فوت و فن خرید کفش و لباس مناسب با قد و هیکل

خرید کفش و لباس مناسب اگر فکر می کنید خرید کفش و لباس به راحتی صورت می گیرد و شما می توانید برای خرید کفش و لباس به یک فروشگاه بروید و از میان انواع کفش و لباس رنگ و طرح و مدل دلخواه خود را بدون توجه به بسیاری از نکات انتخاب نمایید سخت در اشتباه هستید . کفش

کد خبر : 40901
تاریخ انتشار : شنبه 6 اردیبهشت 1399 - 0:28
فوت و فن خرید کفش و لباس مناسب با قد و هیکل

خرید کفش و لباس مناسب

اگر فکر می کنید خرید کفش و لباس به راحتی صورت می گیرد و شما می توانید برای خرید کفش و لباس به یک فروشگاه بروید و از میان انواع کفش و لباس رنگ و طرح و مدل دلخواه خود را بدون توجه به بسیاری از نکات انتخاب نمایید سخت در اشتباه هستید .

خرید کفش و لباس

کفش ها و لباس هایتان در راحتی، شادابی و سلامت شما موثرند پس برای انتخاب کفش و لباس مورد نظرتان کمی بیشتر وقت صرف کنید و خرید آن را جدی بگیرید. در این بخش از دنیای مد  نکاتی قابل توجه را برای انتخاب کفش و لباس آورده ایم ، با ما همراه شوید.

خرید کفش و لباس

خرید کفش و لباس با رعایت این نکات

چه مدل کفشی بخریم؟

اندازه پاهایتان را بدانید

قبل از خرید یک کفش مناسب به فرم و شکل پا، پهنای پنجه، قوس کف پا و برآمدگی پاهایتان توجه نمایید و کفشی را مناسب با شکل و فرم پاهایتان انتخاب کنید تا هماهنگی و تطابق بیشتری با پایتان داشته باشد.

برای پای بزرگ تر کفش بخرید

برخی از افراد اندازه پایشان با یکدیگر برابر نیست و یکی از پاهای آنها بزرگتر از پای دیگرشان است . این افراد باید برای پای بزرگتر خود کفش بخرند و برای پای کوچکتر خود از کفی استفاده نمایند.

صبح خرید نروید

اندازه پاها در طول روز تغییر می کند و در بعد از ظهر و ساعات پایانی روز و پس از راه رفتن و ایستادن نسبت به صبح و اوایل روز بزرگتر خواهد شد پس برای خرید کفش بهترین زمان پایان روز است.

کفش مناسب قد

پایان روز بهترین زمان خرید کفش

نکات مهم انتخاب و خرید کفش و لباس

کفش تنگ نخرید

هنگام خرید کفش ، کفشی هم اندازه پایتان کهدر آن احساس راحتی کنید ، بخرید و کفش تنگی را انتخاب نکنید به امید اینکه کفش بعدها جا باز کند و به پایتان اندازه شود.

هنگام خرید حتما جوراب بپوشید

هنگامی که برای خرید کفش می روید حتما جوراب به پا کنید و بدون داشتن جوراب کفش مورد نظر خود را نخرید زیرا ممکن است کفشتان پس از پوشیدن جوراب برایتان تنگ شود. هر دو لنگه کفش را پس از انتخاب کفش مناسب با جورابی که به پا دارید ، بپوشید و چند قدم راه بروید.

اول کفش را بپوشید، بعد بخرید

برای خرید کفش هر دفعه باید کفش را بپوشید و سپس انتخاب نمایید زیرا ممکن است اندازه پا شما تغییر کرده باشد پس هیچگاه کفشی که اندازه کفش قبلی تان است، را به این دلیل که قبلا همین سایز را می خریدید ، انتخاب نکنید.

انتخاب سایز کفش

پوشیدن کفش قبل از خرید آن

توصیه هایی برای خرید کفش مناسب

به پنجه کفش دقت کنید

روش لاغری با سرکه سیب را یاد بگیرید

کفش شما باید به گونه ای باشد که انگشت های پایتان در آن راحت باشد و روی هم قرار نگیرد پس هنگام خرید دقت کنید که کفش انتخابیتان دارای پنجه باریک و تیز نباشد و انگشت شست به اندازه کافی جا داشته باشد و بتواند راحت حرکت کند. پیش از این هم در بخش دنیای مد و سلامت نمناک اشاره شد که کفش شما نباید به قدری گشاد باشد که هنگام راه رفتن پاشنه پا از کفش خارج گردد.

کفشی با رویه مناسب بخرید

جنس رویه کفش باید از مواد مرغوبی باشد و پلاستیکی نباشد زیرا کفش هایی با رویه پلاستیکی موجب تعریق و بوی بد پا می شوند. رویه کفشتان باید نرم و انعطاف پذیر باشد. کفش های چرمی مناسب ترین جنس رویه را دارا هستند.

جنس کفش ها

انتخاب و خرید کفش با توجه به جنس رویه

برای خرید کفش به چه چیزهایی توجه کنیم؟

به کف کفش هم توجه داشته باشید

در انتخاب کفی کفش دقت کنید که از جنس محکم و بادوام باشد و صاف و لیز نباشد زیرا قسمت بیرونی و خارجی کفی کفش با سطح زمین تماس دارد. قسمت داخلی کفی بهتر است نرم باشد تا پا در آن احساس راحتی نماید.

کفش های پاشنه بلند و بدون پاشنه نخرید

کفش های پاشنه کوتاه به پاها کمتر آسیب می رسانند اما نباید کفش ها کاملا بدون پاشنه با کفی تخت باشند اما باید پاشنه کفش کمتر از سه و بیش از پنج سانتی متر نباشد. کفش هایی با پاشنه حدود ۵/۲ سانتیمتر ۲۲ درصد، کفشی با پاشنه پنج سانتیمتر ۵۷ درصد و کفش های دارای پاشنه هشت سانتیمتری ، ۷۶ درصد به دیسک های بین مهره ای و زانو آسیب می زند و فشار وارد می کند. کفش های پاشنه بلند سبب فشرده و منقبض شدن عضلات پشت ساق پاها می شود و در این عضلات خون رسانی را با اختلال روبرو می کند.

اندازه پاشنه کفش

خرید کفش با پاشنه مناسب

راهنمای خرید لباس

پوشش ما می تواند طرف مقابل ما را متوجه نقاط مثبت یا منفی شخصیت‏مان نماید و در قضاوت‏های اولیه دیگران درباره ما تاثیرگذار باشد . شما با انتخاب یک لباس مناسب می توانیم با اطمینان خاطر و اعتماد به نفس بیشتری با دیگران ارتباط برقرار نماییم .

لباس های مناسب سبب ایجاد آرامش روانی در ما خواهند شد . لباسی که می پوشید بهتر است با حالت چهره، فرم بدن و شأن و شخصیت شما هم خوانی داشته باشد پس هنگام خرید لباس به این نکات توجه کنید:

کیفیت پارچه:

هنگام خرید لباس شما باید به کیفیت لباس و دوخت آن و بافت و مرغوبیت پارچه توجه کنید . از نشانه های پارچه خوب این است که هر دو روی آن از یک کیفیت واحد برخوردار هستند . هر چقدر بافت پارچه نرم و مقاوم باشد، ارزش آن بالاتر می رود .

مردم آذربایجان غربی منتظر یخبندان در تعطیلات پیش رو باشند

پارچه ‏هایی که دارای مواد پلاستیکی هستند با اینکه دارای عمر طولانی تری هستند اما با پوست سازگاری خوبی نبوده و در آب و هوای گرم سبب تعریق زیاد و عرقسوز شدن پوست خواهند شد. برخی پارچه‏ها نیز پس از شستن کمی کوتاه تر می شوند پس هنگام خرید درباره این موضوع از فروشنده بپرسید که آیا پارچه آب رفت دارد یا خیر.

انتخاب و خرید لباس

توجه به جنس پارچه در انتخاب و خرید لباس

نکاتی که در انتخاب لباس باید رعایت کرد

اندازه و رنگ لباس:

لباس های چسبان و تنگ دوام کمتری دارند پس اگر دوست دارید از لباستان بیشتر استفاده نمایید لباس تنگ نخرید . هنگام خرید به آب رفت لباس و چروک نشدن آن دقت کنید و رنگ لباس نیز باید ثابت باشد تا با چند بار شستشو بی رنگ نشود.

لباسی برای دیابتی‏ ها

جنس لباس دیانتی ها باید نرم و لطیف بوده و آنان باید لباس های نخی و راحت استفاده نمایند و هیچ گاه لباس تنگ و چسبان نپوشند زیرا دچار حساسیت های پوستی می شوند . همچنین لباس آنها باید دکمه و قلاب کمتری داشته باشد تا فشار آنها سبب آسیب رساندن به پوست نشود.

لباسی برای لاغرها

در پاسخ به سوال کاربران از بخش دنیای مد نمناک باید بگوییم که اگر دارای اندامی بلندتر و باریک تر از حد معمول هستید و می خواهید لاغری تان به چشم نیاید، از لباس هایی چسبان استفاده نکنید و لباس های آزاد و راحت با جنس پنبه یا نخ ودارای بافت ریز بپوشید.

لباس برای لاغرها

خرید لباس های راحت و آزاد برای افراد لاغر

انتخاب و خرید لباس با توجه به قد و هیکل

لباس برای چاق‏ها

اگر چاق هستید ومی خواهید لاغرتر به نظر برسید لباس های تک رنگ و تیره نپوشید. برای چنین اندامی استفاده از کت ها و ژاکت های بلند که تا روی ران می آیند ، مناسب است. هیچ گاه لباس تنگ نپوشید زیرا چاقتر به نظر می رسید و اگر به لباس های طرح دار علاقه دارید ، طرح های ریز را انتخاب نمایید.

لباس برای افراد کوتاه قد:

اگر کوتاه قد و لاغرید، بهتر است محور انتخاب لباس های خود را بر مبنای یک رنگ روشن و یا ترکیبی از چند رنگ روشن نزدیک به هم، قرار دهید. پارچه هایی که دارای طرح های عمودی هستند، می توانند گزینه های خوبی برای بلندتر کردن قد شما باشند.

 

منبع : نمناک

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست