در ششمین جلسه کمیته پیشگیری و مبارزه با قاچاق سلامت محور عنوان شد:

مهدی جعفری اصل

مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور از دغدغه های اساسی حوزه فرهنگ و هنر می باشد

ششمین جلسه کمیته پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور با محوریت بیماری کرونا، نقش آموزش و پیشگیری و اقدام های فرهنگی  تعیین کننده در مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور به صورت تله کنفرانس برگزار شد.
کد خبر : 99825
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 اسفند 1399 - 13:51
مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور از دغدغه های اساسی حوزه فرهنگ و هنر می باشد

به گزارش خبرنگار میهن نوین: ششمین جلسه کمیته پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور به صورت تله کنفرانس برگزار شد.

دکتر عموزاده مدیر شبکه بهداشت شمیرانات در این نشست که به صورت تله کنفرانس برگزار شدگفت: همه سازمان های حاضر در کمیته مساله رعایت الگوی مصرف اقلام سلامت محور داخلی را فرهنگ سازی کنند و از همه ظرفیت های خود برای آموزش ،پیشگیری و مبارزه آگاهانه و توام با اثر بخشی استفاده کنند. دو سال از برگزاری اولین جلسه کمیته در این شبکه می گذرد و مصوبه های خوب و کارآمدی در این جلسه ها تصویب شده است و شبکه بهداشت و درمان شمیرانات همچنان با قدرت برگزاری جلسات را ادامه خواهد داد.

وی یادآوری کرد پدیده قاچاق به نوعی منکر شرعی است و بر همین اساس دوری از آن از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال و شمیرانات نیز بیان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اقلام سلامت محور به عنوان یکی از دغدغه ها و چالش های اساسی در حوزه فرهنگ و هنر می باشد و همچنین این موضوع امروزه از اصلی ترین اولویت های شورای فرهنگ عمومی شهرستان در جهت حمایت از تولید کالاهای داخلی و جلوگیری از مصرف کالاهای قاچاق می باشد.

علی پناه افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات همواره در تعامل با شبکه بهداشت ودرمان شهرستان می باشد و با انعکاس اخبار کمیته ها و نشست های تخصصی این شبکه سعی در تاثیر گذاری مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کاهش تقاضای قاچاق را دارد.

در این جلسه که با محوریت  پیگیری مصوبه های کمیته قبل همراه بود جمع بندی و آسیب شناسی مساله آموزش در پیشگیری و مبارزه با قاچاق اقلام سلامت محور در سال ۱۳۹۹ مورد بررسی قرار گرفت و برنامه ریزی لازم برای برگزاری منظم کمیته ها در سال ۱۴۰۰ و نقش راهبردی سازمان ها در سطح عرضه اقلام سلامت محور  از دیگر مسائل مطرح شده بود.

ارایه رهنمودهای موثر در جهت پیشگیری با قاچاق اقلام سلامت محور با توجه به ظرفیت سازمان ها در منطقه تحت پوشش و بررسی وضعیت بحران بیماری کرونا در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

لازم به ذکر است معاون اداره صنعت و معدن، معاون اتاق اصناف شمیرانات، مسئول مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی شبکه، مسئول حوزه پیشگیری و قاچاق اقلام سلامت محور، معاون، غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ریاست اداره جهاد کشاورزی شمیرانات، رییس اداره تعزیرات حکومتی شمیرانات، نماینده آموزش و پرورش شمیرانات، نماینده اداره جهاد کشاورزی شمیرانات، رییس اداره اماکن شمیرانات، سرکلانتری یکم شمیرانات و نماینده فرمانداری شمیرانات نیز در این نشست به صورت تلفنی حضور داشتند و گزارش های خود را ارایه نمودند.

بازدیدها: 0

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست