با هدف حفاظت از محیط زیست صورت می‌گیرد:

ممیزی انرژی در 22هزارمتر از ساختمانهای عمومی منطقه5

محمود کلهری شهردار منطقه 5 از انجام ممیزی انرژی در ساختمان های شهرداری این منطقه خبر داد و افزود: : پس از بررسی شرایط موجود و مشخص کردن نقاط ضعف ساختمان که سبب هدررفت انرژی و افزایش تلفات می¬شود، راهکارهای مدیریتی و اجرایی جهت کاهش مصرف انرژی با در نظر گرفتن رفاه اجتماعی کارکنان و حاضرین در ساختمان ارائه شد.
کد خبر : 109179
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 اردیبهشت 1400 - 12:21
ممیزی انرژی در 22هزارمتر از ساختمانهای عمومی منطقه5

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، محمود کلهری شهردار منطقه 5 گفت : براساس آمار و آخرین ترازنامه انرژی، ساختمانها یکی از عمده مصرف¬کنندگان انرژی در کشور هستند، این در حالی است که با اجرای طرح بهینه¬سازی، ممیزی و مدیریت مصرف انرژی می¬توان تلفات و هدررفت انرژی را از 45 تا 60 درصد کاهش داد.
وی اافزود: مميزي انرژي شامل یک مجموعه اقدامات نظیر: معاينه فنی دقيق ساختمان به منظور تعيين کاربری، بررسی تجهیزات موجود، چگونگي مصرف انرژي واحد، برآورد ميزان هزينه¬هاي اوليه برای اجرای راهکارهای بهینه¬سازی و در نهايت ارائه يك برنامه پيشنهادي جهت كاهش تلفات و مصرف انرژی است.
شهردار منطقه 5 با بیان اینکه در مجموع 11 ساختمان شهرداری منطقه 5 با وسط 22000 متر مربع ممیزی انرژی و آب با نظارت عالی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران صورت گرفت افزود: پس از معاینه فنی و برداشت دیتاهای انرژی مصرفی الکتریکی، گاز و آب مورد نیاز و همچنین بررسی وضعیت ساختمان¬ها و قبوض مصرفی، تحلیل میزان انرژی مصرفی و محاسبه تلفات انجام شد.
کلهری ادامه داد: پس از بررسی شرایط موجود و مشخص کردن نقاط ضعف ساختمان که سبب هدررفت انرژی و افزایش تلفات می¬شود، راهکارهای مدیریتی و اجرایی جهت کاهش مصرف انرژی با در نظر گرفتن رفاه اجتماعی کارکنان و حاضرین در ساختمان ارائه می¬شود.
وی با بیان اینکه به منظور مدیریت سبز و همچنین تامین بخشی از نیاز انرژی الکتریکی و آب گرم ساختمان-ها با استفاده از انرژی پاک و تجدیدپذیر خورشیدی، به تحلیل موقعیت جغرافیایی و امکان سنجی نصب پنل-های خورشیدی در پشت بام ساختمان¬ها پرداخته می شود تاکید کرد: بدین منظور از نرم¬افزار تخصصی و تحلیلی Homer Energy استفاده شده است. با توجه به فناوری¬های نوین و تجهیزات لازم برای دست¬یابی به میزان صرفه¬جویی انرژی حاصل از ممیزی ساختمان، هزینه اجرایی راهکارها به سه دسته کم هزینه، با هزینه متوسط و پر هزینه تقسیم شده است. این منطقه در سال جاری در نظر دارد به منظور تداوم اجرای برنامه های مدیریت سبز ممیزی انرژی را برای سایر ساختمان های مربوط به شهرداری ادامه و راه کارهای ارائه شده را با همکاری سایر بخشها اجرا کند.

کلاهبرداری برگ‌ریزونِ ۱۳۱میلیون دلاری در زنجان
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست