قطع رابطه با خانواده همسر؛ آری یا نه؟

نکاتی مهم قطع رابطه با خانواده همسر در ازدواج ارتباط زوجین با خانواده ها بر رابطه آنها و زندگی مشترک اثر می گذارد و بروز مشکلات در رابطه خانوادگی ممکن است به اختلاف میان زن و شوهر منجر شود. وجود دعواها، دخالت ها، شک ها موجب می شود برخی زوجین دوری از خانواده همسر را بهترین راه

کد خبر : 86644
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 دی 1399 - 9:50
قطع رابطه با خانواده همسر؛ آری یا نه؟

نکاتی مهم قطع رابطه با خانواده همسر

در ازدواج ارتباط زوجین با خانواده ها بر رابطه آنها و زندگی مشترک اثر می گذارد و بروز مشکلات در رابطه خانوادگی ممکن است به اختلاف میان زن و شوهر منجر شود. وجود دعواها، دخالت ها، شک ها موجب می شود برخی زوجین دوری از خانواده همسر را بهترین راه حل برای پایان دادن به تمام استرس ها و ناراحتی ها بدانند.

قطع رابطه با خانواده همسر

گرچه قطع رابطه با خانواده همسر ممکن است در ابتدا امری ساده به نظر برسد اما هر فردی پیوندی ناگسستنی با خانواده خود دارد و به طور کامل از خانواده خود جدا نمی شود.

با دور کردن همسرتان از خانواده اش تنها باعث ناراحتی او و افسردگیش می شوید پس اگر فکر می کنید با قطع ارتباط تمام مشکلات و اختلافاتتان حل می شود و آرامش به زندگی شما باز می گردد، در اشتباهید. در این مقاله درباره علل و راه های جلوگیری از آسیب های تنفر و قطع رابطه با خانواده همسر صحبت می کنیم.

قطع رابطه با خانواده همسر تنها از جانب خانم ها نیست

قطع رابطه با خانواده همسر تنها از جانب خانم ها نیست و تنها قطع ارتباط با خانواده همسر و نفرت از آنها همیشه در مورد عروس و مادرشوهر وجود ندارد. برخی آقایان که قدرت و تسلط بیشتر بر روی همسرشان دارند، نیز ممکن است ارتباط خود را با خانواده خانم قطع کنند و حتی او را نیز از ارتباط با خانواده اش منع نمایند.

حتی قطع رابطه باخانواده همسر تنها بین زوج های جوان دیده نمی شود بلکه زوجینی که سال ها از ازدواجشان گذشته نیز گاهی به دلیل نبود نقاط اشتراک و عمق اختلافات بهترین راه حل برای پایان دادن به تمام اختلافات را قطع رابطه می دانند.

بنابراین، مخاطب این بخش زنان و مردانی هستند که به هر دلیلی از خانواده همسر خود تنفر دارند و به دنبال قطع ارتباط با آنها می باشند.

قطع رابطه با خانواده همسر

علل قطع رابطه با خانواده همسر

برخی از دلایل مهم و شایع قطع رابطه با خانواده همسر عبارتند از:

 • عدم تعیین مرز برای خانواده و ورود خانواده در مرزهای خصوصی زوجین
 • وجود اختلافات فرهنگی-طبقاتی-اجتماعی
 • غیر دوستانه بودن تعاملات خانواده همسر
 • وجود سو تفاهم بین دو طرف
 • دیدار و رفت و آمدهای مکرر و در هم شکستن مرزها
 • دخالت های بیجا خانواده همسر در امور زناشویی
 • ذهنیت های اشتباه در مورد خانواده همسر
 • بی احترامی دو طرف به یکدیگر
 • منفعل بودن همسر در بین مشکلات به وجود آمده
 • نپذیرفتن داماد و عروس توسط خانواده به هر دلیلی
 • کنایه و زخم زبان زدن
رستم قاسمی درگذشت

دخالت های خانواده همسر

قطع رابطه با خانواده همسر چه پیامدهایی در پی دارد؟

 1. باعث فشار روانی و ناراحتی برای خود فرد و همسر می شود.
 2. باعث ایجاد استرس و اضطراب در روابط زناشویی و حتی از بین رفتن رضایت زناشویی خواهد شد.
 3. بعد از قطع رابطه با خانواده همسر، ارتباط دوباره با آنها سخت است و کیفیت ارتباط کاهش می یابد.
 4. قطع رابطه با خانواده همسر، شوهر و یا زنتان را در یک فشار دو سویه قرار می دهد زیرا علاقه او به خانواده اش و از طرف دیگر مهر و علاقه اش به همسر، توانایی انتخاب را از او می گیرد.
 5. تنفر و قطع رابطه از خانواه همسر در مواقعی به طلاق عاطفی منجر می شود.

مشکلات با همسر

جلوگیری از قطع رابطه با خانواده همسر

اگر در فکر قطع رابطه با خانواده همسرتان هستید، این کار را نکنید بلکه برای از بین بردن تنفر از خانواده همسر و جلوگیری از قطع رابطه با خانواده همسر اقدامات زیر را انجام دهید:

علل تنفر از خانواده همسر را بررسی کنید

آنچه موجب شده که شما احساس بدی به خانواده همسر خود داشته باشید را بررسی نمایید. با بررسی این مشکلات می فهمید که برخی از آنها قابل حل هستند البته برخی مشکلات شما غیر قابل حل هستند.

با همسرتان گفتگو کنید

در زمان و مکان مناسبی به دور از خشم و توهین و تحقیر در مورد دلایل ناراحتی تان با همسرتان گفتگو کنید. در مورد مسائل قابل تغییر با همسر خود گفتگو و در موردش فکر کنید که چه تغییری می توانید ایجاد کنید.

گفتگو با همسر

در مورد مسائل غیر قابل تغییر کاری کنید

در مورد مسائل غیر قابل تغییر با همسرتان گفتگو کنید. حمایت عاطفی همسرتان و همدلی کردن و درک متقابل او حتی اگر تغییر عمده ای در شرایط ایجاد نکند، می تواند به شما در احساس پذیرش مسائل کمک کند و فشار روانی مسئله برایتان کاهش می یابد.

چقدر سهام در بورس معامله شد؟

قطع ارتباط با خانواده همسر راه حل خوبی نیست

دوری از خانواده همسر هیچ وقت راه حل اول و برتر نیست و این گزینه آخرین راهکاری است که می تواند با تبعات زیاد و منافع محدود برای شما باقی مانده باشد زیرا چنانچه در مطالب قبلی سبک زندگی  هم گفته شد همسر شما هم مانند خودتان رابطه عمیقی با خانواده اش دارد و نمی تواند به راحتی روی علاقه خود خط قرمز بکشد پس تا حد امکان به قطع ارتباط با خانواده همسرتان فکر نکنید.

اما اگر از خانواده همسرتان دلگیرید، برقراری ارتباط با آنها با وجود تمام دل شکستگی های قبلی و بی احترامی ها بسیار سخت است. نقش بازی کردن و محبت کردن در این شرایط و دیدارهای مکرر، باعث می شود عمیق شدن کینه و نفرتتان و باعث ایجاد فشار روانی و ناراحتی در شما می شود و در طولانی مدت حتی از بین رفتن علاقه شما به همسرتان می شود پس ادامه رابطه با تنفر نیز به ضرر خودتان است.

تنفر از خانواده همسر

در چنین شرایطی چه کنیم؟

 1. خودتان باشید و محبت بی اندازه و بیجا نکنید که انتظار محبت از آنان نیز داشته باشید، محبت های بیجا فقط حال خودتان را بدتر می کند و پیامدهای بلند مدت بدتری دارد.
 2. در رفت و آمد تعادل داشته باشید. ارتباط بیش از حد یا قطع رابطه با خانواده همسر هر دو معایب خود را دارند.
 3. فاصله مناسب از خانواده همسر را حفظ نمایید. فاصله ای که نه شما آسیب ببنیید نه همسرتان و نه خانواده او بهترین حالت است. نه آنقدری دور شوید که ارتباطات از بین بروند، نه آنقدر نزدیک که کنترل رابطه از دستتان خارج شود.
 4. مرزهای مشخصی برای زندگی شخصی خود تعیین کنید و اجازه ندهید کسی از این مرزها عبور کند.
 5. در این مورد با همسرتان گفتگو کنید. برای همسرتان مشخص کنید که به دنبال قطع ارتباط یا متهم کردن کسی نیستید.
 6. ذهنیت های از پیش تعیین شده را از بین ببرید و افراد را براساس شخصیت و عملکردهایشان قضاوت کنید.
 7. گذشته را فراموش کنید و هر بار فکر کنید اولین بار است که به دیدار خانواده همسر خود می روید.
منبع:نمناک

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 1
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست