قانونی که مارک زاکربرگ را به موفقیت رساند

مارک زاکربرگ یکی از افراد موفق و قدرتمند در جهان می باشد، در ادامه با 20 قانون طلایی مارک زاکربرگ برای رسیدن به موفقیت آشنا خواهید شد.
کد خبر : 84498
تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 دی 1399 - 14:04
قانونی که مارک زاکربرگ را به موفقیت رساند

مارک زاکربرگ قوانینی که او را به موفقیت رساند بازگو کرد

مارک الیوت زاکربرگ در نیویورک متولد شد. پدر او دندانپزشک و مادرش روانپزشک بودند. او در دوران مدرسه در کلاس های درس شرایط بسیار عالی داشت. در دوران راهنمایی جوایز زیادی در زمینه مطالعات علوم و کلاسیک برنده شد و همچنین کاپیتان تیم شمشیر بازی بود. مارک در دوران مدرسه برنامه نویسی کامپیوتر هم انجام می داد. او همچنین یک پیام رسان قوی را برنامه نویسی کرد که مخصوص کامپیوتر بود.

قوانین مارک زاکربرگ

این فرد موفق و باهوش در سن ۲۶ سالگی در فیسبوک، ۵۰۰ میلیون کاربر پیدا کرد و به فرد مشهور سال تبدیل شد و جزء ۵ نفر میلیاردر های جهان و سومین فرد ثروتمند در زمینه تکنولوژی در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. او همچنین ثروتمندترین سرمایه گذار آمریکایی زیر سن ۴۰ سال است که پیش از این در بخش رازهای موفقیت و سبک زندگی به آن کامل پرداخته شد.

قوانین طلایی برتر موفقیت فیس بوک مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ موسس فیسبوک، جزء ده فرد قدرتمند جهان است. او در یک ویدئو در یوتیوب قوانین طلایی را به مخاطبان خود معرفی کرد که بتواند به ثروتمند شدن آن ها کمک کند.

۱٫ به آن چیزی دست پیدا می کنید که زمان زیادی را برایش سپری می کنید

مارک زاکربرگ باور دارد که افراد به آن چیزی دست پیدا می کنند که برایش سرمایه گذاری کرده اند. اگر وقت خود را صرف انجام کار های مهم کنید و یک سوم زمان تان را به آن اختصاص دهید، مطمئن باشید حتما در آن زمینه به نتایج مهمی می رسید. بنابراین بسیار مهم است که اولویت بندی داشته باشید و زمان خود را صرف انجام کارهای مهم کنید. سپری کردن زمان برای کمک کردن به دیگران، استخدام افراد مهم، تقویت ذهن و کار های دیگر در این جهت، همگی می تواند به بهبود شرایط شما و ایجاد یک کمپانی بهتر کمک کند.

قوانین مارک زاکربرگ

۲٫ بازخورد بگیرید

مارک زاکربرگ در فیسبوک نشان داد؛ یک عادتی در جریان کارش وجود دارد که هر هفته کارمندانش در جلسه پرسش و پاسخ شرکت می کنند. در این جلسه کارمندان می توانند هر سوالی از او بپرسند. مثلاً این که هدف کمپانی چیست، چه تغییراتی می کند و سوالات این چنینی.

دو چیز برای مارک بسیار مهم است:اول این که بتواند با کارمندانش ارتباط شفاف و راحتی داشته باشد و دوم این که این جلسه را یک فرصتی می داند تا بازخورد ها را متوجه شود و ببیند که چه چیزی در ذهن افرادش است. این بازخورد ها به ارزیابی دوباره کار، تغییر مسیر، اصلاح اشتباهات و راه حل های بیشتر برای حل مشکلات کمک می کند.

۳٫ اشتباه کنید

زمانی که مارک کمپانی خود را تاسیس کرد، اشتباهات زیادی مرتکب شده بود. زمانی که افراد دیگر از او می خواستند که راهی را پیشنهاد کنند تا کمتر اشتباه کند، او پاسخ داد که خودتان را برای اشتباه نکردن تحت فشار قرار ندهید. مهم ترین چیزی که باعث می شود شما در زمینه ای پیشرفت کنید، این است که از اشتباهات تان درس بگیرید و تسلیم نشوید. او باور دارد که هیچ چیز غیر ممکن نیست و بهترین طرز فکر برای افراد موفق این است که با وجود هر مانعی به سمت جلو حرکت کنند.

۴٫ افرادی را استخدام کنید که واقعاً به کار علاقه دارند

مارک زاکربرگ باور دارد باید افرادی را استخدام کنید که می دانید اگر شرایط کاملاً برعکس شرایط کنونی باشد، باز هم کار می کنند. این یک استاندارد مهم برای استخدام است. اعتماد و احترام به افراد دیگر نیز برای استخدام بسیار حائز اهمیت است. فردی که استخدام می کنید، باید بتواند در مسیر کاری و همکاران خودش نیز کمک کند و در هر سختی شما را همراهی نماید.

علاقه به کار

۵٫ به دنبال یک تغییر در جهان باشید

زمانی که کاری را شروع می کنید، حال می خواهد تولید یک محصول یا تأسیس یک کمپانی باشد، معمولاً با چالش های زیادی روبرو می شوید. بنابراین بسیار مهم است که قوی باشید و تسلیم نشوید. افراد موفقی که کمپانی ها را تاسیس کرده اند، فقط به خاطر تاسیس یک کمپانی شروع به کار نمی کنند، بلکه باور دارند چیزی در درون آن هاست که می تواند جهان را تغییر دهد و به انسان ها کمک کند و با همین اصل و اعتقادی که در ذهن خود دارند، می توانند با چالش های پیش رو مواجه شوند و ابزار هایی را به کار بگیرند که در این ماموریت به آن ها کمک کند.

دربی تهران بدون تماشاگر برگزار می شود

۶٫ یادگیری از انسان هایی که در اطرافتان هستند

مارک زاکربرگ اظهار کرده است که تعریف صحیح از یک تیم؛ به معنای گروهی از افراد است که تصمیماتی را به طور کلی با مشورت یکدیگر اتخاذ می کنند، نه این که هر فرد جداگانه برای خودش تصمیم بگیرد. او همچنین باور دارد که افراد باهوش عاشق یادگیری هستند. از آن جایی که تاسیس یک کمپانی می تواند چرخه یادگیری شما را گسترش دهد، بنابراین حرکت کردن در کنار یک تیم می تواند لذت زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.

۷٫ یک تیم واقعا خوب بسازید

در رابطه با قانون قبلی باید گفت بسیار مهم است افراد بدانند که این تیم کاری، یک گروه است که باعث موفقیت یک کمپانی می شود و این موفقیت فقط وابسته به یک شخص نیست. بنابراین بسیار مهم است کسی که یک کمپانی را می سازد، در وهله اول به فکر ایجاد یک تیم خوب باشد. زاکربرگ نشان داده است که حداقل سه ساعت در روز را با تیم اصلی خود کار می کند. یعنی تقریباً ۲۵ درصد از زمان خودش را صرف کار گروهی می کند که هم داخل و هم خارج کمپانی هستند.

۸٫ بهترین تجربه ها را به دیگران بدهید

افرادی که کمپانی های مهم دارند و می خواهند در زمینه فیسبوک هم فعالیت داشته باشند، بهترین راهکار این است که تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهند. بنابراین زاکربرگ توصیه می کند که اگر بیزنس دارید و می خواهید در صفحاتی مثل فیسبوک هم خوش بدرخشید، بهتر است که محتوای ارزشمند تولید کنید و آن را در اختیار کاربران تان قرار دهید.

دادن تجربه به دیگران

۹٫ بیشترین توجه را داشته باشید

اگر بخواهیم بررسی کنیم که علت موفقیت بعضی از کمپانی ها نسبت به بعضی از کمپانی های دیگر چیست، فقط به یک نتیجه می رسیم که آن ها نسبت به کاری که انجام می دهند بیشتر دقت می کنند. یکی از کمپانی ها هستند که کارهای مختلف را فقط بر حسب عادت انجام می دهند اما در مورد تیم فیسبوک اینگونه نیست. آن ها باور دارند کاری که انجام می دهند بسیار مهم است بنابراین قوانین را با کسانی که می خواهند کار جدید شروع کنند، به اشتراک می گذارند و در نتیجه رقابت قوی تری را تجربه می کنند و به آنچه که انجام می دهند، دقت و توجه بیشتری دارند.

۱۰٫ ارتباط اجتماعی بسیار با اهمیت است

زاکربرگ این گونه بیان کرده که در دوران دبیرستان و سال های دانشجویی ارتباط اجتماعی با افراد دیگر به شدت در رسیدن او به جایگاه کنونی اش تاثیرگذار بوده است. بیشتر دوستان او همزمان با خود زاکربرگ فیسبوک ساختند هنوز هم در کمپانی در کنار او هستند. چنانچه اشاره شده است تمرکز اصلی او در این دوران روی دستیابی به اتفاقات بسیار مهم و آکادمیک بود. مارک باور دارد که فلسفه روابط اجتماعی به شدت در موفقیت های این چنینی موثر است.

۱۱٫ به دنبال چیزی بگردید که به شدت به آن علاقه دارید

زمانی که یاهو یک میلیون دلار برای مرحله اول کمپانی اش به او پیشنهاد کرد، مارک این پیشنهاد را رد کرد و توضیح داد که کار او صرفاً برای پول درآوردن نیست ، بلکه علاقه شدیدش به کاری که دارد، می تواند عامل اصلی موفقیتش باشد. مخصوصاً در زمینه IT که دوست داشت به دنبال ایده های جدید تر برود و ساعات زیادی را صرف آن کند. پس شما نیز بهتر است علاقه درونی و واقعی خود را پیدا کنید و مطمئن باشید هر اتفاقی که بیفتد از آن دست نمی کشید.

جواهرفروشی و رستوران علی دایی پلمب شد

۱۲٫ رویا های بزرگ داشته باشید و بلندپرواز باشید

کاری را انجام دهید که بتواند تاثیر مثبتی روی خودتان و دنیای اطراف بگذارد و نسل های مختلف هم از آن بهره مند شوند. پس همیشه رویاهای بزرگ در سر بپرورانید و به دنبال ارتقاء زندگی مردم باشید و از این بلند پروازی نترسید. آماده باشید که این کارها نیازمند فداکاری های بزرگ هستند اما در نهایت به اتفاقات بزرگی ختم می شود.

مارک زاکربرگ

۱۳٫ از کامل بودن دست بکشید

چیزی که از کامل بودن مهم تر است، این است که فراتر از کامل و عالی پیش بروید. یعنی بهترین چیزی را که می توانید ارائه دهید و به این توجه کنید که هیچ انسانی کامل و بی نقص نیست. اگر چیزی را به اتمام برسانید، بعداً می توانید دوباره برگردید و آن را ارتقا دهید.

۱۴٫ به خودتان اطمینان داشته و متمرکز باشید

هرگز به توانایی های خودتان شک نکنید. اجازه ندهید که هیچ کس شما را با افکار منفی گمراه کند و همیشه روی کاری که انجام می دهید، تمرکز کنید. به قوانین خود پایبند باشید، قدرت خود را در سطح بالا نگه دارید و از مواجهه با چالش ها نترسید.

۱۵٫ انعطاف پذیر باشید و همیشه خودتان را برای تغییر آماده کنید

خودتان را محدود نکنید و همیشه انعطاف پذیر باشید. همیشه به کاری که انجام می دهید با دقت نگاه کنید و برای تغییرات مختلف آماده باشید. نوآوری های جدید قطعاً شما را وارد مسیر موفقیت می کند.

۱۶٫ ریسک کنید

همه ما در دنیایی زندگی می کنیم که به شدت در حال تغییر است. تنها عاملی که تضمین می کند نمی توانیم به موفقیت برسیم، این است که ریسک نکنیم. همه چیز به سرعت در حال پیشرفت است و بنابراین اگر این فرصت ها را به خودتان اختصاص ندهید، عقب می مانید. برای رسیدن به موفقیت بزرگ باید انتخاب های بزرگ داشته باشید و از ریسک کردن نترسید.

ریسک کردن

۱۷٫ سریع حرکت کنید

فرقی ندارد که کمپانی شما هم اکنون کوچک است یا بزرگ. همیشه سعی کنید با سرعت بیشتر حرکت کنید. اکثر کمپانی ها ترجیح می دهند که یک حرکت با سرعت نسبتاً متوسط داشته باشند اما اگر شما تمرکز خود را روی هر مرحله از کار بالا ببرید و سریع حرکت کنید، قطعا به جایگاه های والاتری خواهید رسید.

۱۸٫ اجازه ندهید که رقیب از شما جلو بزند

هر زمان که دیدید رقیبتان از شما جلو زده، آرام ننشینید و تا زمانی که از او جلو نزدید، به تلاش ادامه دهید.

۱۹٫ خودتان را با افکار منفی دیگران آشفته نکنید

باید بدانید که همه انسان ها به گونه ای متفاوت فکر می کنند و عموماً افراد عمق و پیچیدگی ایده های شما را نمی فهمند؛ مخصوصاً زمانی که می خواهید محصولات جدید تولید کنید که آن ها اصلاً نشنیده اند. پس خودتان را درگیر افکار منفی و نگرانی های دیگران نکنید و تا جایی که می توانید به آن ها توضیح دهید اما در نهایت کاری را انجام دهید که خودتان به آن ایمان دارید.

۲۰٫ سرپرست تیم باشید

اجازه دهید که افراد اطراف این موضوع را بدانند. بسیار مهم است که به حرف اطرافیان خود گوش دهید، ایده های آن ها را استفاده کنید اما در نهایت خودتان تصمیم بگیرید زیرا شما سرپرست تیم هستید و دیگران باید از شما تبعیت کنند. افراد دیگر باید بدانند که چه زمانی زمان تصمیم گیری است و حرف شما حرف آخر است. در غیر این صورت دیگر نمی توان نام شما را سرپرست گذاشت.

منبع:نمناک

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست