فینالی که به راحتی از دست رفت : پرسپولیس مقتدر

پرسپولیس ۱- اولسان ۲ کره‌ای‌ها با دو پنالتی که به لطف بازبینی ویدئویی به سود آنها اعلام شد، تک گل پرسپولیس را جبران کردند و در نیمه دوم پیش افتادند. به گزارش میهن نوین به نقل از “ورزش سه”، پرسپولیس پس از صعود شگفت‌انگیز از گروه C لیگ قهرمانان آسیا که بالاتر از التعاون عربستان،

کد خبر : 83986
تاریخ انتشار : شنبه 29 آذر 1399 - 17:35
فینالی که به راحتی از دست رفت : پرسپولیس مقتدر

پرسپولیس ۱- اولسان ۲

کره‌ای‌ها با دو پنالتی که به لطف بازبینی ویدئویی به سود آنها اعلام شد، تک گل پرسپولیس را جبران کردند و در نیمه دوم پیش افتادند.

به گزارش میهن نوین به نقل از “ورزش سه”، پرسپولیس پس از صعود شگفت‌انگیز از گروه C لیگ قهرمانان آسیا که بالاتر از التعاون عربستان، الدحیل قطر و شارجه امارات قرار گرفت و صدرنشین شد، در مراحل حذفی به ترتیب مقابل تیم‌های السد قطر، پاختاکور ازبکستان و النصر عربستان که هر یک مدعیان اصلی قهرمانی بودند، به پیروزی دست یافت تا به فینال فصل ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان آسیا برسد و اکنون مقابل اولسان هیوندای قرار بگیرد؛ این تیم کره‌ای که صدرنشین گروه F شده بود، تا رسیدن به مسابقه فینال برابر ملبورن ویکتوریا، بیجینگ چین و ویسل کوبه ژاپن به برتری‌های دشوار دست یافت و امیدوار است اکنون مقابل نماینده فوتبال ایران به این موفقیت ادامه دهد.

 

 

گزارش لحظه‌به‌لحظه دیدار تیم‌های پرسپولیس و اولسان هیوندای را در این صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:

 

فینال لیگ قهرمانان آسیا- فصل ۲۰۲۰
شنبه: ۹۹/۰۹/۲۹ ؛ ساعت ۱۵:۳۰
استادیوم: الجنوب- دوحه قطر/ بدون تماشاگر
داور: عبدالرحمن الجاسم(قطر)/ کمک‌ها: سعید النعیمی(قطر) و سعود احمد(قطر)/ داور چهارم: دیلان پریرا(سریلانکا)/ داور پنجم: یوسری محمد(مالزی)/ داور ویدئویی: خمیس محمد المری(قطر)؛ کمک داوران ویدئویی: ادهم محمد مخادمه(اردن) و محمد امیرول(مالزی).

 

پرسپولیس ایران:

 • حامد لک
 • سید جلال حسینی
 • محمدحسین کنعانی‌زادگان
 • مهدی شیری(۷۴- آرمان رمضانی)
 • سعید آقایی
 • میلاد سرلک
 • احمد نوراللهی
 • سیامک نعمتی
 • امید عالیشاه(۹۰- علی شجاعی)
 • بشار رسن
 • مهدی عبدی

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

 

اولسان هیوندای کره جنوبی:

 • جو سوهوک
 • کیم کی‌هی
 • دِیو بولتویس
 • کیم تائه هووان
 • پارک جو هو(۷۳- هانگ چول)
 • سین جین هو(۸۲- جانگ سئونگ‌هیون)
 • یون بیتگارام
 • لی چانگ‌یونگ(۷۳- لی کیون‌هو)
 • کیم این‌سانگ(۱+۹۰- جئونگ دونگ هو)
 • وون دوژائه
 • جونیور نگرائو(۸۲- مارس جانسن)

سرمربی: کیم دو هون

 

 

شرح گل

پرسپولیس ۱ – اولسان هیوندای صفر (دقیقه ۴۵: مهدی عبدی): اشتباه در خط دفاعی اولسان و یک پاس به عقب موجب شد تا مهدی عبدی صاحب توپ شود که شوت او پس از برخورد به پای دِیو بولتویس تبدیل به گل شد.

 

پرسپولیس ۱ – اولسان هیوندای ۱ (دقیقه ۴+۴۵: جونیور نگرائو): پنالتی اعلام شده به سود اولسان هیوندای را جونیور با شوت محکم زد که حامد لک با شیرجه تماشایی به سمت چپ توپ را مهار کرد، اما در ریباند مهاجم برزیلی توانست گل اول تیمش را به ثمر رساند.

میراث ماندگار حاکمی که ساده زیست

 

 

پرسپولیس ۱ – اولسان هیوندای ۲ (دقیقه ۵۵: جونیور نگرائو): دومین پنالتی بازی به سود اولسان هیوندای را جونیور به سمت راست خود زد و گل دوم تیمش را به ثبت رساند.

 

 

اخطار:

 

دِیو بولتویس(۷۹) از اولسان هیوندای

جونیور نگرائو(۸۳) از اولسان هیوندای

لحظات حساس

دقیقه ۷: حرکت سریع امید عالیشاه از جناح چپ و پاس او به رسن، با ارسال او همراه شد که توپ در مقابل دروازه اولسان از روی سر عبدی عبور کرد و به بیرون رفت.
دقیقه ۹: حمله خطرناک اولسان هیوندای از سمت چپ زمین شکل گرفت که پاس پشت پای تماشایی نگرائو و شوت دیدنی یون بیتگارام از پشت محوطه جریمه به تیرک عمودی دروازه پرسپولیس برخورد کرد و راهی اوت شد.

دقیقه ۱۳: شوت روی پای نوراللهی پس از برخورد به پای مدافع اولسان هیوندای تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۱۸: نفوذ سریع لی چانگ‌یونگ از سمت راست و ارسال دقیق او با ضربه سر نگرائو همراه شد که توپ به شکل خطرناکی از روی دروازه پرسپولیس عبور کرد.

دقیقه ۲۲: شوت ناگهانی و محکم بیتگارام از پشت محوطه جریمه را حامد لک به خوبی برگشت داد.
دقیقه ۲۳: باز هم در محوطه جریمه پرسپولیس توپ روی سر جونیور آمد که این بار ضربه او روی توپ ارسالی از جناح راست زمین به اوت رفت.

دقیقه ۴۲: پاس بلند سید جلال از میانه زمین به پشت مدافعان اولسان هیوندای، به مهدی عبدی رسید که دریبل سرپای او را بولتویس اجازه نداد تبدیل به موقعیت جدی شود و توپ را به کرنر زد.

دقیقه ۴۴: پس از ارسال سرلک به محوطه جریمه اولسان هیوندای، کیم تائه هوان برخوردی با مهدی عبدی داشت که در این صحنه داور قطری اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.
دقیقه ۲+۴۵: یون بیتگارام در محوطه جریمه پرسپولیس برخوردی با احمد نوراللهی داشت که داور قطری در این صحنه پنالتی نگرفت، اما پس از یک دقیقه و با بازبینی ویدئویی صحنه، خطای پنالتی را اعلام کرد.

اولیانف: شما ایرانی‌ها مثل خر در گل گیر کرده‌اید!

 

دقیقه ۵۳: توپ ارسالی از سمت راست زمین را مهدی شیری به شکل عجیبی با دست راست و قبل از رسیدن توپ به جونیور دفع کرد تا داور قطری پس از بازبینی ویدئویی اعلام پنالتی کند.

دقیقه ۵۸: ارسال کیم تائه هووان از جناح راست و ضربه سر جین هو از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه ۶۲: سانتر عالیشاه در موقعیت آفساید هم حاصلی به همراه نداشت و ضربه سر عبدی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۳: ضربه سر عبدی روی ارسال دقیق آقایی پس از برخورد به سر بولتویس به کرنر رفت که داور قطری در این صحنه برای پرسپولیس کرنر نگرفت.

دقیقه ۶۷: شوت پشت محوطه احمد نوراللهی را جو سوهوک در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه ۶۹: عالیشاه از کرنر سمت چپ زمین ارسال تند و تیزی به محوطه جریمه اولسان فرستاد که جو سوهوک توپ را دفع کرد و در ریباند هم شوت شیری برگشت داده شد.

دقیقه ۷۵: سانتر دقیق بشار رسن از روی کرنر را بازیکنان پرسپولیس نتوانستند استفاده کنند تا توپ به سوهوک برسد و او با شروع مجدد ایجاد ضدحمله کند.
دقیقه ۷۸: کیم این‌سانگ از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که حامد لک به خوبی توپ را دراختیار گرفت.

دقیقه ۸۵: روی ارسال زمینی از سمت چپ زمین، نوراللهی در محوطه جریمه اولسان هیوندای سرنگون شد که داور در این صحنه با وجود بازبینی ویدئویی اعلام نکرد و البته در این صحنه شوت نعمتی هم به بیرون رفت.

دقیقه ۹۰: ضربه سر تماشایی احمد نوراللهی روی ارسال عالیشاه از سمت راست زمین با واکنش تماشایی دروازه‌بان اولسان به کرنر رفت.

در حاشیه

* احسان پهلوان، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر سه بازیکن پرسپولیس هستند که بخاطر محرومیت در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارند.

* اینفانتینو، رئیس فیفا در ورزشگاه الجنوب قطر حضور دارد و این بازی را از نزدیک تماشا می‌کند.
* ماکت‌های تماشاگران پرسپولیس و اولسان هیوندای همانطور که گفته شده بود، در ورزشگاه دیده می‌شود.
* هر دو تیم کمتر از ۵۰۰ تماشاگر در استادیوم الجنوب دارند.
* در دقیقه ۳۲ فریاد «ایران، ایران» در ورزشگاه طنین انداز شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست