مواد غذایی چربی سوز مخصوص خوش اندام شدن

بهترین مواد غذایی چربی سوز طبیعی برای خوش اندامی هیچ غذایی نمی تواند به طور جادویی وزن شما را کم کند با این حال، اقلام غذایی خاصی می توانند به طور باورنکردنی در کاهش وزن شما مفید باشند. برخی از غذاها با داشتن میزان آب زیاد حس گرسنگی را دور می کنند، در حالی که بعضی دیگر متابولیسم را با

کد خبر : 33888
تاریخ انتشار : سه شنبه 6 اسفند 1398 - 8:59
مواد غذایی چربی سوز مخصوص خوش اندام شدن

بهترین مواد غذایی چربی سوز طبیعی برای خوش اندامی

هیچ غذایی نمی تواند به طور جادویی وزن شما را کم کند با این حال، اقلام غذایی خاصی می توانند به طور باورنکردنی در کاهش وزن شما مفید باشند. برخی از غذاها با داشتن میزان آب زیاد حس گرسنگی را دور می کنند، در حالی که بعضی دیگر متابولیسم را با ترکیبات ترموژنیک افزایش می دهند. علاوه بر این، غذاهایی که دارای فیبر زیاد، پروتئین و چربی های سالم هستند، به کاهش وزن کمک می کنند، زیرا این مواد مغذی سخت تر از شکر و سایر مواد معدنی ساده هستند و این بدان معنی است که بدن از کالری بیشتری در فرآیند هضم استفاده می کند.
مواد غذایی چربی سوز
در حالی که بدن شما کار می کند تا این مواد را بشکند، شما احساس کاملا راحتی خواهید داشت و احساس سیری پیدا خواهید کرد و خوراکی و هله هوله اضافه نخورید. تنقلات شیرین را فراموش کنید، چون باعث افزایش فشار قند خون و افزایش وزن می شوند به جای آن، این خوراکی های سالم و خوشمزه چربی سوز که در بخش ، معرفی خواهیم کرد را بررسی کنید.
 خوراکی چربی سوز

بهترین مواد غذایی برای چربی سوزی

۲۱ مورد از قوی ترین مواد غذایی چربی سوز و لاغر کننده

چای سبز بیش از ۴۰۰۰ سال است که وجود دارد. چای سبز به خاطر مزایای سلامتی متعددش، از جمله تقویت متابولیسم اش شناخته شده است.
چای سبز حاوی کافئین است که انرژی شما را افزایش می دهد و به طور موقت کالری شما را می سوزاند.
علاوه بر این، چای سبز به کاهش کلسترول و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی شما کمک می کند.
چای سبز برای لاغری

چای سبز مناسب برای چربی سوزی و کاهش وزن

۲٫ بلغور جو دوسر از مواد غذایی چربی سوز:

بلغور جو دوسر به شما کمک می کند که کالری بسوزانید زیرا غنی از فیبر و سایر کربوهیدرات های پیچیده است.
بدن زمان زیادی را صرف شکستن آن می کند و از این رو انرژی بیشتری را استفاده می کند.
برعکس، غذاهایی با قند زیاد به سرعت در حال پردازش هستند و موجب افزایش فشار خون در قند خون می شود.

۳٫ سینه مرغ یک مواد غذایی چربی سوز:

خوراکی همراه با پروتئین بالا دارای اثری مشابه با مواد غذایی با فیبر بالا هستند. بدن در تجزیه پروتئین انرژی مصرف می کند. برآورد شده است که حدود %۳۰ کالری ها صرف هضم پروتئین می شود. سینه مرغ لخم یک منبع عالی از پروتئین کم چربی است که باعث افزایش میزان سوختن کالری می شوند.
سینه مرغ برای لاغری

سینه مرغ از مواد غذایی موثر در چربی سوزی

۴٫ سویا از مواد غذایی چربی سوز:

به عنوان یک پروتئین گیاهی، سویا یک منبع عالی است. یک فنجان سویا پخته شده حاوی حدود ۳۰ گرم پروتئین و ۱۰ گرم فیبر است. علاوه بر این، سویا، منبع عالی پتاسیم، آهن، منیزیم و کلسیم است.

۵٫ ماست یونانی برای چربی سوزی:

ماست یونانی طعمی مانند دسر دارد، اما نه با خواص چاق کننده.
در واقع، میزان پروتئین بالای آن می تواند به شما کمک کند که لاغر و قوی شوید.
ماست یونانی بدون چربی را امتحان کنید و خودتان آن را با استویا، انواع توت ها و نارگیل خرد شده مخلوط کنید.
ماست یونانی برای لاغری

کاهش وزن و چربی سوزی با ماست یونانی

۶٫ کفیر از مواد غذایی چربی سوز:

کفیر یک نوشیدنی تخمیری است که طعمش شبیه ماست است.
لاکتوز خیلی کم تا صفری دارد، زیرا فرآیند تخمیری، بیشتر آن را از بین می برد. همچنین دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی و دوز سالم پروبیوتیک است. خوردن ۱۰۰ کالری، ۶ گرم پروتئین دارد.

۷٫ عدس از مواد غذایی چربی سوز:

یک فنجان عدس دارای ۱۶ گرم فیبر کفی است! این عدد ۶۴% میزان مصرفی روزانه توصیه شده شما است.
عدس نیز دارای پروتئین بالا (۱۸ گرم در هر فنجان)، آهن (ارزش ۳۶% روزانه روزانه) و منیزیم (مقدار روزانه ۱۷%) است. سعی کنید پروتئین خود را با یک خوردن عدس به جای برنج بگیرید.
چربی سوزی با عدس

عدس مناسب برای چربی سوزی

۸٫ کوینوا مناسب برای چربی سوزی:

یک فنجان کوینا دارای میزان ۲۰% فیبر روزانه هر فردی است و همچنین ۸ گرم پروتئین دارد. به عنوان پاداش اضافه، کوینا همچنین دارای دوز سالم آهن است که بسیاری از زنان کمبودش را دارند. کمبود آهن می تواند شما را آهسته، کند و خسته کند.

۹٫ کدو تنبل مناسب برای چربی سوزی:

ما در مورد کدو تنبل صحبت می کنیم، نه نوشیدنی های کدو تنبل شیرین.
کدو تنبل واقعی دارای فیبر بالا، کم چرب و پر از مواد مغذی است.
یک وعده می تواند تمام نیاز روزانه ویتامین A شما را تامین می کند. علاوه بر این، فقط برای ۸۰ کالری، شما ۷ گرم فیبر دریافت می کنید. کدو تنبل کنسرو شده در تمام طول سال موجود است و می توانید آن را در غذاها، سس ها یا کوکی ها استفاده کنید.
کدو تنبل برای لاغری

کاهش وزن و لاغری با کدو تنبل

۱۰٫ فلفل چیلی برای لاغری:

کپسایسین، ترکیبی است که تندی فلفل را ترشح می کند، م همچنین به عنوان یک ماده ترموژنیک عمل می کند.
هنگامی که شما غذاهایی با کپسایسین مصرف می کنید، حرارت به طور لحظه ای سوخت و ساز بدن شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید.

۱۱٫کلم بروکلی برای کاهش وزن:

کلم بروکلی برای کاهش وزن بسیار مناسب است زیرا کالری زیادی ندارد.
خوردن کلم بروکلی ۴ گرم فیبر، ۴ گرم پروتئین و تنها ۵۰ کالری دارد.
کلم بروکلی برای لاغری

کلم بروکلی موثر در چربی سوزی و کاهش وزن

۱۲٫ فلفل کایین از مواد غذایی چربی سوز:

این ادویه رایج نیز حاوی کپسایسین است.
سعی کنید یک تکه از کایین را بر روی هر چیزی از تخم مرغ های صبحگاهی تا سوپ شبتان بزنید.

۱۳٫ قهوه از مواد غذایی چربی سوز:

درست مثل چای سبز، کافئین موجود در قهوه به طور موقت متابولیسم شما را افزایش می دهد. یک فنجان جاوا در صبح، سیستم شما را سریعا روشن می کند. با این حال، مراقب کالری هایی که برای طعم دهنده به قهوه تان می زنید، باشد. هر زمان که بخواهید، قهوه سیاه، شیر قهوه تلخ، یا کاپوچینو بدون چربی را انتخاب کنید.
قهوه چربی سوزی

چربی سوزی با استفاده از قهوه

۱۴٫ پاپریکا مناسب برای چربی سوزی:

اگر شما طرفدار تندی کایین نیستید، به جای آن پاپریکا را مصرف کنید. پاپریکا شامل کپسایسین است، اما به میزان کمتر. پاپریکا با مرغ، تخم مرغ و یا یک سبزی سرخ شده از سبزیجات و میوه ها عالی می شود.

۱۵٫ هندوانه برای کاهش وزن:

این خوراکی که دارای محتوای آب زیادی است، به شما کمک می کند بدون داشتن کالری، احساس سیری کنید. سعی کنید آن را جایگزین میان وعده های نامناسب خود کنید. نه تنها احساس سیرتری می کنید، بلکه به تلاش های خود برای کاهش وزن شما نیز کمک می کند.
هندوانه برای لاغری و چربی سوزی

هندوانه از مواد غذایی چربی سوز و لاغر کننده

۱۶٫ آب مرغ برای چربی سوزی :

آب مرغ کم کالری باعث می شود که سیر بمانید و سوخت و ساز بدن شما را سریع می کند. هر فنجان از این غذا ۱۰ کالری دارد که یک رژیم غذایی کم چرب و کم کالر با مکمل است. سعی کنید یک سوپ آبگوشت را با اضافه کردن کمی سبزیجات و پروتئین های چربی سوزی مانند سیب زمینی کوب و سینه مرغ مخلوط کنید.

۱۷٫ سرکه سیب از مواد غذایی چربی سوز:

این خوراکی می تواند برای کاهش وزن سودمند باشد. سرکه سیب دارای اثر ضد گلایسمی است. هضم نشاسته های خاصی را متوقف می کند یا باعث توقف قند خون پایدار می شود.
سرکه سیب برای لاغری

سرکه سیب بسیار مناسب برای لاغری

۱۸٫ آوکادو برای چربی سوزی:

با وجود میزان بالای کالری اش، اضافه کردن برخی از برش های آوکادو به وعده غذاییتان می تواند به شما کمک کند تا شکل بدنی مناسب خود را حفظ کنید. آووکادو غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است، که اعتقاد بر این است که باعث افزایش سوزاندن ذخایر چربی می شود. علاوه بر این، آووکادو غنی از فیبر است، که از افزایش انسولین جلوگیری می کند و باعث حفظ پایدار قند خون شما می شود.

۱۹٫ دانه کتان برای چربی سوزی:

دانه های کتان نیز حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است. سعی کنید کمی دانه کتان را به کوکی ها، گرانولا یا غلات یا ماست خود اضافه کنید.
سینه مرغ برای لاغری

دانه های کتان موثر در لاغری و چربی سوزی

۲۰٫ گریپ فروت برای چربی سوزی و کاهش وزن :

بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند قبل از صبحانه نصف گریپ فروت را بخورید. این خوراکی با کالری کم شما را پر از ویتامین ها و مواد معدنی می کند، و محتوای فیبر آن به شما کمک می کند تا از خوردن بیش از حد جلوگیری کنید. علاوه بر این، یکی از مزایای اصلی گریپ فروت این است که کمک می کند تا از افزایش قند جلوگیری شود. هنگامی که قند خون شما به طور ناگهانی افزایش می یابد، انسولین آزاد می شود و باعث ذخیره سازی چربی بدن می شود. گریپ فروت مانع از این اتفاق می شود.

۲۱٫ آب موثر در چربی سوزی و کاهش وزن :

درست است، آب آخرین چربی سوز است.
گرچه آب حاوی هیچ کالری نیست، اما بدن شما هنوز هم انرژی را برای پردازش آن استفاده می کند، به این معنی که آب باعث کم کردن کالری می شود.اگر چه این مقدار کم است، اما نوشیدن مقدار زیادی آب می تواند به کاهش وزن کمک کند. آب عضلات را هیدراته نگه می دارد که برای انجام عملکردها مناسب است.شکم شما را پر می کند و مانع پرخوری می شود، و همچنین باعث دفع سموم اضافی که باعث نفخ شما است، می شود.
منبع : نمناک
وزارت بهداشت تکلیف تماشاگران دربی را معلوم کرد
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست