موارد مهمی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانیم

لیزر موهای زائد روشی است که در طول آن، ملانین فلاش نور را جذب می کند. نور به گرما تبدیل می شود و فولیکول مو را تا 70 درجه سانتی گراد گرم می کند. در نتیجه، خون در مویرگ‌هایی که فولیکول مو را تغذیه می‌کنند منعقد می‌شود، پیاز تغذیه نمی‌شود، سپس موها می‌میرند و می‌ریزند. دوره لیزر موهای زائد شامل 8-12 جلسه است. پس از آن، شما باید یک بار در سال را برای ترمیم و تمدید دوره خود در نظر بگیرید.
کد خبر : 144456
تاریخ انتشار : شنبه 24 اردیبهشت 1401 - 18:56

موارد مهمی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانیم

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی است که در طول آن، ملانین فلاش نور را جذب می کند. نور به گرما تبدیل می شود و فولیکول مو را تا 70 درجه سانتی گراد گرم می کند. در نتیجه، خون در مویرگ‌هایی که فولیکول مو را تغذیه می‌کنند منعقد می‌شود، پیاز تغذیه نمی‌شود، سپس موها می‌میرند و می‌ریزند. دوره لیزر موهای زائد شامل 8-12 جلسه است. پس از آن، شما باید یک بار در سال را برای ترمیم و تمدید دوره خود در نظر بگیرید.

لیزر موهای زائد

انواع لیزر موهای زائد

رایج ترین لیزرها دیود و الکساندریت هستند. آنها بر اساس یک اصل کار می کنند، اما متفاوت هستند.

توصیه های قبل از لیزر موهای زائد:

 • تماس با نور مستقیم خورشید را محدود کنید. اگر این امکان وجود ندارد، قبل از خروج از منزل حتما از کرم ضد آفتاب قوی با پوشش مناسب استفاده کنید.
 • استفاده از برنزه کننده ها را متوقف کنید.
 • پرهیز از استفاده از سولایوم
 • تراشیدن موها قبل از جلسه لیزر موهای زائد. البته دقت داشته باشید که از روشهایی که موهای زائد شما را از ریشه حذف میکنند استفاده نکنید. برای اینکه لیزر درمانی برای شما موثر واقع شود ریشه و فولیکول موهای شما باید باقی بماند تا تحت تاثیر تابش پرتوهای لیزر از بین بروند.
 • محدود کردن استفاده از لوازم آرایشی، کرم ها و لوسیون های مبتنی بر الکل برای 2-3 روز.پوست باید تمیز باشد. در غیر این صورت لیزر درمانی دشوارتر خواهد بود و سوختگی نیز امکان پذیر است.
 • دو هفته قبل از عمل، مصرف داروها را محدود کنید.مانند متوقف کردن آنتی بیوتیک های تتراسایکلین.

موارد ممنوعیت لیزر موهای زائد

 1. سرماخوردگی
 2. پوست برنزه
 3. بیماری های پوستی: پسوریازیس، اگزما، درماتیت های مختلف و غیره
 4. آسیب پوست: خراش، ترک، بریدگی
 5. لکه های پیری و خال
 6. دوره تغذیه و بارداری
 7. خالکوبی
 8. فلبریسم
 9. واکنش های آلرژیک به برخی از اجزای آماده سازی مورد استفاده در حذف مو
 10. سن تا 18 سال
 11. تبخال
 12. وجود موهای خاکستری یا قرمز
 13. نئوپلاسم های بدخیم
 14. عدم تحمل فردی به اشعه لیزر
 15. دیابت آخرین مراحل
 16. بیماری های قارچی و جنسی (فقط درمان ناحیه بیکینی)

بعد از لیزر موهای زائد چه عوارضی ممکن است رخ دهد؟

عوارض بعد از لیزر موهای زائد می تواند هم موقتی و هم دائمی باشد. درد، سوختگی، قرمزی و تورم نواحی در معرض تابش لیزر، عوارض جانبی موقت پس از عمل هستند که در نهایت ناپدید می شوند.

لیزر موهای زائد

 • قرمزی و تحریک پوست

این شایع ترین عارضه جانبی است که ممکن است با خارش و درد خفیف همراه باشد. اما نگران نباشید، زیرا این پدیده ها در چند ساعت پس از عمل خود به خود از بین می روند.

 • ضایعات عفونی پوستی

این عارضه در صورتی ایجاد می شود که بیمار یا متخصص زیبایی متوجه کبودی روی پوست نشود. بنابراین، برای جلوگیری از این وضعیت، مهم است که بلافاصله قبل از جلسه، پوست را به دقت بررسی کنید.

 • سوزش

برای جلوگیری از سوختگی، لیزرهای مدرن مجهز به نازل های تبرید تماسی هستند و گاهی اوقات از ژل های تبرید نیز استفاده می شود. با این حال، اگر بیمار پس از انجام عمل، پروتکل عمل را توسط استاد اپیلاسیون زیر پا نگذارد، حتی اگر با بهترین دستگاه انجام شود، باز هم ممکن است سوختگی رخ دهد.

 • هیپوپیگمانتاسیون

گاهی اوقات بیماران نسبت به قبل دچار روشن شدن رنگ پوست و یا ظهور لکه های تیره در مناطق تحت تابش لیزر خود می شوند که به آن هیپوپیگمانتاسیون میگویند. آنها معمولاً در عرض 3 ماه پس از عمل ناپدید می شوند، گاهی اوقات ممکن است تا 8 ماه نیز ادامه داشته باشند.

پس از لیزر موهای زائد

آفتاب گرفتن پس از لیزر موهای زائد توصیه نمی شود، زیرا پوست حساس می تواند با واکنش هایی مانند سوختگی، هیپرپیگمانتاسیون، تحریک و غیره واکنش نشان دهد. برای دریافت نتیجه عالی از لیزر موهای زائد حداقل باید 14 روز قبل از انجام جلسه و 14 روز پس از جلسه از برنزه کردن بپرهیزید.

ویژگی های پوست شما در لیزر موهای زائد

در نظر داشته باشید که آیا لیزر موهای زائد برای نوع پوست و رنگ موهای شما مناسب است یا خیر. قبل از انجام جلسه لیزر بهتر است که از متخصص بخواهید که درمان را در ناحیه کوچکی از بدن شما تست کند تا میزان کارایی آن مشخص شود.
بیماران مبتلا به دیابت و متمایل به ایجاد کلوئید ممکن است بعد از لیزر موهای زائد دچار عوارض شوند، بنابراین آنها نیاز به مشاوره اولیه با پزشک برای تهیه یک برنامه درمانی فردی دارند.

تزریق بوتاکس

بوتاکس نام دارویی است که حاوی سم بوتولینوم است و این روزها بسیار رایج میباشد. سم بوتولینوم خود یک نوروتوکسین پروتئینی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود و این قوی ترین سم آلی شناخته شده است.

در پزشکی مدرن، داروهای مبتنی بر سم بوتولینوم ضعیف شده برای درمان بیش فعالی برخی از عضلات، سندرم های مختلف درد ناشی از اسپاستیسیتی استفاده می شود. سم بوتولینوم به طور گسترده ای در زیبایی استفاده می شود. تزریق بوتاکس در پیشانی وسیله ای موثر برای مبارزه با چین و چروک صورت میباشد. این دارو در دوزهای میکروسکوپی تجویز می شود، بنابراین هیچ اثر سمی سیستمیک بر بدن ندارد.

چین و چروک های صورت به دلیل انقباض فعال گروه های عضلانی خاص ظاهر می شوند. این باعث ایجاد یک اثر بصری ناخوشایند می شود. سم بوتولینوم که به صورت زیر جلدی از طریق تزریق وارد پوست می شود، عضلات کوچک بیش فعال را شل می کند. به همین دلیل چین و چروک ها صاف می شوند، اما حالات صورت کاملاً حفظ می شود. این خاصیت بوتاکس هنگام استفاده از دارو برای درمان استرابیسم و ​​بلفارواسپاسم پیدا شد.

تزریق بوتاکس

مزایای تزریق بوتاکس

 • اثر سریع و ثابت
 • حداقل تعداد موارد منع مصرف و عوارض جانبی
 • نه تنها چین و چروکها از بین می روند، بلکه تقارن صورت نیز بازیابی می شود و زخم های کوچک صاف می شوند.

منع تزریق بوتاکس

 1. تشخیص «ضعف عضلانی» (پتوز گرانشی بافت های صورت، فتق در ناحیه پلک).
 2. فرآیند التهابی در محل تجویز پیش بینی شده دارو (از جمله آکنه).
 3. جراحی صورت، حتی جراحی پلاستیک (پس از آن باید حداقل 3 ماه طول بکشد).
 4. بیماری عفونی، تب.
 5. آلرژی به سم بوتولینوم (و همچنین سایر اجزای دارو مانند آلبومین، یعنی پروتئین).
 6. بارداری در دوران شیردهی.
 7. نزدیک بینی (داروهایی که در ناحیه چشم تجویز می شوند می توانند بینایی را بیشتر مختل کنند).
 8. مصرف آنتی بیوتیک.
 9. برخی از بیماری ها (به عنوان مثال، سندرم میاستنیک).

تکنیک میکروبلیدینگ برای داشتن ظاهری زیبا

میکروبلیدینگ با استفاده از یک ابزار دستی انجام می شود که این وسیله یک خودکار کوچک با یک تیغه مایل است که در انتهای آن چندین سوزن بسیار نازک قرار داده شده است. این سوزن ها به عمق پوست نفوذ نمی کنند اما خراش های کوچکی روی سطح ناحیه ابرو ایجاد می کنند. در این برش های کوچک توسط میکرو تیغه ها ایجاد می شود.

انواع روشهای میکروبلیدینگ

روش میکروبلیدینگ، یک روش تتو ابرو میباشد که شامل کشیدن ابرو در هر مو می شود و جلوه ای بسیار طبیعی و با کیفیت ایجاد می کند.

میکروبلیدینگ برای اولین بار چقدر طول می کشد؟

همانطور که قبلا گفته شد، این یک روش آرایش دائمی/نیمه دائمی تاتو است که میتواند برای چند ماه روی صورت بماند. همچنین هیچ مدت زمان یکسانی برای همه وجود ندارد و ماندگاری میکروبلیدینگ بستگی زیادی به نوع پوست بیمار و همچنین به عملکرد متخصص پوست دارد.
اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام نشود، خطر این را دارد که رنگدانه در عمق بیش از حد زیر پوست رفته و باعث ایجاد یک اثر پوستی مرده می شود که پس از گذشت یک الی سه هفته از بین می رود.
به همین دلیل است که قبل از انجام میکروبلیدینگ، ضروری است که متخصص در مورد نحوه انجام درمان مشاوره دهد.

آیا میکروبلیدینگ دردناک است؟

میکروبلیدینگ دردناک نیست و در بهترین حالت باعث ایجاد ناراحتی می شود. برخلاف خالکوبی که می تواند بسیار دردناک باشد. حتی پس از پایان درمان، هیچ علائم خاصی به جز قرمزی جزئی در ناحیه بالای پلک ها ایجاد نخواهد کرد.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ برای چه کسانی کاربرد دارد و مناسب است؟

میکروبلیدینگ یکی از زیر مجموعه های آرایش دائم صورت برای تمام زنانی است که می خواهند عیوب زیبایی را اصلاح کنند یا میل به یک درمان ماندگار دارند تا مجبور نباشند روزانه ساعت ها و ساعت ها زمان خود را برای آرایش هدر دهند.

 میکروبلیدینگ در موارد زیر مفید است:

 • برای جایی از ابروها که پر کردن آن ضروری است و در معرض دید میباشد.
 • جای زخم
 • ابروهای بیش از حد برآمده
 • اگر موی کافی ندارند و ضخیم نیستند.
 • اگر رشد مو متوقف شده باشد.
 • اگر هر دو متقارن با هم نباشند.
 • اگر از کشیدن آنها هر روز صبح با مدادهای سنتی خسته شده اید.
 • اگر می خواهید شکل های بی نقصی داشته باشند.
 • اگر تراکم مو، مژه یا موی آنها را به دلیل سرطان از دست داده اید.
 • اگر با کهولت سن می خواهید جوان یا زیبا شوید.

لیزر موهای زائد در چه کلینیک هایی باید انجام شود؟

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی در نظر گرفته می شود، بنابراین کلینیکی که چنین خدماتی را ارائه می دهد باید دارای مجوز از وزارت بهداشت باشد. این به نوبه خود تضمین کننده کیفیت و ایمنی خود دستگاه لیزر و شایستگی کارکنان است. همچنین در انتخاب کلینیک به نکات زیر توجه کرد. همچنین دریابید که آیا پزشک در جلسه مشاوره و در حین انجام عمل حضور خواهد داشت یا خیر. کلینیک دکتر سارا زرین فر، یکی از مجربترین مراکز زیبایی در سعادت آباد تهران میباشد که با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق به یکی از شناخته شده ترین سالنهای زیبایی در این حوزه تبدیل شده است.

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هاست