترین فلومترها شناخته‌شده و به‌دلیل طرز کار بسیار عالی‌ای که دارند، مورد توجه بسیاری از مراکز قرار گرفته‌اند.
کد خبر : 137881
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 آذر 1400 - 16:20

فلومتر مغناطیسی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ این دسته از فلومترها به‌عنوان پرکاربردترین و منعطف‌ترین فلومترها شناخته‌شده و به‌دلیل طرز کار بسیار عالی‌ای که دارند، مورد توجه بسیاری از مراکز قرار گرفته‌اند. اما چه ویژگی‌هایی در این دسته از جریان سنج‌ها وجود دارد که باعث محبوبیت آن‌ها شده است؟ برای کسانی که با انواع فلومترها کار کرده و خصوصیات آن‌ها را می‌دانند، شناخت ویژگی‌ها و مشخصات جریان سنج الکترومغناطیسی می‌تواند جذابیت‌های بسیار زیادی داشته باشد. زیرا قرار است با یکی از بهترین دبی سنج‌ها آشنا شوند. همچنین این شناخت باعث می‌شود تا در زمان خرید این محصول نیز به بهترین نحو عمل شده و کاربران بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایند.

در این مقاله به‌صورت کامل و جامع به بررسی خصوصیات مربوط به فلومتر مغناطیسی Magnetic Flow meter پرداخته و ویژگی‌های اصلی آن را با شما در میان خواهیم گذاشت. در انتها علاوه‌بر اینکه شما با ساختار و کاربردهای این محصول آشنا شده و نکات مهم مربوط به خرید آن را درک خواهید کرد، با یکی از بهترین مراکز عرضه‌کننده این محصول نیز آشنا خواهید شد که استفاده از خدمات آن‌ها می‌تواند فرایند خرید این محصول را برای شما ساده‌تر و بهتر کند. با ما همراه باشید.

 فلومتر مغناطیسی چیست؟

اگر با مفهوم فلومترها آشنا باشید و درباره آن‌ها بدانید، درک انواع مغناطیسی آن بسیار ساده خواهد بود. فلو به معنی جریان است. جریان سیالات مختلف با این عنوان شناخته می‌شود که در موارد مختلف از آن به‌عنوان دبی یا جریان ورود نیز یاد می‌شود. فلومتر‌ها دستگاه‌هایی هستند که با ساختارها و طرز کار مختلف اندازه جریان سیالات را در مسری خود اندازه‌گیری کرده و آن را به اپراتور اطلاع می‌دهند. با توجه به اینکه شدت جریان اهمیت بسیار زیادی در کنترل دستگاه‌های مختلف دارد،  از این رو استفاده از فلومتر مغناطیسی یا سایر انواع فلومترها بسیار ضروری خواهد بود. این وسیله در هر لحظه می‌تواند شدت جریان را به اپراتور انتقال داده و بهترین شرایط را برای کنترل در اختیار وی قرار دهد.

در این بین فلومتر مغناطیسی  یا جریان سنج الکترومغناطیسی نوع خاصی از فلومترها هستند که بدون برخورد در مسیر سیالات مختلف قرار گرفته و می‌توانند در طی یک فرایند خاص شدت جریان را اندازه‌گیری کنند. اصل و پایه این فلومترها بر اساس قانون فارادی استوار است. به‌دلیل ساختار و شرایط استفاده‌ای هم که دارند، در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده و شرکت‌های زیادی هم محصولات خود را در این رده برای کاربران عرضه می‌دارند. برای خرید یک جریان سنج الکترومغناطیسی ابتدا باید نسبت به کیفیت این محصول شناخت کافی پیدا کرده و هم چنین خصوصیات و طرز کار آن را بشناسید. شناخت یک مرکز خرید عالی برای فلومترها نیز دومین قدم برای شما خواهد بود. در ادامه در هر دو این قدم‌ها را در کنار شما خواهیم بود.

قانون فارادی

در ادامه قصد داریم تا طرز کار فلومتر مغناطیسی را با شما در میان بگذاریم. با توجه به اینکه اساس کار جریان سنج الکترومغناطیسی قانون فارادی است، از این رو لازم دانستیم تا توضیحی درباره این قانون ارائه کنیم.

طبق قانون فارادی وقتی میزان شار مغناطیسی عبوری از یک مدار تغییر نماید، نیروی محرکه که در آن القا می‌شود، با بزرگی آهنگ تغییرات شار مغناطیسی متناسب خواهد بود. همین قانون سرلوحه اصلی تولید محصولات مختلفی شده است که یکی از آن‌ها نیز جریان سنج الکترومغناطیسی است.

طرز کار فلومتر مغناطیسی چیست؟

در تشریح قانون فارادی متوجه شدید که دامنه ولتاژ تولید شده در یک جریان با سرعت عبور‌هادی، طول‌هادی و قدرت مغناطیسی موجود در سیستم رابطه مستقیم دارد. المان‌های مختلف موجود در این نوع فلومتر به گونه‌ای ساخته شده‌اند تا در نهایت با استفاده از این پارامترها اقدام به شناسایی شدت جریان عبور نمایند. مقدار شدت جریان در این دستگاه به‌صورت داده‌های دیجیتالی در یک صفحه نمایش به نمایش در می‌آید و اپراتور تنها با خواندن همین اعداد می‌تواند از آن برای محاسبات مختلف مربوط به سیستم استفاده کند.

نرم افزار حسابداری ابری چیست؟ معرفی مزایای نرم افزار ابری

طرز کار این دستگاه کاملا جنبه علمی داشته و حتی در بسیاری از منابع علمی نیز از آن استفاده می‌شود. از این رو کاملاً می‌توان به آن اعتماد نمود. هر چند مانند هر دستگاه دیگری این دستگاه نیز با خطاهایی همراه است، اما با این حال نتایج حاصل از آن کاملاً قابل قبول بوده و می‌توان از آن به‌عنوان یک جریان سنج قابل اعتماد استفاده کرد.

اجزا تشکیل‌دهنده فلومتر مغناطیسی چیست؟

برای اینکه با طرز کار این محصول بیشتر آشنا شوید، لازم است تا شما را با اجزای تشکیل‌دهنده این محصول نیز آشنا کنیم. شناخت این اجزا علاوه‌بر بالا بردن درک شما نسبت به‌طرز کار این فلومتر باعث می‌شود تا در زمان خرید نیز دست روی محصولات با کیفیت بالا بگذارید. این دستگاه از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است. الکترونیک، سیم پیچ ایجاد میدان، الکترود‌ها و بدنه فلومتر که در نهایت به‌صورت یکپارچه و در کنار هم کار می‌کنند.

وقتی در یک لوله یک سیال رسانا عبور می‌کنید، باعث ایجاد میدان در بخش الکترونیکی شده و که این میدان توسط سیستم پیچ‌ها تقویت می‌شوند. این جریان در الکترودها با شدت ضعیف‌تری وارد می‌شود و در نهایت توسط قیمت دیجیتالی یک عدد گزارش می‌شود که شدت این جریان است. این اجزا در کنار هم می‌توانند یک ساختار منسجم را ایجاد کرده و امکان سنجش دبی سیال را برای اپراتور فراهم آورند. این روش سنجش شدت جریان باعث مزیت‌های زیادی شده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

مزیت‌های فلومتر مغناطیسی چیست؟

دقت داشته باشید که این نوع از فلومتر‌ها طول عمر خیلی زیادی نداشته و از جمله محصولات نوین جهانی محسوب می‌شوند. استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز و پیشرفته برای تولید آن‌ها باعث شده تا بسیار کارآمدتر از سایر محصولات در این رده باشند. به همین دلیل است که در یک مدت کوتاه با محبوبیت بالایی نیز همراه شده اند.

به‌عنوان یک مزیت بسیار بزرگ باید به این نکته اشاره کنیم که برای استفاده از این محصول نیاز نیست تا آن را در مسیر جریان قرار دهید. این مزیت باعث شده تا شرایط عالی زیر همراه با استفاده از این محصول باشند:

 • در وهله اول این دستگاه هیچ اختلالی در شدت جریان سیال ایجاد نمی‌کند. از این رو می‌تواند به‌عنوان یک دستگاه کارآمد معرفی گردد.
 • هم چنین عدم برخورد آن با جریان باعث می‌شود تا از نظر بهداشتی نیز مشکلی از بابت استفاده از آن وجود نداشته باشد.
 • کارکرد این دستگاه به هیچ‌وجه به خصوصیات سیال مانند جرم مولکولی و گراویتی آن نیز بستگی ندارد. از این رو می‌توان از آن برای هر سیال رسانایی استفاده کرد.
 • اعتبار بسیار بالای داده‌های به دست آمده از این دستگاه را نیز می‌توانید از مزیت‌های اصلی آن برشمرد.

کاربردهای فلومتر مغناطیسی چیست؟

اما استفاده از فلومتر مغناطیسی در چه مواردی کاربرد دارد؟ بررسی کاربردهای این محصول البته باید به‌صورت خاص برای نوع کارکرد مورد نظر شما بررسی شود. در زیر برخی از مصارف و کاربردهای عمومی این محصول را با شما مرور می‌کنیم. اما برای درک اینکه استفاده از آن در شرایط مورد نظر شما کاربرد دارد یا خیر،  بهتر است با مشاورین و متخصصین در این باره مشورت کنید.

 • برای اندازه‌گیری شدت جریان در همه سیال‌های رسانا
 • برای استفاده در صنایع شیمایی اعم از صنایع تولیدی اسیدها، بازها و هر ترکیب شیمایی که به نوعی رسانا باشد.
 • در صنایع غذایی برای استفاده در تولیدات حال سیال اعم از کارخانه‌های تولید آب معدنی، شیر و سایر لبنیات یا حتی شیره چغندر و صنعت قندسازی
 • برای استفاده در شبکه‌های آبرسانی چه برای مصارف آشامیدنی و چه در مصارف کشاورزی
 • برای استفاده در صنایع دریایی و فلزات
 • برای استفاده در صنعت کشاورزی
 • در صنعت تولید کاغذ
 • در صنایع تولیدات دارویی
 • برای استفاده در تاسیسات و صنایع آب و فاضلاب
 • و بسیاری موارد دیگر

نکاتی برای استفاده از فلومتر مغناطیسی

برای کسانی که به‌دنبال تهیه و استفاده از این محصول هستند، لازم است تا نکات بسیار مهمی را نیز مطرح کنیم. در نظر داشته باشید که:

 • استفاده از این محصول تنها برای سیال‌های رسانا کاربرد دارد. دقت کنید که هم سیال بودن و هم رسانا بودن دو شرط لازم برای استفاده از فلومتر مغناطیسی هستند. رسانا بودن به این معنی است که سیال مورد نظر باید قابلیت عبور یون‌ها را داشته باشد تا بتوان شدت جریان را در آن با این دستگاه اندازه گرفت.
 • محدوده دمایی مورد استفاده از این محصول حدود 80 درجه سانتی‌گراد است. افزایش زیاد و یا ماهش خیلی زیاد دمای سیال نمی‌تواند عملکرد این محصول را تحت تأثیر قرار داده و نتایج حاصل از آن را نیز با مشکلاتی همراه سازد.
نحوه تشخیص لوازم یدکی هیوندای اصلی

دقت داشته باشید که دبی سنج ها از نظر ساختاری و هم از نظر نوع استفاده شباهت‌های زیادی به هم دارند. اما در حقیقت کاربردهای مختلفی می‌توان برای آن‌ها برشمرد. از این رو باید با دقت و با در نظر گرفتن این کاربردها برای تهیه محصول مورد نظر خود اقدام کنید.

چرا استفاده از فلومتر مغناطیسی رایج شده است؟

هر کدام از انواع فلومترها ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند. طرز کار آن‌ها نیز با هم متفاوت است. به همین دلیل هر کدام با محبوبیت خاص خود روبرو هستند. یکی از اصلی‌ترین چالش‌های استفاده از این ابزارها و دستگاه‌ها،  در تاثیر آن‌ها در شدت جریان عبوری است. فلومترها با قرار گرفتن در مسیر جریان باعث افت فشار حرکت سیال شده و در نتیجه سیستم را با مشکلات زیادی روبرو می‌نمایند. این مهم باعث افت کارایی سیستم نیز می‌شود. از این رو ایده‌های زیادی برای حل این چالش نیز به وجود آمده است.

فلومتر مغناطیسی در واقع یک ایده‌آلی برای رفع این مشکل بزرگ است. همانطور که در بخش طرز کار جریان سنج الکترومغناطیسی تشریح کردیم، این وسیله برای کارکرد خود در مسری جریان قرار نمی‌گیرد. که البته به علت عدم تاثیر در فشار سیال، مزیت‌های زیادی را نیز به همراه دارد. از این رو استفاده از آن به شدت رایج شده است. شما نیز می‌توانید برای به دست آوردن مزیت‌ها و فراموش کردن این چالش بزرگ در سیستم‌های تحت کنترل خود، از این نوع فلومتر استفاده کنید.

لزوم خرید فلومتر مغناطیسی از یک مرکز خرید معتبر

حالا که با اهمیت و مزیت‌های استفاده از این نوع فلومتر آشنا شدید، لازم است تا یادآوری کنیم که انتخاب یک مرکز خرید معتبر و شناخته شده برای خرید این محصول تضمین کننده کیفیت آن برای شما خواهد بود. اگر در این باره دقت نکنید، علاوه‌بر اینکه هزینه‌ای اضافی روی دست شما باقی خواهد ماند، ممکن است مزیت‌های این محصول را نیز دریافت نکنید.

مگاکنترل به‌عنوان یکی از با سابقه‌ترین و قدیمی‌ترین مراکز تولیدکننده و خرید این محصول شرایطی را برای شما فراهم آورده تا با خیالی راحت برای خرید آن اقدام نمایید.

 

مزیت‌های خرید فلومتر مغناطیسی در مگاکنترل

اما خرید این محصول و محصولات مشابه از مرکز خرید مگاکنترل چه مزیت‌هایی برای شما خواهد داشت؟ با استفاده از خدمات این مرکز می‌توانید:

 • در درجه اول به انواع فلومترها دسترسی داشته باشید. این مهم باعث می‌شود تا حق انتخاب میان یکی از این محصولات برای شما فراهم باشد.
 • ارائه محصولات با قیمت مناسب یکی‌دیگر از مزیت‌هایی است که با انتخاب مگاکنترل برای خرید این محصولات به آن دسترسی خواهید داشت.
 • هم چنین دریافت این محصولات همگی با گارانتی‌های لازم و معتبر خواهد بود تا خیال شما از بابت این موضوع نیز راحت باشد.

احترام به حقوق مشتری یکی از اصلی‌ترین خط مشی‌ها این مرکز است. ترکیب تجربه و تخصص است که همیشه می‌توانید بهترین شرایط را برای تولید و عرضه محصولات این چنینی به دنبال داشته باشد. اتفاقی که به بهترین شکل در مرکز خرید مگاکنترل رخ داده و شما می‌توانید با خیال راحت برای خرید فلومتر مغناطیسی و سایر محصولات مشابه اقدام کنید. هم چنین می‌توانید با مراجعه به سایت این مجموعه، شناخت بهتری نسبت به هر یک از این محصولات پیدا کرده و با درک بهتری نسبت به مشخصات این محصولات، برای خرید خود اقدام کنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست