مجرد ماندن و یا متاهل شدن؟ خوشبختی کجاست؟

زن و مرد برای شاد بودن به زیستن در کنار یکدیـگـر نـیـاز دارنـد امـا گاهی اوقات افراد به دلایلی توانایی ازدواج را نداشته و به ناچار به زندگی مجردی می‌پردازند، اینکه مجردی بهتر است و یا تاهل، بحثی است که در این مطلب به آن پرداخته شده است.
کد خبر : 93748
تاریخ انتشار : جمعه 24 بهمن 1399 - 15:21
مجرد ماندن و یا متاهل شدن؟ خوشبختی کجاست؟

زن و مرد برای شاد بودن به زیستن در کنار یکدیگر نیاز دارنـد اما گاهی اوقات افراد به دلایلی توانایی ازدواج را نداشته و به ناچار به زندگی مجردی می‌پردازند. باید پای حرف تمام افراد متاهل و مجرد نشست و صحبت هایشان را مو به مو گوش داد و آنوقت نتیجه گرفت که دنیای تاهل جذاب‌تر است یا دنیای تجرد، البته اگر همه آن‌هایی که سفره دلشان را پهن کرده اند راست گفته باشند و از احساسات واقعی شان پرده برداشته باشند.

بیشتر آدم‌ها هیچ وقت از شرایطی که دارند راضی نیستند، آن‌ها هر وقت به چیزی می‌رسند باز هم افسوس گذشته را می‌خورند یا نگاهشان به داشته‌های دیگران است، پس وقتی از ازدواج و تجرد هم حرف می‌زنند دچار همین حس می‌شوند برای همین است که حرف آدم‌ها در مورد این دو دوره از زندگی را نمی‌توان ملاک قضاوت صد درصدی قرار داد؛ ولی فارغ از این بحث‌ها آنچه که نمی‌شود در آن شک کرد مزایایی است که به واسطه ازدواج سهم آدم‌ها می‌شود و محدودیت‌هایی که پس از ازدواج دست و پای آدم‌ها را می‌بندد.

مجرد ماندن و یا متأهل دن؟ خوشبختی کجاست؟

عوامل زیادی در تصمیم افراد برای ازدواج تاثیر دارد که مهم‌ترین شان سبک زندگی فرد است. زندگی در خانه پدری، میزان تحصیلات، شغل فرد و روحیاتش می‌تواند چرایی‌هایی برای بررسی وضعیت تأهل یا تجرد او باشد. گاهی شرایط و اوضاع به سمتی می‌رود که افراد با وجود سن بالای ۳۰ سال همچنان مجرد می‌مانند و تصمیم گیری برای ازدواج برای شان سخت‌تر می‌شود.

زندگی مجردی لبریز از آزادی‌هایی است که تصورش ممکـن است مشکل بنظر برسد. در ادامه به برخی از دلایل مجرد بودن اشاره می‌کنیم، با همراه باشید و در نهایت این شما هستید که انتخاب میکنید در شرایط فعلی ازدواج کنید یا اینکه همچنان در عالم مجردی سیر کنید.

رئیس و ارباب خودتان هستید

روابــط عاشـقانـه مـتـرادف بـا مـصـالـحه و سازش است. در نهایت برای برقراری آرامش و مساوات مجبور به فدا نـمودن چیز‌هایی کـه دوسـت داریـد خـواهیـد شـد. از اوقـات تـجرد برای لذت بردن بیشتر از زندگی استفاده نمایید. در برخی معیار‌های کوچک، خودپسندی برای نفس مفید است. همچنین ارباب خـود بودن بمعنای این است که مجبور به پاسخ دادن به کسی نخواهید بود. اینـکه بـه خـاطر همه مسائل و اتفاقات نیاز به جواب دادن و استنطاق شدن داشته باشید

مجرد ماندن و یا متأهل دن؟ خوشبختی کجاست؟

هر کاری را در هر موقعی که بخواهید، انجام می‌دهید

مجرد بودن شما را از انجام کار‌های یکنواخت و حلقه محاصره عادات روزانه خارج میکند. زمـانی کـه تـوانش را دارید، شهامت بخرج دهید. بـا دوسـتـان خـود بـه مـاهـی گـیـری و سفر‌های هیجان انگیز بروید. همه این کار‌ها را بدون اینکه مجبور به جواب پس دادن بـه فرد دیگری باشید، می‌توانید انجام دهید. این نهایت و اوج آزادی است

فرصتی برای خودشناسی

همه ما ویژگی‌های ظاهری داریم که از آن باخبریم؛ قدمان، وزنمان و البته جنسیتمان که از همه آن‌ها مشخص‌تر است. اما مجرد بودن یک امکان فوق‌العاده در اختیارتان می‌گذارد: می‌توانید خود واقعی‌تان را کشف کنید. ویژگی‌های خوب، بد، توانایی‌ها، ضعف‌ها و همه چیز درمورد خودتان را. این تنهایی را در آغوش کشیده و از آن برای کشف همه چیز درمورد خودتان استفاده کنید. خیلی از روابط عالی به این دلیل بر هم می‌خورند که خیلی مشکلات حل‌نشده را از روابط قبلی وارد روابط جدیدمان می‌کنیم. مجرد بودن یعنی ببینید که هستید و چرا کسی هستید که الان در آینه می‌بینید. بعد شروع به برطرف کردن مشکلاتتان کنید.

مجرد ماندن و یا متأهل دن؟ خوشبختی کجاست؟

فرصتی برای پیدا کردن همسر ایده آل

در ایام تجرد میـتـوانید سعی و تلاش خود را برای یافتن محبوب و معشوق حقیقی خود بکار ببندید. به عبارت دیگر با این کار از ازدواج‌های عجولانه و نابخردانـه کـه مـمکن است یک عمر شما را به دردسـر انـداخـتـه و مـشـکـلات غیـر قابل جبرانی ایجاد کند، خودداری خواهید نمود.

مجرد ماندن و یا متأهل دن؟ خوشبختی کجاست؟

مـتاسفانه برخی از افراد به دلایل نادرست زیر ممـکن اسـت نـسـنـجیده و بـدون در نـظر گرفتن فاکتور‌های اصلی، اقدام به ازدواج نمایند

رسیدن به سنی بخصوص
ازدواج کردن همه دوستان دیگر
ترس بخاطر از دست دادن نفر فعلی
عدم موفقیت آنچنانی در روابط پیشین و اینکه نفر فعلی اولین شخصی است که علاقه نشان می‌دهد

با وقت گذاشتن و بررسی بیشتر در مورد عوامل و فاکتور‌های ازدواج موفق می‌توانید از دوران تـجرد بـه عنـوان تـجـربه‌ای ارزشـمند برای شروع یک زندگی موفق و طولانی بهره ببرید

مجردی دوران پر از انژی و هیجان است

پس با این اوصاف هرگز ازدواج مانع پیشرفت نخواهد شد گرچه مشکلات امروزه را دربر خواهد داشت، اما مزایایی نیز به همراه خود دارد، نکته دیگر ازدواج استقلال است، شما هرگز در زندگی متاهلی مانند گذشته وابستگی را ندارید، فرض کنید یک دختر در خانه پدر با چه محدودیت‌های همراه است، این محدودیت‌ها به هیچ وجه ارتباطی با کشور ایران یا فرانسه یا یک کشور دیگر آفریقایی ندارد، هر آن که یک دختر وارد زندگی زناشویی نشده است باید شانیت یک دختر را رعایت کنید، البته این مسئله برای پسران نیز با شدت کمتری وجود دارد، اما آنچه مهم است این است که استقلال در زندگی زناشویی بسیار بیشتر است و زوجین در کنار هم می‎توانند به بسیاری از خواسته‎های خود برسند بی آنکه مانند گذشته محدودیتی داشته باشند.

بیشتر از قبل خودتان را دوست دارید

همه همیشه می‌گویند قبل از اینکه بتوانید کسی را دوست داشته باشید، اول باید بتوانید خودتان را دوست داشته باشید. شاید هم اینطور نباشد. حتی در بدترین شرایط زندگی هم می‌توانید هنوز کسی را دوست داشته باشید. اما اگر اعتمادبه‌نفس نداشته یا احساس پشیمانی داشته باشید، نمی توانید آن عشق خالص و پاک را تجربه کنید. پیدا کردن خود حقیقی‌تان و رشد کردن و تبدیل شدن به کسی که باید باشید به این معنی است که کسانیکه وارد زندگی‌تان می‌شوند، از این تجربه لذت خواهند برد. آنوقت می‌توانید بدون هیچ نقابی، در زمان حال زندگی کنید. کسانیکه می‌توانند خودشان را دوست داشته باشند، زندگی‌هایی شاد و رضایت‌بخش را تجربه خواهند کرد.

مجبور نیستید بداخلاقیها، نق زدن‌ها و سرزنش‌ها را تحمل کنید

آیا بخاطر می‌آورید چند هزار نفر را دیده اید که به خـاطر دلایل غیر قابل فهم و رفتار‌های تحمل ناپذیر همسرشان سر به کوه و بیابان زده اند. از اینکـه قـربـانـی خلق و خوی غیر قابل فهم کسی نیستید و از آرامشی که حاصل عدم وجود نق زدن‌ها است، لذت ببرید.

مجرد ماندن و یا متأهل دن؟ خوشبختی کجاست؟

آرامش تاهل در برابر سردرگمی مجردی؛ مسئله این است!

اما در مقابل دوران مجردی دوران پر از تکاپوی متاهلی نیز وجود دارد، دورانی که به زعم فروانی یک دوران روتین است و همه انسان‌های طبق عادت گذشتگان خود بی کم‎ترین اختیاری آن را ادامه می‌دهند، اما اگر این مسئله را واکاوی کنیم به موارد عجیبی بر خواهیم خورد، چه بسیار افرادی که در اطرافمان دیده‌ایم که در دوران مجردی پر از حاشیه‌های جور واجور و جنجال‎های مخرب داشتند و نابه سامانی در زندگیشان بیداد می‌کرد که فورا پس از تاهل آرامش به زندگی آن‌ها وارد شد، یکی از اولین دلیل‌های ازدواج همین ارامشی است که ازدواج به ارمغان می‌آورد، ریشه این ارامش را نمی‌توان به یک یا دو مورد بسط داد، به دید خیلی‌های دیگر اولین کشش برای ازدواج مسائل جنسی هستند که می‌تواند انسانی را از بیراهه رفتن و مشکلات پس از آن رهایی دهد، مسائل جنسی نهفته در انسان یک نیاز کامل معقول و لازم است که اگر به درستی پاسخ داده نشود می‎تواند خسارات جبران ناپذیری به هر آدمی وارد کند.

مجرد ماندن و یا متأهل دن؟ خوشبختی کجاست؟

‌البته هیچ کس نمی‌تواند دغدغه‌ها و بار مشلات یک زندگی مستقل را منکر شود، باری که با اوضاع اقتصادی امروزی بسیار بیشتر از گذشته هستند، مسئولیت‌های مالی که اولین مشکل امروزی هستند را شاید با یک درآمد و شغل مناسب رفع کرد، اما نیاز‌های روحی و عاطفی مبحثی بسیار وسیع‌تر از مبحث مالی و حتی جنسی است، در مبحث روابط احساسی و عاطفی باید ساعت‌ها یا شاید روز‌ها نوشت و تحقیق کرد چرا که این حوزه آنقدر وسیع است که نمی‌شود از کنار آن به این آسانی گذشت، روابطی که با زندگی ماشینی پیچیده‎تر و دشوارتر از هر زمان دیگری است، زندگی یک زوج تنها به خود آن‌ها بستگی ندارد شما باید تمام جوامع را در روابط خود جای دهند تا بشود به توازن برسند و سازگاری زوجین شکل داده شود، بسیاری از طلاق‎های امروزی ناشی از همین مورد است که مرد و زن نمی‎توانند به درک درستی از طرف مقابل خود برسند و نیاز‌های وی را به درستی و به موقع پاسخ دهند و همین موضوع اولین جرقه‎های مشلات و حتی خیانت‎های بعدی را فراهم می‎آورد.

انس و آرامش

یکی از ویژگیها و نیازهای طبیعی انسان، انس و مودّت و الفت است. تنها زندگی کردن بسیار دشوار و دردناک است. انسان، به انسان دیگری نیاز دارد که امین و درست‏کار و غم‏خوار و مهربان و راز نگه‏دار باشد تا با او انس بگیرد و درد دل کند و رازهایش را در میان بگذارد و از تسلیت‏ها و دلجوییها و غم‏خواریهایش بهره‏‌مند گردد و بدین وسیله آسودگی و آرام فواید ازدواجش خاطر پیدا کند.

آرامش و تعادل اعصاب

ارضای صحیح و به موقع غریزه جنسی برای سلامت جسم و جان آدمی ضرورت دارد، و ترک آن باعث پاره‏ای از بیماریهای روانی و گاهی جسمانی میشود. اگر غریزه جنسی به موقع و از طریق طبیعی و صحیح ارضا نشد ممکن است، امراضی از قبیل، ضعف اعصاب، اضطراب، افسردگی، یأس، دلمردگی، دلهره، پژمردگی، تشنج، تندخویی، بدبینی، گوشه‏گیری و گاهی زخم معده و سوء هاضمه و سردرد، را به همراه داشته باشد. راه طبیعی و مشروع ارضای غریزه جنسی ازدواج است.

سلامت و امنیت اجتماعی

ازدواج و تأسیس کانون خانواده برای سلامت و امنیت و سعادت اجتماع نیز سودمند و ضروری است. اگر بنیاد خانواده ‏ها مستحکم باشد و جوان‏ها به موقع ازدواج کنند و به کانون گرم خانواده دلبسته باشند به‏طور محسوس از فساد، ولگردی، بیبندوباری، طغیان، قتل و سرقت، جنایت و ناامنی، و تجاوز و انحراف و اعتیاد و خودکشی کاسته خواهد شد، زیرا چنان‏که آمار نشان میدهد اکثر این امور از افرادی سر میزند که از وجود کانون گرم خانوادگی محرومند.

 

منبع:برترین ها

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست